لطفا صبر کنید...

پارک ملی شگفت انگیز واشلوانی | جاذبه های گردشگری گرجستان
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/02/26

پارک ملی واشلوانی یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه های گردشگری در کشور گرجستان محسوب می شود؛ که در سال 1935 میلادی تأسیس شده است؛ این پارک دارای پوشش گیاهی خاص خود که شامل بخش هایی از جنگل های خشک و گیاهانی با برگ پهن می باشد، که در بخش وسیعی به شکل صحرا و نیمه بیابانی در نزدیکی مرز کشور آذربایجان، در محدوده جنوب شرقی گرجستان قرار دارد.

پارک ملی شگفت انگیز واشلوانی

پارک ملی واشلوانی دارای محیط زیستی خاص و مناسب برای بقای گونه های مختلفی از حیوانات است؛ در این منطقه حیواناتی مانند: پلنگ، کفتار راه راه، خرس قهوه ای، گرگ، سیاه گوش، گراز وحشی و همچنین پرندگان کمیاب از جمله: کرکس اشتر، کرکس سیاه و سفید، کرکس مصری، زنگوله بال و همچنین لک لک نادر سیاه و سفید زندگی می کنند.

 

بخش مدیریت پارک ملی واشلوانی

ساختمان های مربوط به مدیریت و بازدید از پارک واشلوانی در مرکز این منطقه واقع شده ؛ مدیریت مرکزی پارک این فرصت را به بازدیدکنندگان می دهد تا با تعرفه ها و قوانین و جزئیات این پارک بزرگ که دارای مساحتی برابر با 35053.7 هکتار می باشد آشنا شده و همچنین بتوانند مسیر مناسب برای سفر خود را انتخاب کنند.

پارک ملی شگفت انگیز واشلوانی

مسیر های حفاظتی طراحی شده برای توریست ها در پارک واشلوانی این امکان را فراهم می آورد تا آن ها بتوانند به مدت یک یا چند روز در این پارک پیاده روی کنند. کلیه مسیرهای داخل پارک جهت دسترسی آسان به خوبی مشخص شده اند و در طول مسیر برای استراحت گردشگران خانه های ییلاقی و کمپین هایی به شکل منظم قرار داده شده ، همچنین محل های مشخصی نیز برای راه اندازی آتش وجود دارد.

پارک ملی شگفت انگیز واشلوانی

رودخانه آلازانی (Alazani) که در امتداد بخش شرقی پارک ملی واشلوانی قرار دارد یک فرصت عالی را برای قایقرانی و ماهیگیری به گردشگران می دهد ؛ همچنین آن ها می توانند در مسیر های تعیین شده این پارک بصورت پیاده ، با اسب یا وسیله ی نقلیه به ماجراجویی، تماشای پرندگان، زمین شناسی، عکاسی و صید ماهی  و غیره بپردازند.

پارک ملی شگفت انگیز واشلوانی

در پارک واشلوانی شما می توانید از قلعه کورنابوجی (Khornabuji) که یکی از آثار تاریخی زیبا در این منطقه است دیدن کنید؛ همچنین در طول مسیر های حفاظتی شما می توانید از تماشای دره هایی با مناظر زیبا و مسیر های پوشیده شده با سنگ آهک لذت ببرید؛ در فصل بهار نیز در بخش هایی از پارک ، تنگه های پوشیده شده از گل را تماشا خواهید کرد که منظره ای فوق العاده با رنگ های مختلف و رنگ ارغوانی روشن را به نمایش می گذارند.

پارک ملی شگفت انگیز واشلوانی

در قسمتی دیگر از پارک واشلوانی منطقه ای به نام تختی تیپه (Takhti Tepa) وجود دارد که محل ایجاد (آتشفشان های گل) است؛ ارتفاع این آتشفشان ها بین 20 تا 150 سانتی متر است و به‌ طور مداوم از آن ها گل و خارج می شود؛ گل و لای خارج شده از این آتشفشان خاصیت درمانی نیز دارد و گاهی ترکیب شده با نفت و گاز است.

پارک ملی شگفت انگیز واشلوانی

مواردی که در بازدید از پارک ملی واشلوانی ممنوع اعلام شده عبارت ‌اند از:

1- حمل هر نوع اسلحه گرم و یا هر نوع سلاح برای شکار

2- جمع آوری گیاهان، مواد معدنی، سنگ و یا فسیل

3- آسیب رساندن به حیوانات و یاگرفتن آن ‌ها

4- بالا رفتن از درختان، سنگ ها، غارها و یا ایستادن در لبه دره ها

5- هرگونه صدمه به آثار تاریخی و یا حفاری بدون مجوز

6-درست کردن آتش خارج از مناطق تعیین شده

7- همراه آوردن حیوانات خانگی

8- سر و صدا

همچنین به گردشگران توصیه می شود که برای بازدید از این پارک لباس های معمولی بپوشند که برای شرایطی آب و هوایی این منطقه مناسب است و یک کلاه، چکمه و بارانی و آب و غذا به همراه داشته باشند.

پارک ملی شگفت انگیز واشلوانی

کلمات جستجو شده:

پارک ملی شگفت انگیز واشلوانی, جاذبه های گردشگری, کشور گرجستان, جنگل های خشک, کشور آذربایجان,جنوب شرقی گرجستان, کفتار راه راه، خرس قهوه ای , کرکس اشتر، کرکس سیاه و سفید، کرکس مصری، مدیریت مرکزی پارک, توریست, استراحت گردشگران , رودخانه آلازانی (Alazani), قایقرانی, ماهیگیری , تماشای پرندگان، زمین شناسی، قلعه کورنابوجی (Khornabuji) , تختی تیپه (Takhti Tepa) , آتشفشان های گل, آثار تاریخی, شرایط آب و هوایی

دسته ها:
}