لطفا صبر کنید...

پارک ملی دلتای آیدین بیوک مندرس
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/31

استان آیدین بین کوش آداسی و سوکه قرار دارد و راه ارتباط و دسترسی به پارک ملی دلتای ایدین از طریق جاده کوش اداسی و سوکه می باشد و نیز فاصله پارک ملی دلتای ایدین تا کوش اداسی 28 کیلومتر است. پارک ملی آیدین بیوک مندرس، در کوش اداسی واقع در شبه جزیره دیلک، یکی از میراث های طبیعی ترکیه با مساحتی در حدود 598/27 هکتار و در سال 1966 به عنوان پارک ملی ترکیه به ثبت رسیده است. پارک ملی دلتای آیدین در کوش اداسی به عنوان منطقه ای سرسبز و گسترده بخش وسیع و گسترده ای را به خود اختصاص داده و از مناطق دیدنی و جذاب این شهر محسوب می شود. در کنار پارک ملی، مراکز خرید و خدمات مربوط به فروش مواد غذایی در دسترس مردم قرار گرفته و از این نظر کلیه نیازهای گردشگران را برطرف می سازد. پارک ملی دلتای آیدین در جزیره کوش اداسی دارای زیبایی های فوق العاده ای از گیاهان مدیترانه ای و همچنین سواحلی تمیز با آبی زمرد گون می باشد.

پارک ملی دلتای ایدین بیوک مندرس

دره های اطراف پارک ملی در آغوش مناطق طبیعی، تاریخی، فرهنگی و شکل گیری های زمین شناسی جالب و منحصر به فرد، مجموعه ای بی نظیر را در این پارک به وجود آورده است. سواحل زیبای کالاماکی و چندین خلیج زیبا، از مهم ترین سواحل پارک ملی بوده و باعث جذب گردشگران می شود. این پارک زیستگاه برخی از گونه های در معرض خطر شامل خزندگان، پستانداران، پرندگان و گونه های دریایی مانند ماهی ها و لاک پشت های دریایی دریای مدیترانه می باشد. روستاهای اطراف این پارک در قرن 8 و 9 قبل از میلاد محلی برای تجمع سران روستا و مرکز سیاسی و علمی ایونیا بوده است.

مسیر اصلی پارک دلتای آیدین مسیری سر سبز بوده و پیاده روی در بخش جنگلی را بسیار لذت بخش می سازد. این پارک زیبا غیر از امکانات روزانه برای بازدیدکنندگان، در جهت محافظت از محیط طبیعی نیز تدابیری اندیشیده است. گردشگران، پس از گردشی طولانی در پارک، در کنار دره های کوچک و تپه های سرسبز به استراحت پرداخته و از چشم انداز زیبای جزیره و روستاهای اطراف لذت می برند. عکاسی از طبیعت زنده و بکر ، گیاهان ، حیوانات و سواحل شبه جزیره در این پارک، یکی از محبوب ترین فعالیت های گردشگران در فصل تابستان به شمار می رود. جدا از طبیعت پارک ملی، شهر کوش آداسی و جزیره و سواحل اطراف آن نیز از جذابیت های خاصی برخوردار بوده و یکی از دلایل مهم جذب گردشگران می باشد.

پارک ملی دلتای ایدین بیوک مندرس

پوشش گیاهی این منطقه بسیار متنوع و جالب بوده و شامل انواع گونه های گیاهی می شود، وجود اختلاف درجه حرارت بین شمال و جنوب در دو طرف شبه جزیره باعث ایجاد پوشش گیاهی متعلق به چهار منطقه مختلف از دریای اژه، مرمره، دریای مدیترانه و دریای سیاه شده است. درختان مختلفی مانند کاج قرمز، سماق، انواع گلابی وحشی، زغال اخته، بلوط، شاه بلوط و بسیاری از گیاهان دیگر در این منطقه رشد و نمو کرده اند.

پارک ملی دلتای ایدین بیوک مندرس

در بخش تالاب پارک ملی دلتای آیدین و در جنوب شبه جزیره، ویژگی های بین المللی تالاب ها به صورت مخلوطی از آب شور و شیرین بوده و انواع ساختار های بیولوژیکی و غنی و 209 گونه مختلف از پرندگان را در این اکوسیستم غنی می توان مشاهده کرد. در سواحل شبه جزیره و در مجاورت پارک ملی، تالاب دیگری از زیستگاه فلامینگوهای در معرض خطر و نیز پرندگان دریایی از جمله دالماسی وجود دارد. بازدیدکنندگان خوش شانس، فرصت بازدید از این گونه های کمیاب را داشته و پس از آن در منطقه جنگلی شاهد اسب های وحشی و پلنگ افسانه ای آناتولی خواهند بود.

پارک ملی دلتای ایدین بیوک مندرس

کلمات جستجو شده:

پارک ملی دلتای ایدین بیوک مندرس, استان آیدین, شبه جزیره دیلک, میراث های طبیعی ترکیه , سواحل کالاماکی, مرکز سیاسی و علمی ایونیا , زیستگاه فلامینگوها, پلنگ افسانه ای آناتولی ,دلایل مهم جذب گردشگران

دسته ها:
}