لطفا صبر کنید...

پارک دلفین های شهر باتومی جاذبه ای دیدنی از باتومی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/06

پارک دلفین ها »» یکی از هیجان انگیز ترین و بهترین جاذبه های گردشگری شهر باتومی گرجستان پارک دلفین ها می باشد که سالانه گردشگران زیادی برای تماشای دلفین ها به این پارک زیبا می روند. اولین بار در طول تاریخ شهر باتومی، در سال 1975 در زمان اتحاد جماهیر شوروی بود که از دلفین های این منطقه برای نمایش استفاده شد و باعث شد این منطقه به یکی از بزرگ ‌ترین پارک های نمایش دلفین ها تبدیل شود و گردشگران بسیاری را به خود جذب کند؛ اما چند سال بعد به دلیل برخی مشکلات سیاسی و اقتصادی پارک دلفین ها به فعالیت خود پایان داد تا اینکه بعد از 20 سال وقفه در سال 2011 با کمک مؤسسات خیریه دوباره آغاز به کار کرد.

راهنمای سفر به باتومی

پارک دلفین های شهر باتومی

این پارک زیبا دارای ساختمان هایی با معماری و طراحی مدرن است که به جدیدترین تکنولوژی روز دنیا مجهز شده است؛ بازدید کنندگان از این پارک می توانند دو گونه مختلف دریای: دلفین (Bottlenose) و شیر دریایی (Sea Lions) را ببینند و از تماشای آن ها در این فضای زیبا لذت ببرند.

پارک دلفین های شهر باتومی

همچنین در بخش دیگر از این پارک برای آن دسته از بازدیدکنندگان علاقمند به ماهی ها محیطی فراهم آماده تا بتوانند از ماهی های عجیب و غریب و ماهی های دریای سیاه دیدن کنند و لذت ببرند. هدف اصلی این مرکز تحقیقات در مورد این گونه های جانوران آبی موجود در پارک است، همچنین بخش دیگری از این تحقیقات شامل پژوهش هایی در مورد گیاهان دریای سیاه نیز می شود، دلیل اصلی برای انجام این نوع تحقیقات کمک به بهبود پایگاه مطالعات تحقیقاتی و همچنین کمک به دانشجوبانی که در رشته های مربوط به این زمینه تحصیل می کنند و البته ظرفیت سازی برای متخصصان در این زمینه است.

پارک دلفین های شهر باتومی

از جمله پروژهایی که در امروزه در این پاک انجام می گیرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-توان بخشی به گونه های پستانداران موجود در دریای سیاه

2-برنامه هایی برای باروری پستانداران دریای سیاه

3-آموزش هایی برای شنا با دلفین و کمک گرفتن از دلفین ها برای روان درمانی کودکان معلول

4- آموزش هایی به شیر دریایی ها

5-اموزش دادن به دلفین ها

پارک دلفین های شهر باتومی

هدف کلی این مرکز تحقیقاتی نجات و حفظ گونه های دلفین های این منطقه ساحلی است و در این راستا به آموزش های زمینه بیولوژیکی و محیط زیستی در آموزش و پرورش اهمیت بسیاری داده می شود. همچنین این مرکز برای حفظ گونه های دلفین از کمک دامپزشکان واجد شرایط نیز بهره می گیرد. این مرکز تحقیقاتی با کمک دانشگاه باتومی، دانشگاه تفلیس، مرکز کنترل و حفاظت محیط زیست دریای سیاه، پارک باغ وحش تفلیس و باغ گیاه شناسی باتومی به فعالیت خود ادامه می دهد. همچنین این مرکز مجهز به آزمایشگاه باکتریولوژیک، دستگاه های فوق مدرن لازم برای دامپزشکی و بیوشیمیایی برای بالا بردن سطح کیفیت کار می باشد.

پارک دلفین های شهر باتومی

آب موجود این مجموعه که چیزی در حدود 3724000 لیتر است هر دو ساعت توسط فیلتر هایی در حال گردش و تصفیه است و مجدد به استخر باز می گردد؛ درجه حرارت آب بین (15 تا 28) درجه سانتی گراد بوده و PH آب به طور مداوم کنترل می شود، همچنین کیفیت شیمیایی و باکتریولوژیک آب تحت نظارت است، همچنین حیوانات نیز توسط متخصصان کنترل می شوند تا از بروز بیماری پیشگیری شود.

پارک دلفین های شهر باتومی

راهنمای سفر به باتومی

کلمات جستجو شده:

پارک دلفین های شهر باتومی, بهترین جاذبه های گردشگری شهر باتومی, شهر باتومی, اتحاد جماهیر شوروی, دریای سیاه , دانشگاه باتومی, دانشگاه تفلیس, مرکز کنترل و حفاظت محیط زیست دریای سیاه,  پارک باغ وحش تفلیس, باغ گیاه شناسی باتومی, 

دسته ها:
}