لطفا صبر کنید...

پارک بی نظیر معجزه از جاذبه های بی نظیر باتومی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/06

پارک معجزه در شهر باتومی Batumi و بر روی سواحل دریای سیاه گرجستان واقع شده است.پارک معجزه شامل برج الفبا، مجسمه عشق، یک چرخ و فلک بزرگ، هتل رادیسون بلو Radisson Blu، فانوس دریایی و مرکز کسب و کار باتومی Batumi است. این پارک اغلب میزبان برگزاری کنسرت ها و جشن های مختلف و بزرگ است. هرسال درخت سال نو در این پارک قرار می گیرد. در تابستان این پارک محل برگزاری جشنواره های موسیقی الکترونیک است. پارک معجزه، مکانی کاملا متفاوت و قابل توجه در مرکز شهر با ساختمان هایی با معماری مدرن و زیرساخت های مرتبط با سواحل آن است. این پروژه در مدت زمان بسیار کوتاهی به مرحله اجرا و تحقق رسید، بنابراین تحت عنوان پارک معجزه نام گذاری شد.

راهنمای سفر به باتومی

پارک بی نظیر معجزه

برج الفبایی

برج الفبا موجود در پارک معجزه بر اساس ساختار DNA طراحی شده است، در واقع طراحی آن به شکل دو خط مارپیچ است، به طوریکه در هر قسمت از نردبان این الگوی مارپیچ، حروف الفبای گرجی نمایش داده می شود. همه 33 حروف الفبای گرجی بر روی این برج درج شده است.

پارک بی نظیر معجزه

برج ساعت

برج ساعت به طول 25 متر در پارک معجزه قرار دارد، این برج تحت عنوان برج چاچا Chacha در بین مردم گرجی معروف است.

پارک بی نظیر معجزه

مجسمه عشق

مجسمه عشق به طول 7 متر و از جنس فولاد ساخته شده است، این مجسمه از نماد یک زن و مرد تشکیل و توسط یک هنرمند گرجی به نام تامار کوسیتادز Tamar Kvesitadze  ساخته شده است.

پارک بی نظیر معجزه

مجسمه عشق برگرفته از داستان عشق علی و نینو است، این داستان اولین بار توسط کوربان Kurban نقل شد. این داستان مشابه داستان عشق رومئو و ژولیت، شکسپیر است. در این داستان یک جوان آذربایجانی اسیر عشق یک شاهزاده گرجی می شود و در راه دفاع از کشورش جان خود را از دست می دهد. دو مجسمه عشاق هر 10 دقیه یکبار به دور هم می چرخند و در نهایت به هم می رسند. این دو مجسمه در شب با نورهای رنگی و شب نمای زیبایی درخشان است و جلوه خاص و بی نظیری به پارک می بخشد.

پارک بی نظیر معجزه

سنگ نمای فانوس دریایی

سنگ نمای فانوس دریایی به طول 21 متر در پارک معجزه قرار دارد، این سنگ نما در سال 1882 توسط مهندسن فرانسوی ساخته شده است. اولین فانوس دریای باتومی در سال 1863 و در طول حکومت عثمانی ساخته شده بود، در حالیکه دومین فانوس دریایی در کشور روسیه و در سال 1878 ساخته شد.

پارک بی نظیر معجزه

چرخ و فلک پارک معجزه

چرخ و فلک پارک معجزه، چشم انداز پانوراما و فوق العاده ای از شهر و سواحل را به مسافران خود ارائه میدهد. پروژه های متعدد و جالب دیگری نیز برای این پارک برنامه ریزی شده است که در آینده ای نه چندان دور تحقق میابند.

پارک بی نظیر معجزه

راهنمای سفر به باتومی

کلمات جستجو شده:

پارک بی نظیر معجزه, شهر باتومی, پارک معجزه باتومی, دریای سیاه, هتل رادیسون بلو, فانوس دریایی, برج الفبای پارک معجزه, برج ساعت پارک معجزه, رج چاچا Chacha, مجسمه عشق, سنگ نمای فانوس دریایی, چرخ و فلک پارک معجزه, 

دسته ها:
}