لطفا صبر کنید...

واحد پول و پرچم گرجستان | دانستنی های گرجستان
امتیاز 0/5 از 0 نظر
3

1396/03/06

گرجستان کشوری است در منطقه قفقاز (اوراسیا)، این کشور که در سر حد آسیای غربی و اروپای شرقی قرار دارد، از غرب با دریای سیاه، از شمال با روسیه، از جنوب با ترکیه و ارمنستان، و از جنوب شرقی با جمهوری آذربایجان هم مرز است. پرچم و واحد پول این کشور به شرح زیر می باشد:

پرچم کشور گرجستان

پرچم این کشور دارای زمینه ی سفید رنگ است که در مرکز آن یک صلیب قرمز و بزرگ وجود دارد و این صلیب پرچم را به چهار بخش تقسیم کرده است، هر کدام این قسمت ها نیز صلیبی قرمز کوچکی را در خود جای داده اند.

واحد پول و پرچم گرجستان

عنصر اصلی تشکیل دهنده این پرچم "پنج صلیب"، صلیب پرچم سنت جورج در وسط آن می باشد. از صلیب سنت جورج هنوز هم در پرچم کشور انگلستان استفاده می شود. سنت جورج قدیس حامی گرجستان بود. با توجه به تحقیقات محققی به نام Gorgi Gabeskiria چهار صلیب این پرچم احتمالا در زمان حمله مغول به گرجستان به آن اضافه شده است. در آن دوران به طراحی پرچمی جدید دست زدند که نمادی از صلیب اورشلیم برای صلیبیون در سرزمین مقدس می بود که با یک صلیب مرکزی و چهار صلیب کوچک تر در چهار گوشه آن به تصویب رسید. این پنج صلیب نمادی از پنج زخم مسیح مقدس است.

واحد پول و پرچم گرجستان

پرچم کشور گرجستان را می توان به عنوان جدیدترین پرچم جهان نام گذاری کرد؛ این پرچم در 14 ژانویه سال 2004 به تصویب رسید. این پرچم به مدت 4 سال به عنوان پرچم رسمی حزب جنبش ملی بوده که به رهبری میخائیل ساکاشویلی که هم اکنون رئیس جمهور این کشور به تصویب رسیده است. گرجستان در تاریخ 9 آوریل سال 1991 استقلال خود را از اتحاد جماهیر شوروی به دست آورد. اولین نوشته درباره تاریخ طراحی این پرچم به اواسط قرن چهاردهم بازمی گردد و در آن به پرچمی سفید با 5 صلیب قرمز اشاره می کند که توسط راهبی به نام فرانسیسکن طراحی شده بود.

واحد پول و پرچم گرجستان

طراح اولیه این پرجم بیش از 500 سال پیش در حال استفاده بوده، همان طور که قبلا نیز پرچم پادشاهی قرون وسطی بوده است.

 

پول کشور گرجستان

لاری واحد پول کشور گرجستان است که از یک کلمه قدیمی بومی به نام ذخیره کردن گرفته شده است. اسکناس های این کشور از یک، دو ،پنچ، ده، بیست، پنجاه، صد و دویست لاری تشکیل می شوند. سکه هایی نیز از یک تتری تا دو لاری در بازار وجود دارند. دستگاه های خود پرداز در این شهر ها، شهرستان ها و روستا ها به طور کلی پذیرش کننده انواع کارت های بانکی، مستر کارت و ویزا کارت می باشند.

واحد پول و پرچم گرجستان

واحد پول و پرچم گرجستان

همچنین بانک ها و صرافی های بسیاری نیز در این شهر ها و شهرستان ها وجود دارند که می توان به راحتی دلار، یورو و گاهی استرلینگ و ارزهای کشور های همسایه را در آن ها تبدیل کرد. توسط کارت های اعتباری می توان از برخی از هتل ها رستوران ها و فروشگاه ها چه در تفلیس و چه در شهر های دیگر گرجستان خرید نمود.

واحد پول و پرچم گرجستان

کلمات جستجو شده:

واحد پول و پرچم گرجستان ,منطقه قفقاز,دریای سیاه,صلیب پرچم سنت جورج,صلیب اورشلیم,پنج زخم مسیح مقدس,پرچم کشور گرجستان, جدیدترین پرچم جهان,میخائیل ساکاشویلی, واحد پول کشور گرجستان ,

دسته ها:
}