لطفا صبر کنید...

نگارخانه ترتیاکوف | کی بریم سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/09

نگارخانه دولتی ترتیاکوف در شهر مسکو (گرانقیمت ترین شهر روسیه) واقع شده و دارای مجموعه ای منحصر بفرد از شاهکارهای هنری روسیه است. گرانبها ترین گنجینه های روسی را می توانید در این نگارخانه مشاهده کنید. بنیانگذار نگارخانه ترتیاکوف تاجری روسی به نام پائول ترتیاکف بود که به کارهای هنری علاقه زیادی داشت. او در سال 1892 مجموعه خود را به شهر مسکو آورد ترتیاکف تنها یک گالری هنری نیست بلکه موزه ای معروف و جهانی با بیش از 170 هزار نقاشی از سنتی گرفته تا مدرن را در دل خود جای داده است.

نگارخانه ترتیاکوف

نگارخانه ترتیاکوف

پاول ترتیاکف از سال ۱۸۵۶ تابلوهای نگارگران روسی را جمع آوری می کرد او بعد از مدت کوتا هی توانست گنجینه هنری بی نظیری از بهترین آثار هنری روس را پدید آورد. اما این کار تنها به جمع آوری گنجینه محدود نشد زمان زیادی نگذشت که وی به فکر بازگشایی نگارخانه ی ترتیاکف افتاد تا آثار هنری را به عموم جهانیان معرفی کند بیش از 170 هزار تابلوی نقاشی، پیکر و شمایل، کار نقاشان نامی و هنرمند روس در سده‌های یازده تا ۲۰ در آن وجود دارد .

نگارخانه ترتیاکوف

نگارخانه ترتیاکوف

نگارخانه ترتیاکوف

این نگارخانه 52 تالار دارد که هر کدام مربوط به یک دوره زمانی خاص می باشد و تنها نقاشی ها و آثار هنری همان دوره در آن قسمت قرار گرفته اند. علاقه‌مندان زیادی از سراسر جهان هر ساله به این مکان می روند تا از نزدیک این آثار هنری نایاب را ببینند.

نگارخانه ترتیاکوف

نگارخانه ترتیاکوف

نگارخانه ترتیاکوف

شما در این نگارخانه مجموعه های ارزشمندی را می­بینید که آداب و رسوم ، سبک زندگی و تاریخ مردم روسیه در سده های گذشته را به تصویر می کشد. ظرافت و دقت خاصی در این تابلوهای نقاشی موج می زند. آثار هنری هنرمندان مشهوری مانند «ونتسیانف»، «تراپینین»، «فدوتف» - «رپین» ، « آیوازفسکی» و « شیشکین»  و بسیاری آثار دیگر که در این گنجینه به چشم می خورد که یکی از بهترین آثار هنر واقع‌گرایانه جهان به شمار می‌روند.

ساعت کارنگارخانه ترتیاکوف

سه‌شنبه :  10 - 18

چهارشنبه:  10 - 18

پنجشنبه:  10 - 18

جمعه:  10 - 21

شنبه:  10 - 21

یکشنبه:  10 - 18

دوشنبه : تعطیل است

سایت نگارخانه ترتیاکوف

http://www.tretyakovgallery.ru/


تلفن:

+7 499 230 7788

آدرس نگارخانه ترتیاکوف

Lavrushinsky Ln, 10, Moskva, روسیه، 119017

 

نگارخانه ترتیاکوف, آدرس نگارخانه ترتیاکوف, ساعت کارنگارخانه ترتیاکوف, بهترین آثار هنری روس, شاهکارهای هنری روسیه, پائول ترتیاکف

 

دسته ها:
}