لطفا صبر کنید...

نووسیبیرسک Nvosibirsk نگینی درخشان در کشور روسیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/17

بسیاری از خانواده‌ها و توریست‌ها مجذوب نقاط جذاب و دیدنی شهر نووسیبیرسک می‌شوند. یکی از این مکان‌های زیبا و دیدنی باغ‌وحش نووسیبیرسک است.

مجسمه لنین در میدان لنین در مرکز شهر نووسیبیرسک مقارن با تعدادی از مجسمه‌های مدرن است، به‌ طوری که مستقیم در مقابل اپرای ایالتی نووسیبیرسک و تئاتر باله قرار دارد.

در اینجا شمارا با هفت جاذبه منحصر به‌ فرد و زیبای نووسیبیرسک آشنا می‌کنیم.

باغ‌وحش نوویسیبرسک Zoo Novosibirsk

یکی از جاذبه‌های توریستی نووسیبیرسک باغ‌وحش زیبای آن است. محیطی که بدلیل برخورداری از جنگلی طبیعی به‌صورت یک باغ‌وحش استثنایی در سراسر جهان خود نمایی می کند.

در بخش اصلی این باغ‌وحش بیش از 11000 حیوان عجیب‌وغریب وجود دارد. پوشش دهی این جنگل تقریباً شامل 4000 گونه مختلف از حیوانات می‌شود. این باغ‌وحش هرساله حدود یک‌میلیون بازدیدکننده و گردشگر دارد. مساحت این باغ‌وحش در حدود 131 جریب و 53 هکتار است. این باغ‌وحش زیستگاهی برای گربه‌سانان بزرگی مانند ببر نادر سفید و ببرسیبری است.

اپرای آکادمیک دولتی و تئاتر باله

قدمت این تئاتر و اپرای آکادمیک نه‌تنها در نووسیبیرسک بلکه در سراسر سیبری به سال 1945 برمی‌گردد. این تاتتر از بزرگ‌ترین تئاترهای کل فدراسیون روسیه و نقطه عطفی در جاذبه‌های نمادین است.

این ساختمان دارای گنبدی بزرگ و مجسمه‌های یونانی است که در منطقه فوقانی گالری چیده شده‌اند.

کلیسای جامع معراج Cathedral of Ascension

کلیسای جامع از زمان ریاست رئیس‌جمهور برسوتیسکا sovestskaya ساخته‌شده که قدمت آن به سال 1914 می‌رسد. با این‌ حال زمانی که شما قدم در این کلیسا می‌گذارید شاهد صحن داخلی آن‌که به‌مراتب بزرگ‌تر از آن چیزی است که تصور می‏کردید، خواهید بود.

تئاتر پاپت نوسیبیرسک Novosibirsk Regional Puppet Theatre

در این تئاتر شما قادر به مشاهده عروسک های دست‌ساز و زیبا هستید. در این سالن انواع نمایش‌ها به سبک و دوره‌های مختلف اجرا می‌شود که با اجرای منظم همراه بوده و تمام سنین را در برمی‌گیرد.

موزه هنر دولتی The State Art Museum

موزه هنر نوسیبیرسک یکی از گسترده‌ترین گالری‌های هنر در کل سیبری است. این سرمایه فرهنگی در منطقه سیبری شامل مجسمه‌سازی و صنایع‌دستی محلی باستان و نقاشی‌های نفیس و آیکون‌های ارتدکس روسی است که بیش از 10000 نمایشگاه در آن وجود دارد. این مکان یکی از مکان‌های پربازدید برای علاقه‌مندان به هنر در منطقه سیبری هست.

میدان لنین The Lenina Square

قلب تپنده نوسیبیرسک این میدان مرکز فعالیت‌های فرهنگی محلی و باستانی هست. این میدان محل برگزاری نمایشگاه آثار معماری تاریخی است. این میدان نقطه عطف مناسبی برای بازدید از معماری منحصربه‌فرد فضای شلوغ و فرهنگ افسانه‌ای نوسیبیرسک است. ارکستر فیلارمونیک سالن کنسرت دولتی و اپرا و باله و تئاتر در آن جای گرفته و مجسمه عظیم رهبر انقلاب روسیه ولادیمیر لنین در آن به چشم می‌خورد و همچنین پارک‌های سرسبز بسیاری در اطراف این میدان خودنمایی می‌کند.

موزه اتحاد جماهیر شوروی The USSR Museum

این موزه جذاب و دیدنی در اتحاد جماهیر شوروی ازنظر جلب بازدیدکنندگان در اولویت قرار دارد. شما در ابتدای مسیر ورودی احساس می‏کنید که به قرن گذشته و جهان سوسیالیسم مرتبط شده‌اید. معماری به‌یادماندنی و فرهنگ غنی قرن بیستم به‌وضوح در این مسیر به چشم می‌خورد. فضای طراحی‌شده همانند صحنی خانوادگی از زمان کمونیست دیده می‌شود... موزه اتحاد جماهیر شوروی گنجی نمادین با نماهای تاریخی و فرهنگی فراوان هست.

دسته ها:
}