لطفا صبر کنید...

میدان مانژ مسکو| جاذبه گردشگری مسکو
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/19

میدان مانژ مسکو | این مکان با نام میدان اسب ‌سواری Manege Square مشهور است. مجسمه‌ ی سنت جورج St.George (شخصیت محبوب داستان ‌های عامیانه با لقب قاتل اژدها) که نماد پایتخت روسیه است به عنوان نماد اصلی این میدان محسوب می ‏شود. میدان مانژ به ‌عنوان فضایی مناسب برای اسب ‌سواری و پیاده ‌روی در منطقه‌ی Tverskoy شناخته ‌شده و با گل‌ های رنگارنگ فضاهایی پوشیده از چمن، فواره‌ های آب و مجسمه‌ هایی از شخصیت‌ های محبوب داستان ‌های عامیانه‌ی روسی که توسط مجسمه سازان معروف خلق گشته تزئین شده است. تمامی این عناصر القا کننده ‌ی حس طراوت، پویایی، شکوه و عظمتی بی نظیر در قلب مسکو به شمار می ‏روند.

میدان مانژ مسکو

میدان مانژ مکانی فوق ‌العاده و جذاب برای قشر جوان روسیه محسوب می ‏شود، زیرا فضایی بسیار دل ‌انگیز و زیبا در حین اسب ‌سواری ارائه می دهد و اکثر طرفداران حرفه‌ی اسب ‌سواری، جوانان می ‌باشند. از این میدان اسب ‌سواری برای اولین بار در تاریخ در قرن 15 نام ‌برده شده،ولی میدان مانژ در سال 1938-1932 برای اسب ‌سواری رژه ‌های نظامی ساخته ‌شده است. این میدان در روزهای تعطیل، به محلی برای برگزاری نمایشگاه ‌ها و کنسرت ‌ها تبدیل گشته است.

میدان مانژ مسکو

در مقابل ساختمان موزه ‌ی تاریخی دولت، در سال 1995 بنایی جهت یاد بود Georgi Zhukov ساخته شد. ساختمان موزه‌ ی تاریخی دولت دقیقاً در مرز بین این بنا و میدان مانژ قرار گرفته است. این ساختمان در سال 1817 به‌ افتخار 5 سال پیروزی ناپلئون، توسط مهندس اسپانیایی به نام Agustin de Betancourt با سقفی منحصر به‌ فرد با ارتفاع 45 متر ساخته ‌شد. در حال حاضر ساختمان موزه‌ی تاریخی، سالن نمایشگاه مدرن است که در آن نمایشگاه‌ های مختلف در طول سال برگزار می‌شود.

میدان مانژ مسکو

میدان اسب‌ سواری توسط دروازه‌ ی kitai Gorod از میدان سرخ جدا شده و در نزدیکی باغ الکساندر، کاخ کرملین و کتابخانه‌ ی ایالتی روسیه قرار دارد. این میدان با فضای باز عابر پیاده در قلب مسکو توسط هتل Moskva از سمت شرق، موزه ‌ی تاریخی دولت و باغ الکساندر از سمت جنوب، مسیر اسب‌ سواری از سمت غرب و دانشگاه دولتی مسکو از سمت شمال احاطه ‌شده که این موقعیت ویژه خود نشان دهنده ی اهمیت بالای سیاسی، تاریخی و فرهنگی این میدان به شمار می ‏رود.

میدان مانژ مسکو

هم ‌اکنون میدان اسب‌سواری یکی از بزرگ‌ ترین و مهمترین مراکز تجاری مسکو محسوب می ‏شود. وجود یک مرکز خرید با سقف گنبدی شکل دقیقاً زیر میدان مانژ جزء نکات بسیار جالب و دیدنی این مکان است. سقف گنبدی شکل، یک ساعت جهانی است که با نقشه‌ ی جغرافیایی جهان تزئین شده و به ‌صورت 24 ساعته بدون کوچک‌ ترین توقف در حال چرخش است و نشان‌ دهنده‌ ی ساعت مناطق مختلف کره ‌ی زمین است. این گنبد بسیار زیبا در شب با نورپردازی ویژه مکانی بی‌نظیر، باشکوه با طراحی هوشمندانه است که نشان دهنده ی عظمت تلفیق علم و هنر می ‏باشد.

میدان مانژ مسکو

به علت عبور خیابان‌ های اصلی و مهم مانند خیابان Tverskaya و بزرگراه Northwestward که به سمت سنت پترزبورگ می ‌رود از این میدان و همچنین سه ایستگاه متروی مهم مسکو (okhotny ryad,ploshchad revolyutsii,teatralnay) به‌صورت بخش حیاتی و قلب تپنده در مرکز شهر مسکو یاد می ‌کنند.

میدان مانژ مسکو

دسته ها:
}