لطفا صبر کنید...

میدان سنت اسحاق، میدانی تاریخی در قلب سنت  پترزبورگ
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/01/20

میدان سنت اسحاق از دیر باز یکی از فضاهای اصلی و عمومی سنت پترزبورگ بوده که برخی از بزرگ‏ ترین شاهکارهای معماری روسی در قرن 19 و 20 در اینجا قرار گرفته و شامل کلیسای سنت اسحاق، کاخ مارینسکی، هتل استوریا و هتل انجلتور است. محل قرار گیری مجلس قانون ‌گذاری در داخل کاخ مارینسکی، حالت غیر رسمی به منطقه‏ ی اصلی اداری سنت پترزبورگ داده است. قدمت این میدان به سال ‌های 1730 تا 1740 بر می‌گردد که این منطقه در اصل برای تجارت اختصاص داده ‌شده بود و با یک لنگرگاه مخصوص توقف قایق ‏های تفریحی در Moyka، انبارها در امتداد Godtinaya Ulitsa و غرفه‌ های فروش نمک در امتداد Voznesenky Prospekt کامل می ‌شد.

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

میدان سنت اسحاق

جاذبه های گردشگری     جاذبه های گردشگری روسیه      جاذبه های گردشگری مسکو

میدان سنت اسحاق

 در دهه 1760 بیشتر سازه‌ های بزرگ در این منطقه پدیدار شدند. در جنوب میدان، کاخ فیلد مارشال، در آن‌ سوی رودخانه ساخته ‌شده بود و در سمت شمال میدان کلیسای سنت اسحاق توسط آنتونیو رینالد باز سازی شد که این سومین کلیسا در این منطقه به شمار می ‏رفت.

میدان سنت اسحاق

 ساخت‌ و ساز میدان سنت اسحاق حدود 100 سال به طول انجامید. پس از مرگ کاترین دوم در سال 1796 امپراتور، دستور به انتقال تمام سنگ‌ های مرمر به کاخ میخالیوفسکی داد، در نتیجه کلیسای جامع سنت اسحاق با اجرهای از جنس خاک رس به پایان رسید و ساختار ضعیفی پیدا کرد.

میدان سنت اسحاق

در اول اوت سال 1816 به سفارش Alexander یک معبد جدید ساخته شد که چهل سال بعد ساخت آن به پایان رسید، افسانه‌ ای در بین مردم وجود دارد که Montfread پیش ‌بینی کرده بود، به ‌زودی بعد از ساخت معبد می‏ میرد و دقیقاً همین پیش‌ بینی به واقعیت پیوست. کلیسای سنت اسحاق یکی از چهار کلیسای جامع در جهان است و پس از کلیسای سن پیتر در رم، کلیسای پائول در لندن و کلیسای ماری در فلورانس چهارمین کلیسای بلند جهان محسوب می ‏شود. همچنین معماری که دادگاه میدان سنت اسحاق را ساخته بود از نیکلاس مأموریت گرفت تا برای دختر او نیز کاخی بسازد.

میدان سنت اسحاق

بیشترین بخش پل آبی به‌اندازه 99 متر که وسیع ‌ترین پل در سنت پترزبورگ به شمار می ‏رود، در میدان سنت اسحاق قرار دارد.

میدان سنت اسحاق

در سال‌ های 1856 تا 1859 یک اثر تاریخی مربوط به اسب‌ سوار در مرکز میدان ساخته شد. در آغاز قرن 20 گروه‌ های متنوعی از معماران شروع به بکار بردن سبک جدیدی در میدان کردند. در سمت جنوب شرقی میدان هتل آستوریا یک نمونه عالی از هنر معماری جدید پترزبورگ، توسط Fyodor Lidval می ‌باشد. در طول همان زمان در سمت مخالف میدان سفارت جدید آلمان توسط طراح آلمانی Peter Bekrens  ساخته شد. سبک باستانی نو این ساختمان به ‌طور گسترده‌ ای در آن زمان موردانتقاد قرار گرفت، اما به‌عنوان نمونه اولیه برای سبک معماری رسمی توسط اتحاد جماهیر شوروی به ‌کاربرده شد. در سال 1923 نام میدان به نام یکی از دیپلمات‌ ها "Vacalv تغییر پیدا کرد که در آن سال توسط یک تروریست مهاجر در اجلاس لوزان ترور شد، اما در سال 1944 به نام تاریخی خود بازگشت.

میدان سنت اسحاق

میدان سنت اسحاق

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

منبع : کی بریم سفر

دسته ها:
}