لطفا صبر کنید...

موسیقی محلی و رقص سنتی در وارنا بلغارستان |نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
3

1396/03/25

یکی از جاذبه های گردشگری در کشور بلغارستان که دارای جذابیت بالا برای گردشگران بوده و به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های تفریحی بلغارستان شناخته می شود، فستیوال رقص و موسیقی محلی و سنتی کشور بلغارستان می باشد؛ گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند می‌توانند با حضور در این فستیوال هیجان انگیز، آواز و رقص سنتی در شهر وارنا را، بخشی از فرهنگ مردم این کشور را با همه وجود لمس کنند که تجربه ای فراموش نشدنی را برای آنها به ارمغان می آورد.

موسیقی محلی و رقص سنتی در وارنا بلغارستان

موسیقی محلی و رقص سنتی در وارنا بلغارستان

موسیقی محلی و رقص سنتی در وارنا بلغارستان

این فستیوال همه ساله در کشور بلغارستان برگزار می‌شود و گروه های آواز و رقص از تمام مناطق و قوم های مختلف در بلغارستان حضور پیدا می‌کنند، این مراسم عموما در فضای باز انجام می‌شود که در این فستیوال آواز خوان ها با خواندن آوازهای بلغاری و رقاص ها با انجام رقص های سنتی بلغارستان در ۸ مرحله مراسمی زیبا را به نمایش می‌گذارند برای بخش های مربوط به آواز و موسیقی بهترین نوازندگان از سراسر منطقه های بلغارستان در این فستیوال شرکت می‌کنند، به همین دلیل این فستیوال از مهم ترین و هیجان انگیز ترین جشنواره ها و مراسم های می باشد که در کشور بلغارستان برگزار می گردد.

موسیقی محلی و رقص سنتی در وارنا بلغارستان

بخش جالب دیگری که در این فستیوال اجرا می‌شود مربوط به فرهنگ لباس های ملی و سنتی بلغارستان و نوع پوشش و همچنین بخش مربوط به صنایع دستی بلغارستان می باشد. لباس های سنتی زنان در بلغارستان در گذشته به طور کامل در خانه ساخته می‌شد و دارای طرح های بسیار زیبایی بود همچنین لباس مردان در کشور بلغارستان در گذشته به رنگ های سفید و یا سیاه و سفید ساخته می شد و این لباس های مردانه در قسمت های آستین و یقه لباس دارای طرح های نواری خاصی بود که بر زیبایی آن ها می افزود.

موسیقی محلی و رقص سنتی در وارنا بلغارستان

بخش مهم دیگری که در این فستیوال در کشور بلغارستان برگزار می‌شود اجرای موسیقی سنتی و محلی بلغاری می باشد این موسیقی محلی دارای دو بخش متمایز است: آواز خواندن دو صدایی با حالت بیان حماسی می باشد، در بخش دیگری از این فستیوال برنامه‌هایی همانند تئاتر اجرا می‌شود که در این اجراهای نمایشی به معرفی شخصیت های داستان های عامیانه قدیمی بلغارستان پرداخته می شود و بخشی از فرهنگ و تاریخ و افسانه های کهن بلغاری را به نمایش می گذراد، همچنین قسمت جذاب دیگری که در این فستیوال به نمایش گذاشته می‌شود مربوط به معرفی ضرب المثل های معروف بلغاری می باشد.

موسیقی محلی و رقص سنتی در وارنا بلغارستان

یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین بخش های مراسم که برای هر گردشگری جذاب است بخش مربوط به رقص های بلغاری می باشد که رقاص ها به صورت دایره ای شکل و در حالت چرخشی و یا به صورت خطی در یک راستا می رقصند، ویژگی که باعث می شود رقص بلغاری با رقص غربی متفاوت باشد پیچیدگی ریتم آن است، چرا که ریتم این آهنگ در قسمت هایی سریع و در قسمت هایی کند می‌شود و انجام رقص با این تغییر سرعت نیازمند مهارت بالایی می باشد. به طور کلی رقص محلی بلغاری به طور عمیقی با موسیقی بلغارستان در ارتباط است.

موسیقی محلی و رقص سنتی در وارنا بلغارستان

کلمات جستجو شده:

موسیقی محلی و رقص سنتی در وارنا بلغارستان, جاذبه های گردشگری در کشور بلغارستان, مهمترین جاذبه های تفریحی بلغارستان, فستیوال رقص و موسیقی محلی و سنتی کشور بلغارستان, بهترین نوازندگان بلغارستان, لباس های ملی و سنتی بلغارستان, صنایع دستی بلغارستان, موسیقی سنتی و محلی بلغاری, ضرب المثل های معروف بلغاری,

دسته ها:
}