لطفا صبر کنید...

موزه باستان شناسی دریایی بدروم به همراه آدرس و تصاویر | Bodrum Museum of Underwater Archaeology
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/28

موسسه باستان شناسی دریایی یک سازمان پژوهشی غیر انتفاعی قرار دارد که در سال ۱۹۷۲ توسط دکتر جورج اف باس، پدر باستان شناسی زیر آب بنا نهاده شد. موسسه باستان شناسی شهر بدروم در جنوب غربی کشور ترکیه تحقیقات خود را با دفاتر، آزمایشگاه ها، کتابخانه های تحقیقاتی به همراه ده هزار کتاب و مرجع مختلف، آغاز نمود.

ویدیو معرفی موزه باستان شناسی دریایی بدروم 

این سازمان با داشتن اساتید و دانشجویانی از سرتا سر دنیا و اتاق هایی مخصوص مهمانان بین المللی و پژوهشگران مدت هاست که به عنوان یکی از مهترین مکان ها برای تحقیق و اکتشافات دریایی به شمار می رود. در این موسسه یک کشتی تحقیقاتی با طول ۷۵ فوت برای طیف گسترده ای از تحقیقات و حفاری های دریایی، توسط ۲۰ نفر از کارکنان و محققان ترک ساخته شد.

این موسسه، موزه ای در شهر بدروم بنا نهاده که در آن نمایشگاهی با هر آنچه که مربوط به باستان شناسی زیر آب است به همراه چهارده بخش موزه، به عنوان یکی از جذاب ترین موزه های آثار مربوط به دوره عثمانی، جنگ های صلیبی، جنگ های رومی و یونانی شناخته می شود.

این موزه هر ساله بیش از ۳۰۰۰۰۰ بازدیدکننده را به خود جذب می کند و قدمت برخی از آثار موجود به سه هزار و پانصد سال می رسد. این موزه در سال ۱۹۶۴ در قلعه بدروم تاسیس شد و در سال ۱۹۹۵ جایزه ویژه موزه سال اروپا را دریافت کرد.

 در این موزه نمایشگاه ها و مجموعه هایی از آثار باستانی از جمله آثار بازیابی شده از کشتی های غرق شده محلی و هزاران شی مختلف دیگر می باشد. بسیاری از اشیاء موجود در این موزه را می توان لمس کرد و اشیاء موجود در این کشتی ها را می توان در این موزه مشاهده نمود.

از جمله اشیاء کشف شده توسط موسسه باستان شناسی و به نمایش درآمده در موزه، سکه و جواهرات و اشیای قیمتی، کشتی های شکسته، بطری های شیشه ای، سنگ های قیمتی و هزاران شی دیگر است. همچنین اشیاء مربوط به عصر برنز و قرن های ۱۳ و ۱۶ قبل از میلاد مسیح نیز در این موزه وجود دارد.

آدرس موزه باستان شناسی دریایی بدروم روی نقشه

آدرس : Carsi Mahallesi, Kale Cd | Bodrum CastleBodrum City 48400, Turkey

در این مجموعه شیشه هایی نیز دیده می شوند که مربوط به دوران اسلامی می باشند و قدمت آن ها به دوران باستان می رسد؛ این شیشه ها اکثرا شکسته بودند که توسط باستان شناسان ترمیم شده اند. یکی از چهارده سالن این موزه به نام سالن ملکه کاریان، شامل یک تاج طلایی و جواهرات گران بهای دیگر می شود. موزه باستان شناسی بدروم را شاید بتوان به عنوان بهترین جاذبه گردشگری بدروم نامید. موسسه باستان شناسی بدروم با حفظ گنجینه ها گذشته و کشف شده از دریای عمیق آبی رنگ از این میراث گران بها پشتیبانی می کند.

کلمات جستجو شده : موسسه باستان شناسی, موزه دریایی بدروم , نگین سفر, بهترین جاذبه گردشگری بدروم, باستان شناسی بدروم, 

دسته ها:
}