لطفا صبر کنید...

موزه ی دریایی بدروم به همراه آدرس و تصاویر | Bodrum Maritime Museum
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/28

موزه ی دریایی بدروم  » یکی از مراکز تفریحی برای گردشگرانی که به شهر بدروم در ترکیه سفر می‌کنند نمایشگاه مربوط به کشتی سازی و قایق رانی است یکی از بهترین مراکز تفریحی و توریستی در ترکیه می‌باشد. بدورم دارای پیشینه تاریخی طولانی در رابطه با صنعت کشتی‌سازی و قایقرانی می باشد و این به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی منطقه بدروم است که در نزدیکی دریا واقع شده و یک شهر ساحلی محسوب می شود؛ همچنین منطقه بدروم به دلیل داشتن هزاران قایق و همچنین کارگاه آموزشی ساخت قایق و کشتی سازی به عنوان یکی از مهمترین مراکز ترکیه از نظر صنعت دریایی و ساخت و ساز کشتی و قایق نیز به شمار می‌رود و حتی این موضوع سبب شده که امروزه به یکی از مراکز تفریحی و توریستی تبدیل شود و البته در صنعت قایق سازی و کشتی سازی در کشور ترکیه نیز پیشگام باشد، به دلیل داشتن این نمایشگاه در فصل های مختلف سال گردشگران بسیاری از این منطقه بازدید می کنند.

ویدیو معرفی موزه دریایی بدروم

از سوی دیگر در کتب تاریخی که در سال ۱۹۴۵ نوشته شده منطقه بدروم به عنوان یک منطقه پیشگام در کشتی و قایق سازی یاد شده است. این نمایشگاه که امروزه برای بازدید عموم مردم قرار داده شده وظیفه حفظ اسناد تاریخی و اشیا و لوازم که مربوط به صنعت کشتی سازی در گذشته شهر بدروم را داراست، همچنین ماکت هایی از نمونه های کشتی های ساخته شده در گذشته در این نمایشگاه وجود دارد.

در این نمایشگاه اسناد و مدارک و همچنین اشیای قرار دارد که کار را برای کسانی که به دنبال تحقیقات علمی در رابطه با گذشته و پیشینه تاریخی این منطقه هستند آسان نموده، همچنین در رابطه با فرهنگ این منطقه دریایی، ماهیگیری و همینطور حمل و نقل و صنعت قایقرانی و اسناد و اشیای تاریخی بسیاری در این نمایشگاه وجود دارد؛ و به طور کلی باید گفت این اسناد تاریخی دارای اهمیت بسیاری هستند چراکه بازگو کننده پیشینه ی تاریخی بدروم می باشند.

به طور خلاصه می‌توان گفت که بخش‌های مختلف این نمایشگاه شامل:

بخش اول در این نمایشگاه در رابطه با تولیدات کشتی و قایق در بدروم در گذشته و همچنین تاریخچه و نحوه ساخت گونه های مختلفی از کشتی و قایق که در این منطقه است.

در بخش بعدی در مورد تاریخچه منطقه‌ ی بدروم موقعیت جغرافیایی و همچنین تاریخچه ای در مورد صنعت کشی سازی و قایقرانی در این منطقه به نمایش گذاشته شده است.

در بخش سوم در این نمایشگاه تاریخچه ای در رابطه با ماهیگیری و همچنین ماکت قایق هایی که از آنها برای ماهیگیری استفاده می شود قرار گرفته است.

بخش بعدی که در این نمایشگاه وجود دارد مربوط به صنعت حمل و نقل در گذشته، در بدروم بوده که ماکت کشتی هایی که در این کار فعالیت داشته و همچنین تاریخچه در رابطه با آن  نیز نمایش داده می شوند.

در بخش دیگری از این نمایشگاه صدف ها، مرجان ها، ستاره های دریایی و سنگ ها و اشیای زیبای که در دریا پیدا شده اند وجود دارد که این بخش در نوع خود بسیار زیبا بوده و مخاطبان و بازدید کنندگان بسیاری را به این بخش از نمایشگاه جذب می کند.

 

آدرس موزه دریایی بدروم روی نقشه

دسته ها:
}