لطفا صبر کنید...

موزه پوشکین مجموعه‌ای بی‌نظیر از فرهنگ و تاریخ روسیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/18

موزه دولتی هنرهای زیبای پوشکین Pushkin Museum Музей Пушкина در حال حاضر بزرگ‌ترین مجموعه از هنرهای جهان در روسیه محسوب می‏ شود. در حال حاضر بیش از 000/700 اثر هنری از دوره‌های مختلف در مجموعه‏ ی موزه‏ ی پوشکین وجود دارد که شامل آثاری از هنر مصر و یونان باستان تا آغاز قرن بیست و یکم می‌ شود. مجموعه‌ای از آثار هنری قرن نوزدهم فرانسه در این موزه، یکی از برجسته‌ترین آن‌ها به شمار می‏ رود. موزه دولتی پوشکین تلاشی برای تعامل هنر مدرنیته و هنر کلاسیک و ادراک آن‌ها در آثار هنری به شمار می رود.

وزه پوشکین

شرایط و ضوابط موزه پوشکین

در پایان سال 1896، شرایط و ضوابطی در جهت طراحی ساختمان موزه ی هنرهای زیبا و وابسته به دانشگاه مسکو در مطبوعات سن‌پترزبورگ و مسکو منتشر شد. این طرح توسط ایوان ولادیمیروویچ Ivan Vladimirovich در راستای ایجاد موزه ی هنرهای زیبا، برای عموم مردم و آموزش ‌و پرورش صورت گرفت. نوزده معمار از شهرهای مختلف روسیه در این رقابت شرکت کرده و طرح هر پانزده نفر از آن‌ها مورد بررسی قرارگرفت و در نهایت هفت نفر جایزه را دریافت کردند و سرانجام یکی از این هفت معمار توسط هیئت‌ مدیره دانشگاه برای ساخت موزه انتخاب شد.

وزه پوشکین

این معمار ایوان کلاین Ivan klein  بود. پس‌از انتخاب وی، گسترش موزه از برنامه‌های کلاین در این پروژه به شمار می‏ آمد. ساختمان موزه مطابق با آخرین فناوری، ساخته شد. نمای خارجی موزه مانند یک معبد کلاسیک بوده و دارای تریبونی در قسمت بالایی و ردیفی از ستون‌های مرمری همراه با نمایی از هنر کلاسیک است. سقف شیشه‌ای ساختمان نیز به‌منظور ایجاد نور کافی طراحی شد.

وزه پوشکین

شعبه های موزه پوشکین

موزه پوشکین دارای شعبه‌هایی در سایر نقاط مسکو نیز بود. در سال 1996 یک موزه آموزشی هنر در ساختمان دانشگاه دولتی روسیه برای علوم انسانی تأسیس و در سال 1997 افتتاح شد. این ساختمان دارای طرحی از موزه اصلی و بخشی از دانشگاه مسکو و همچنین نمونه‌ای از موزه اصلی بود. در حال حاضر، مجموعه‏ی دولتی موزه پوشکین حاوی هنرهای زیبا و شامل بیش از 000/670 نقاشی، آثار مجسمه‌سازی، هنرهای دستی، باستان ‌شناسی، سکه‌ها و مدال‌ها و عکس‌های هنری می‌باشد. مخزن این موزه نیز شامل مجموعه‌ای از نسخه‌های خطی و اسناد مربوط به تاریخچه موزه پوشکین، آثار علمی و نامه‌های مربوط به بنیان‌گذار موزه و نیز هنر مورخان و هنرمندان و همچنین آرشیوی از چند موزه که به موزه پوشکین منتقل گردیده می‏ شود.

وزه پوشکین

موزه پوشکین کارگاه ‌ترمیم آثار هنری نیز دارد و یکی از بهترین کتابخانه‌های دانشگاهی، مسکو به شمار می‏ آید. در سال 1991، موزه دولتی هنرهای زیبای پوشکین به انستیتو میراث فرهنگی جمعیت فدراسیون روسیه اضافه شد. نقطه شروع مجموعه موزه پوشکین، کابینه هنرهای زیبا و آثار باستانی مسکو بود که شامل گلدان‌های یونانی، مجموعه آثار سکه‌شناسی، تعدادی از آثار مجسمه‌سازی کلاسیک و یک کتابخانه تخصصی کوچک بود. پس‌ازآنکه پروفسور Tsvetaer به ریاست این کابین منصوب شد، وی شروع به توسعه مجموعه سیستماتیک و به‌ویژه ترویج مجسمه‌سازی و گسترش کتابخانه نمود. او با کمک گرفتن  از دانشجویان در جهت اهداف آموزشی، مدل‌ها و نسخه‌هایی درباره یک برنامه ی علمی واحد را ایجاد کرد.

وزه پوشکین

از سال 1881 مجموعه ی مجسمه ‌سازی مسکو در دو بخش جداگانه ایجاد شد و در سال 1894 این موزه کوچک مورد توجه مردم و دوستداران هنر قرار گرفت که دارای جذابیت‌هایی از علوم باستان بود. در سال 1898 مجموعه‌ای از کتابخانه‏ی دانشگاه مسکو به موزه جدید هنرهای زیبا منتقل و موزه جدید به‌صورت عمومی افتتاح ‌شد و همچنین در طی روزهای هفته 700 تا 800 بازدید کننده دارد که اکثرا شامل معلمان و دانش آموزان اند. در این موزه آموزش‌های ویژه‌ای برای دانش آموزان و نیز تورهایی برای عموم مردم در گالری موزه ترتیب داده شد.

وزه پوشکین

بین سال‌های 1924 و 1930 در موزه پوشکین تعداد زیادی از تصاویر مربوط به املاک ملی مسکو، نقاشی‌های موزه تاریخ و موزه کرملین و گالری ترنیاکف در معرض دید عموم قرار گرفت. برخی از تصاویر نیز مربوط به موزه‌های دیگری از جمله لنین‌گراد بوده و پس‌ازآن به مخزن موزه منتقل شدند. پس‌ازآن و به‌تدریج در موزه پوشکین مرکزی برای گالری عکس‌ها در نظر گرفتند که بیش از 1000 نسخه خط میخی و حدود 3000 مجموعه از اشیا باستانی مصر از موزه سابق در آن قرار داده شد.

وزه پوشکین

طراح موزه پوشکین

طراحی موزه پوشکین توسط رومن کلاین Roman klein انجام‌ شد، این موزه  بزرگ‌ترین موزه اروپایی محسوب می‏شود که در خیابان وولخونکا مسکو قرار دارد. موزه پوشکین به‌عنوان مجموعه‌ای از آثار باستانی و تاریخی و آمیزه‌ای از هنرهای زیبای دوران کلاسیک و مدرن در مسکو به شمار می‌رود.

وزه پوشکین

کلمات جستجو شده:

موزه پوشکین,موزه ای هنری در روسیه,موزه دولتی هنر های زیبای پوشکین,بزرگترین مجموعه هنر های جهان,موزه های تاریخی روسیه,موزه های هنری در مسکو,موزه های تاریخی و هنری مسکو,طراح موزه پوشکین,شعبه های موزه پوشکین,شرایت موزه پوشکین,

دسته ها:
}