لطفا صبر کنید...

موزه هنر گرجستان | مکان های گردشگری گرجستان
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/25

موزه هنر گرجستان، داخل محوطه دانشگاه جورجیا در آتن، از سال 1982 به عنوان یک موزه دانشگاهی محسوب می شود که شامل مجموعه ای از نقاشی های آمریکا (در درجه اول، قرون نوزدهم و بیستم)؛ آثار آمریکایی، اروپایی و آسیایی بر روی کاغذ و نیز کلکسیونی از نقاشی های رنسانس ایتالیایی و هنرهای تزئینی جنوب و هنر آسیایی می باشد.

موزه هنر گرجستان

تاریخچه موزه هنر گرجستان

تاریخچه موزه هنر گرجستان » در سال 1948 در کتابخانه قدیمی و تاریخی این موزه به روی عموم مردم باز شد، در طول این سال ها موزه ی هنر گرجستان به طور مداوم رشد قابل توجهی داشته است. امروزه این موزه در یک ساختمان جدید برای اجرای هنرهای تجسمی، درست رو به روی دانشگاه قرار گرفته است، این موزه شامل100 تابلو نقاشی می باشد که توسط آلفرد هبر هالبروک اهدا گردیده اند. همچنین در این مجموعه، آثاری از فرانک وستون بنسون، ویلیام مریت چیس، استوارت دیویس، آرتور داو، جرجیا اوکیف، چایلد هاسم، وینسلو هومر، یعقوب لارنس و تئودور رابینسون دیده می شود.

موزه هنر گرجستان

هالبروک در70 سالگی بازنشسته شد و در آب و هوای ملایم جنوب به مطالعه هنر پرداخت . وی با سفر به آتن در اواسط سال 1940 با معرفی خود به Lamar ، رئیس بخش هنر دانشگاه شد. موزه هنر گرجستان در سال 1945 تاسیس و هالبروک اولین مدیر آن بوده که به یکی از شهروندان محبوب دولت تبدیل شد.

در ماه آوریل سال 1996، به لطف تلاش های صورت گرفته توسط دانشگاه گرجستان، دولت، دفتر توسعه، دوستان، حامیان، مشتریان و کارکنان موزه هنر گرجستان ، ساختمانی جدید در قسمت شرقی پردیس دانشگاه به عنوان مجتمع هنرهای تجسمی ساخته شد که این ساختمان شامل مدرسه موسیقی و مرکز هنرهای نمایشی نیز می باشد.

موزه هنر گرجستان

ساختمان جدید در سال 1996 به جایگاهی برای نمایشگاه بزرگتر و بلند پروازانه تر با تاکید بر شیوه های حرفه ای تبدیل شد. سال 2011 مدیر فعلی ایلاند، نقش رهبری در سازمان هایی مانند انجمن موزه هنری، انجمن موزه های آمریکا، و انجمن گرجستان را برعهده گرفت. بسیاری از کمک های مالی در جهت ساخت این مرکز از طریق دستگاه هایی مانند بنیاد ملی هنر و همچنین سازمان هایی مانند بنیاد لوس هنری و بنیاد ساموئل اچ کرس اهدا شده است.

موزه هنر گرجستان

همچنین بورس تحصیلی برای بررسی هنرهای تزئینی در این دانشگاه رونق گرفت. اخیرا کلکسیونی از نقاشی های اولیه ایتالیایی در مجموعه های عمومی آمریکای شمالی و جنوبی به نمایش گذاشته شده که به عنوان یک کار ارزشمند برای نسل فعلی دانشمندان محسوب می شود. در سال 2011، به این موزه یک ساختمان به سبک معاصر که توسط گلوکمن ماینر Gluckman Mayner  طراحی شده بود افزوده شد.

موزه هنر گرجستان

 

کلمات جستجو شده:

موزه هنر گرجستان, دانشگاه جورجیا, موزه دانشگاهی, کلکسیون نقاشی های رنسانس ایتالیایی, آلفرد هبر هالبروک, فرانک وستون بنسون، ویلیام مریت چیس، استوارت دیویس، آرتور داو، جرجیا اوکیف، چایلد هاسم، وینسلو هومر، یعقوب لارنس , تئودور رابینسون , هالبروک, دانشگاه گرجستان, مدرسه موسیقی, مرکز هنرهای نمایشی, انجمن موزه هنری، انجمن موزه های آمریکا، انجمن گرجستان , بنیاد ملی هنر, بنیاد لوس هنری, بنیاد ساموئل اچ کرس, بورس تحصیلی , گلوکمن ماینر Gluckman Mayner 

دسته ها:
}