لطفا صبر کنید...

موزه هنری زکی مورن بدروم به همراه آدرس و تصاویر | Zeki Muren Arts Museum
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/30

موزه هنری زکی مورن Zeki Muren Art Museum  به طور اختصاصی از یک نام ترکی مشهور اقتباس شده، Zeki muren یک نوازنده بزرگ موسیقی کلاسیک ترکیه بوده است. او در سال ۱۹۸۰ پس از یک حمله قلبی چشم از دنیا بست. او در شهر بدروم زندگی می کرد و به عنوان یکی از مشهور ترین افراد ترکیه نام شهر خود را نیز بیشتر بر سر زبان ها انداخت.

ویدیو معرفی موزه هنری زکی مورن بدروم

موزه هنری زکی مورن Zeki Muren Art Museum

اگر چه او در حدود سی سال پیش در گذشت؛ اما هم اکنون نیز بسیاری از جوانان و کودکان او را می شناسند و با سبک هنری او آشنا هستند. شهرت این هنرمند نه تنها از میزان توانایی های او در موسیقی بلکه از زندگی شخصی او نیز سر چشمه می گیرد.

موزه هنری زکی مورن Zeki Muren Art Museum

این هنرمند مشهور دارای مشکلاتی در زندگی شخصی خود بود که در آن زمان و فرهنگ آن دوران ترکیه پذیرفته نبود و همین امر باعث شده بود تا مردم به زندگی او نگاه خاصی داشته باشند. این در حالی است که این نگاه ها هنوز نیز بر زندگی وی و پس از گذشت سی و چند سال سایه خود را بر نداشته است.

موزه هنری زکی مورن Zeki Muren Art Museum

پس از مرگ او و در سال ۱۹۹۶ و در پی بازسازی های شهر بدروم خانه این هنرمند بزرگ نیز مرمت شد و به عنوان یک موزه تحت نظارت وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه برای بازدیدکنندگان و توریست ها گشوده و در سال  ۲۰۰۰ افتتاح شد. علاوه بر آن یک خیابان نیز در این شهر به نام این موسیقی دان مشهور نام گذاری شد.

موزه هنری زکی مورن Zeki Muren Art Museum

این موزه هر روزه و در ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر و از ۱ بعد از ظهر تا ۵ غروب به روی بازدیدکنندگان و علاقه مندان این هنرمند بزرگ و موسیقی او باز است. این موزه در مرکز شهر و در انتهای خیابان Cumhuriyet واقع شده است.

آدرس موزه هنری زکی مورن بدروم روی نقشه

آدرس : Zeki Muren Cad. Icmeler Yolu No:12 | Bodrum MerkezBodrum City, Turkey

موزه هنری زکی مورن Zeki Muren Art Museum

زمان مناسب برای بازدید از این مکان ۳۰ تا ۴۵ دقیقه است و بلیط ورودی آن در ۱.۵ دلار یا ۱.۲ یورو می باشد. این می تواند یک فرصت مناسب برای دیدن یک خانه با طرح سنتی بروم و دکوراسیون کلاسیک خانه های ترکیه و در عین حال لوازم این هنرمند بزرگ باشد.

موزه هنری زکی مورن Zeki Muren Art Museum

گرفتن عکس در این موزه آزاد است پس بازدیدکنندگان می توانند دوربین های خود را برای عکاسی از این خانه زیبا به همراه بیاورند. در این موزه لباس های سنتی و عکس هایی از منظره دریای اژه وجود دارد که بسیار زیبا و دیدنی است.

موزه هنری زکی مورن Zeki Muren Art Museum

موزه زکی مورن Zeki Muren Art Museum نشان دهنده عشق، احترام و پذیرش این هنرمند بزرگ و استعداد هایش و کار سخت و تعهدش است. در خانه او لوازم و وسایلی همچون لباس های زیبا، کفش، جواهرات و بسیاری از چیز های دیگر وجود دارد که همگی نشان دهنده زندگی مرفه این هنرمند است و عمارت او که همچون سرزمین عجایب به نظر می رسد.

موزه هنری زکی مورن Zeki Muren Art Museum

او در دهه ۱۹۸۰ به این خانه نقل مکان کرده بود و زندگی آرامی داشت؛ بیماری او در سال های پایانی عمرش را می توان از روی خانه اش تشخیص داد. زمانی که وارد این خانه می شوید یک راهنما به زبان انگلیسی اطلاعاتی درباره سبک زندگی او و هنرش به گردشگران  ارائه می دهد.

موزه هنری زکی مورن Zeki Muren Art Museum

در حالی که به اتاق نشیمن و مبلمان های می نگرید می توانید به موسیقی های ساخته شده توسط این هنرمند نیز گوش دهید. برخی از این مبلمان ها طلا کوب شده هستند؛ اما بسیاری از لوازم خانه این هنرمند ساده می باشند. بر روی دیوار این خانه عکس هایی از این هنرمند وجود دارد که در حال اجرا در مراسم ها و کنسرت های مختلف می باشد.

کلمات جستجو شده:

موزه هنری زکی مورن Zeki Muren Art Museum, نوازنده بزرگ موسیقی کلاسیک ترکیه, شهر بدروم,  مشهور ترین افراد ترکیه, وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه, بازدیدکنندگان و توریست های شهر بدروم, خیابان Cumhuriyetشهر بدروم, زمان مناسب برای بازدید از موزه هنری زکی مورن, راهنما به زبان انگلیسی در موزه زکی مورن,

دسته ها:
}