لطفا صبر کنید...

موزه هنرهای مدرن استانبول Istanbul Modern Art Museum
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/05/24

موزه هنرهای مدرن استانبول

موزه هنرهای مدرن استانبول Istanbul Modern Art Museum

راهنمای سفر به استانبول

موزه هنر های مدرن استانبول اولین موزه هنرهای مدرن ترکیه است و در سال 2004 در استانبول تاسیس شد، موزه  8000 متر مربع مساحت دارد و در ساحل Bosphorus و در ناحیه اروپایی قرار دارد.این موزه کارهای مدرن و معاصر هنرمندان را جمع آوری می کند، از آن ها محافظت و برای دوست داران هنر به نمایش می گذارد.

به دلیل خلاقیت هنری و طیف وسیع مخاطبان و همینطور ارتقای هویت فرهنگی ترکیه در هنر بین المللی، موزه هنرهای مدرن طیف گستره ای از فعالیت های بین رشته ای را میزبانی می کند.

غیر از گالری های دائمی و موقتی این موزه دارای یک گالری عکاسی، و فضاهایی برای برنامه های آموزشی و اجتماعی، یک سینما، رستوران و بخش طراحی و یک کتابخانه خیلی بزرگ است.

موزه هنرهای مدرن استانبول Istanbul Modern Art Museum

نمایشگاه ها موزه هنرهای مدرن استانبول

در طبقه اول یک نمایشگاه دائمی در تالار اصلی واقع شده و این نمایشگاه به صورت دوره ای محتویاتش تغییر می کند و همه آثار مربوط به کارهای هنرمندان ترکیه در اوایل قرن بیستم می باشد. راهنمایی هایی هم به صورت متنی در کنار آثار وجود دارد که به شما در مورد ویژگی های اثار هنرمندان معاصر و مدرن ترکیه توضیح می دهند. جدا از هنرمندان ترک، مجموعه ای از کارهای هنرمندان دیگر کشورها نیز در کنار این آثار عرضه می شود.

موزه هنرهای مدرن استانبول Istanbul Modern Art Museum

در طبقه همکف دو یا سه نمایشگاه موقتی به صورت همزمان در تالار نمایشگاه های موقتی برگزار می شود، همینطور گالری های عکاسی. تالار نمایشگاه میزبان نمایشگاه های مفهومی هنر مدرن و معاصر و همینطور بررسی آثار هنرمندان گذشته ترکیه می باشد. جدا از این در طبقه همکف نمایشگاه های منطقه ای و جهانی پیرامون هنرهای بصری برگزار می شود. نمایشگاهی هم در بخش Pop-Up که به معماری، طراحی، تصویر متحرک و رسانه های جدید می پردازد برگزار می گردد.

موزه هنرهای مدرن استانبول Istanbul Modern Art Museum

بخش آموزشی

یکی از اهداف این موزه هنگام تاسیس، این بوده است که همه بازدیدکنندگان از همه گروه های سنی بتوانند از هنر مدرن و معاصر بهره ببرند و همچنین در بخش آموزشی موزه فرصتی فراهم شده تا عموم بتوانند فرصت آموزش داشته باشند.

موزه هنرهای مدرن استانبول Istanbul Modern Art Museum

سینما ( رایگان برای بازدیدکنندگان موزه )

همراه با در نظر داشتن هدف نمایش فیلم برای عموم، این سینما بر روی نمونه های تاریخی از سینمای جهان و همینطور استعدادهای نوظهور سینما در ترکیه تمرکز دارد. برنامه های این سینما علاقمندان به این هنر را از آخرین تحولات عرصه فیلم سازی، سینمای آوانگارد و فیلم های مستند باخبر می سازد. برای تهیه بلیط باید از طریق موزه اقدام کنید، ظرفیت سینما هم خیلی زیاد نیست و قابل ذکر است که سیستم رزرو در سینما وجود ندارد و بلیط های هر روز در همان مکان فروخته می شود. اگر شما عضو موزه باشید یا ورودی موزه را پرداخت کرده باشید ( بازدید کننده موزه ) نمایش فیلم برای شما رایگان خواهد بود.

رستوران فوق العاده موزه با دید به Bosphorus

این رستوران زیبا در کنار محوطه نمایشگاهی موزه قرار دارد، تراسی فوق العاده با نمایی فوق العاده تر به Bosphorus، با منویی غنی از انواع غذاها. دوشنبه ها این رستوران برای شرکت ها سرویس می دهد اما بقیه روزها برای عموم در دسترس است. ساعت کاری رستوران از 10 صبح تا 12 شب است.

کتابخانه موزه هنرهای مدرن

این کتابخانه حدود 11500 کتاب و 24 اشتراک ملی و بین المللی از انتشارات معتبر را در خود دارد و این مقادیر همواره در حال رشد هستند. این کتابخانه به صورت تخصصی در زمینه های زیر کار می کند:

  • تاریخ هنر ترکیه و هنرمندان ترک
  • کاتالوگ های مربوط به موزه ، گالری و مجموعه های شخصی
  • انتشارات نظری پیرامون هنر
  • حرکت های هنری بزرگ و شاخص
  • عکاسی و عکاسان
  • موزه شناسی

اطلاعات کتاب شناسی مجموعه های موجود از طریق کاتالوگ های آنلاین کتابخانه قابل دسترسی هستند. این کتابخانه در طبقه همکف موزه قرار دارد و بازدیدکنندگان به راحتی و از طریق پست الکترونیک می توانند به تمامی منابع تحقیقاتی دسترسی داشته باشند. این منابع شامل سی دی رام ، مقالات و...است .

موزه هنرهای مدرن استانبول Istanbul Modern Art Museum

فروشگاه

فروشگاه موزه محصولات زیادی دارد، کتاب های هنری، اشیای هنری، لوام شخصی هنری، سوغاتی، هدیه های زیبا و ... که باعث می شود تا سال ها با دیدن آن ها خاطره بازدید از موزه را به یاد بیاورید. در این فروشگاه جواهرات، لوازم دکوری و لوازمی شخصی که توسط طراحان شناخته شده طراحی شده اند نیز برای خرید موجود است. اعضای موزه می توانند از 10 درصد تخفیف هنگام خرید از فروشگاه بهره مند شوند.

راهنمای سفر به استانبول

با مطالعه نکات ضروری سفر به استانبول که در زیر آمده است، سفر خوشی برای خود فرآهم کنید:

نکات ضروری سفر به استانبول

همچنین می‎توانید برای داشتن سفری راحت تر به استانبول ، اپلیکیشن های زیر را نصب و در صورت لزوم استفاده نمایید:

اپلیکیشن های کاربردی در سفر به استانبول

کلمات جستجو شده:

موزه هنرهای مدرن استانبول Istanbul Modern Art Museum, اولین موزه هنرهای مدرن ترکیه, هویت فرهنگی ترکیه, نمایشگاه ها ی موزه هنرهای مدرن, بخش آموزشی موزه هنر های مدرن استانبول, سینما در ترکیه, رستوران فوق العاده موزه با دید به Bosphorus, کتابخانه موزه هنرهای مدرن استانبول, تاریخ هنر ترکیه و هنرمندان ترک, فروشگاه موزه هنرهای مدرن استانبول

 

دسته ها:
}