لطفا صبر کنید...

موزه علوم تفلیس | جاذبه های توریستی گرجستان
امتیاز 0/5 از 0 نظر
2

1396/03/02

در پایخت کشور گرجستان، شهر تفلیس موزه ای با نام، موزه علوم وجود دارد که هر ساله میلون ها بازدید کننده داخلی و خارجی را به خود جذب می کند و به یکی از مناطق گردشگری شهر تفلیس تبدیل شده است. این موزه به عنوان اولین موزه آموزشی علوم با 80 نمایشگاه در زمینه های فیزیک، زیست شناسی و شیمی است.

راهنمای سفر به تفلیس

موزه علوم تفلیس

موزه علوم تفلیس به یکی از جذاب ترین مکان ها برای گروه های سنی مختلف از جمله کودکان قبل از سن مدرسه و دانش آموزان، جوانان و معلمان می باشد. در این موزه با نظارت کارکنان و متخصصین انجام آزمایشگاه های متفاوت برای دانش آموزان عملی است.

موزه علوم تفلیس

این موزه حتی برای کسانی که علاقه ای به علم فیزیک، شیمی و زیست شناسی ندارند نیز جذاب و هیجان انگیز است. موزه هایی با موضوعات متفاوت وجود دارد اما موزه علوم به عنوان یک پروژه بی سابقه و جذاب در گرجستان می باشد. کودکان در این موزه می توانند اشیاء به نمایش گذاشته شده در آنجا را با دست لمس کرده و تمام قوانین فیزیکی را از نزدیک درک کنند.

موزه علوم تفلیس

این موزه اتاق های متفاوتی دارد که هر کدام مربوط به یکی از علوم می باشند و آزمایش های مختلفی را می توان در آن ها انجام داد، به طور مثال در نمایشگاه شیمی آزمایش هایی خیره کننده ای از جمله آزمایش نیترون انجام می شود. همین آزمایش های هیجان انگیز بود که باعث شد تا کمتر از یک ماه پس از بازگشایی این موزه در میان پدر و مادر ها، کودکانشان و معلمان بسیار پر طرفدار شود. فریاد و صدای بلند و ابراز احساسات برای کودکان به هیچ وجه در این مکان ممنوع نیست و هیچ کس به آن ها نمی گوید تا به اشیاء موجود در نمایشگاه دست نزنند یا سکوت را رعایت کنند.

موزه علوم تفلیس

هدف این موزه آموزش علوم به همراه بازی و دادن اطلاعات شناختی و در عین حال سرگرم کننده به کودکان است و برای این منظور از هولوگرام سه بعدی، نرم افزار های آینه جادویی، تشخیص صدای انسان و یک نقاشی با شن بر روی شیشه استفاده می شود.

موزه علوم تفلیس

محبوب ترین چیز در این نمایشگاه میان بازدیدگنندگان ژیروسکوپ است که برای آموزش فضانوردان استفاده می شده و بسیار مورد استقبال کودکان قرار گرفت. علاوه بر آن دستگاهی نیز وجود دارد که تصویر بازدیدکننگان را بدون بدن نشان می دهد. ساخت حباب های صابونی بزرگ نیز یکی دیگر از کارهای هیجان انگیز در این موزه است.

موزه علوم تفلیس

موزه علوم تفلیس سرزمین عجایبی واقعی است و پیچیده ترین قوانین فزیک به بهترین شکل و با جذابیت به کودکان و نوجوانان آموزش داده می شود و در عین حال که می تواند این علوم را به آن ها آموزش دهد می تواند یک فضای مهیج و سرگرم کننده را نیز برای آن ها به وجود بیاورد. یکی دیگر از هیجان انگیز ترین اشیاء این نمایشگاه گوی تولید کننده رعد و برق است که کودکان را شیفته خود می کند. موزه علوم تفلیس هر روزه از ساعت 10 صبح تا 8 شب به روی بازدیدکننگان باز است و میزبان کودکان و نوجوانان و خانواده هایشان هستند.

راهنمای سفر به تفلیس

توصیه های سفر به تفلیس

کلمات جستجو شده :

موزه علوم تفلیس, شهر تفلیس, کشور گرجستان, مناطق گردشگری شهر تفلیس,

دسته ها:
}