لطفا صبر کنید...

موزه سنتی کالجی آنتالیا
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/04/13

موزه کالجی در شهر آنتالیا (Kaleici museum)  یکی از بخش های موزه suna & inan و موسسه تحقیقاتی AKMED می باشد که تحت بنیاد  Vehbi koc قرار دارد. این موز در دو ساختمان تاریخی که به عنوان آثار باستانی ثبت شده اند قرار دارد. این ساختمان ها پس از خریداری و ترمیم برای بازدید عموم به صورت موزه درآمده و در تاریخ ۱۸ مه سال ۱۹۹۶ افتتاح شدند.

راهنمای سفر به آنتالیا

موزه سنتی کالجی

خانه های مذکور به عنوان یک نمونه از خانه های با طراحی داخلی و خارجی سنتی ترکی به شمار می رود. پس از گذشت سال ها از ساخت این خانه و تخریب تقریبی آن، سه طبقه بالایی عمارت تزئین شد و سقف ها و مصالح ساختمانی با زیور آلات الهام گرفته از عمارت های Tekeliglu بازسازی شدند.

موزه سنتی کالجی

در حال حاضر این بنا به عنوان یکی از مهم ترین نمونه های معماری و سازه مدرن در شهر آنتالیا در نظر گرفته می شود. در ابتدا و در اوایل قرن نوزدهم این موزه به عنوان یک موزه قوم نگاری که بخشی از زندگی کالجی بود با جلوه های ویژه ارائه شد.

موزه سنتی کالجی

موزه کالجی (Kaleici museum) به نمایش فرهنگ سنتی ترکیه و اقوام مختلف با نمایش دادن سنت هایی همچون جشن قهوه، اصلاح داماد، شب حنا و بسیاری از رسوم دیگر می پردازد. در ساختمان دوم باغ موزه یک کلیسای ارتدکس قرار دارد که با نام Aya Yorgi شناخته می شود. از روی کتیبه ای که بر روی درب این کلیسا نصب شده می توان متوجه شد که کلیسا در سال ۱۸۶۳ ساخته و افتتاح شده است.

موزه سنتی کالجی

پس از باز سازی این مجموعه نمایشگاه های مختلفی با موضوع فرهنگ و هنر در این محل به نمایش گذاشته شدند این مکان به گونه ای ساز مان دهی شده است تا بتواند برای مراسم های هنری و فرهنگی همچون کنسرت، نمایشگاه های هنری و دیگر رویداد های فرهنگی و هنری مورد استفاده قرار گیرد.

موزه سنتی کالجی

از ویژگی های این خانه های سنتی می توان به ساخت آن ها بر طبق منطقه آب و هوایی و شرایط جوی مدیترانه ای اشاره کرد.موزایک ها و سنگ هایی که برای کف این خانه استفاده شده، از همان ابتدای ورود بازدیدکنندگان، توجه آن ها را جلب می کند.

موزه سنتی کالجی

در حیاط و بالای پله ها بازدیدکنندگان می توان خود را در آنتالیای سنتی تجسم کنند؛ این مکان دارای بسیاری از عکس های قدیمی شهر و مردم آن، همانند آینه ای از روزگاران قدیمی و کودکان در حال بازی است. علاوه بر آن توضیحاتی نیز در باره عکس ها و رویداد های قدیمی مربوط به دوران های مختلف تاریخی را می توان مشاهده کرد.

موزه سنتی کالجی

سه اتاق که درب های آن به حیاط باز می شوند،  سنت عروسی های قرن نوزده کشور ترکیه را به نمایش می گزارند. در اتاق اول مهمانان با مربا و قهوه پذیرایی می شوند. در اتاق دوم داماد در حال اصلاح است و گفتگویی که بین آرایشگر و داماد در حال انجام است، این در حالی است که اتاق آخر مراسم حنا بندان و جشن پیرامون آن را نمایش می هد.

موزه سنتی کالجی

در این اتاق دوستان عروس حنا را می آورند در حالی که ملودی در حال پخش است و میهمانان هم چنان پذیرایی می شوند. این آداب و رسوم با ویژگی های سنتی و اصلی آن به نمایش گذاشته شده است در حالی که اکنون کمتر این گونه مراسم ها را می توان در میان مردم مشاهده کرد.

موزه سنتی کالجی

در سمت دیگر کلیسای ارتدکس که به عنوان یکی از پنج کلیسای ارتدکس یونانی شناخته می شود و در آنتالیا واقع شده است. این کلیسا در دهه ۱۹۲۰ و بنا به فقدان جمعیت در این منطقه غیر قابل استفاده شد و این مکان به عنوان یک انبار مورد استفاده قرار گرفت و به عنوان محل جمع آوری محصولات چوبی مورد استفاده قرار گرفت.

موزه سنتی کالجی

اکنون این کلیسا به عنوان یک موزه برای بازدید ترمیم شده و با یک دریچه با طاق مستطیلی و ویژگی های معماری مدیترانه ای و گچ بری های نقاشی شده نمادی از بهشت را به نمایش می گزارد و همچنین نماد بزرگ سنت جورج از سقف این کلیسا آویزان شده است. موزه سنتی کالجی به عنوان یکی از موزه های مهم شهر آنتالیا سالانه پزیرای گردشگران داخلی و خارجی بسیاری می باشد.

راهنمای سفر به آنتالیا

کلمات جستجو شده:

موزه سنتی کالجی, بخش های موزه suna & inan, موسسه تحقیقاتی AKMED, عمارت های Tekeliglu, طراحی داخلی سنتی ترکی, مهم ترین نمونه های معماری در شهر آنتالیا, فرهنگ سنتی ترکیه, کلیسای ارتدکس, سنت عروسی های قرن نوزده کشور ترکیه, موزه های مهم شهر آنتالیا,

دسته ها:
}