لطفا صبر کنید...

موزه زیست شناسی آنتالیا
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/04/13

موزه بیولوژیک دریایی آنتالیا (antalya deniz biyolojisi müzesi) در تاریخ ۱۶ ژانویه سال ۲۰۱۴ در شهر آنتالیا افتتاح شد. این موزه به عنوان اولین موزه زیست شناسی دریایی ترکیه و توسط شهرداری کلان شهر آنتالیا تاسیس شد و دارای ۵۰۰ گونه جانوری دریایی است که در سواحل دریای مدیترانه زندگی می کنند.

راهنمای سفر به آنتالیا

موزه زیست شناسی آنتالیا

این موزه شامل مجموعه ای از گونه های دریایی است که توسط دکتر Oagur Ozbek به مدت ۱۵ سال و با تحقیقات بسیار جمع آوری شده،همچنین طراحی این موزه به شکل کشتی دزدان دریایی غرق شده می باشد که توسط طراح صحنه Ayhan Dogan انجام شده است.

موزه زیست شناسی آنتالیا

موزه زیست شناسی دریایی آنتالیا (antalya deniz biyolojisi müzesi) با ترکیبی از علم و هنر، تنوع زیستی دریا های ترکیه و با روشی جذاب و سرگرم کننده به آموزش و یادگیری زیست بوم دریایی ترکیه می پردازد. بر همین اساس می توان گفت، هدف اصلی موزه نمایش میراث طبیعی ترکیه از گونه های دریایی و اطلاعات و ویژگی های مربوط به آن ها، مخصوصا گونه های در معرض انقراض است.

موزه زیست شناسی آنتالیا

یکی دیگر از اهداف این موزه ایجاد عشق و علاقه در بین مردم نسبت به گونه های جانوری دریایی بوده که برای حفاظت از این جانوران و اطمینان از اینکه نسل های آینده نیز بتوانند از یک اکوسیستم طبیعی و متعادل برخوردار شوند.

موزه زیست شناسی آنتالیا

این مجموعه با دارا بودن بیش از ۵۰۰ گونه جانوری دریایی برای ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی درباره زندگی دریایی و انتشار و بالا بردن سطح آگاهی عمومی اختصاص یافته است. موزه زیست شناسی آنتالیا مناسب برای همه سنین و مکانی برای سرگرمی، یادگیری و آموزش به شمار می رود. از این رو سخنرانی ها، سمینار ها و کنفراس هایی در حوزه حفاظت از دریا، شیلات، گونه های در معرض خطر انقراض، آلودگی های دریایی، اقدامات حفاظتی، گونه های بیگانه و تاثیرات آن ها بر زیست محیطی در این محل برگزار می شود.

موزه زیست شناسی آنتالیا

از دیگر اقدامات موزه زیست شناسی آنتالیا همکاری با سازمان های دولتی و خصوصی ترکیه و کشور های دیگر برای حفاظت از دریای مدیترانه در برابر آلودگی های دریایی و ایجاد مناطق حفاظت شده دریایی است. این مجموعه به طور کلی دارای ۵۰۰ نوع ماهی می باشد که ۱۵۰ نوع از آن ها در خطر انقراض هستند و ۱۹ نوع خرچنگ نادر نیز در این موزه مشاهده می شود.

موزه زیست شناسی آنتالیا

شهردار آنتالیا در بیانات خود راجع به این موزه گفت: برای احیای بندرگاه ها در این شهر و افزایش کسب و کار و همچنین افزایش آگاهی عمومی درباره زیست بوم دریایی، اقدام به طراحی و ساخت این مجموعه کرده ایم، او همچنین اضافه کرد که هزینه ساخت این موزه و جمع آوری گونه های جانوری موجود در آن، چیزی در حدود ۳۷۰ هزار پوند هزینه در بر داشته است.

موزه زیست شناسی آنتالیا

به طور خاص موزه نمایش دهنده ۹ گونه کوسه، ۱۰ گونه کوسه پهن، ۱۵۰ نوع ماهی های استخوانی، اسفنج ها، مرجان ها، میگو ها، قارچ ها، هشت پا ها، ماهی های مرکب، دلفین ها، ستاره های دریایی، شیر های دریایی و به طور کلی، بسیاری از گونه های دریایی دیگر می باشد.

موزه زیست شناسی آنتالیا

برای بازدید از موزه ی زیست شناسی آنتالیا  و جاذبه های دیدنی و بی همتای آن می توان همه روزه از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۸:۳۰ بعد از ظهر مراجعه کرد. ورودی این موزه نیز به صورت عمومی هر نفر ۶ تله، دانش آموزان ۳.۵ تله، معلمان ۳.۵ تله و بازنشستگان نیز ۳.۵ تله می باشد. این مبلغ برای گروه ها متفاوت است و اگر به صورت جمعی و بیشتر از  ۱۰ نفر مراجعه کنند ۵ تله برای هر نفر، بیشتر از ۱۰ نفر و دانش آموز ۲ تله، پدر مادر و فرزند به طور کلی ۶ تله می باشد.

موزه زیست شناسی آنتالیا

راهنمای سفر به آنتالیا

کلمات جستجو شده:

موزه زیست شناسی آنتالیا, موزه بیولوژیک دریایی آنتالیا, اولین موزه زیست شناسی دریایی ترکیه ,سواحل دریای مدیترانه, زیست بوم دریایی ترکیه, میراث طبیعی ترکیه, ساعات کاری موزه ی زیست شناسی آنتالیا,

دسته ها:
}