لطفا صبر کنید...

موزه دولتی تئاتر  موسیقی و سینمای گرجستان
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/02

تفلیس دارای چندین موزه مختلف در زمینه های متفاوت است که از مهم ترین آن ها می توان به موزه دولتی تئاتر، موسیقی و سینما اشاره کرد. این موزه به عنوان یکی از مهم ترین مکان ها فرهنگی گرجستان به شمار می رود. این موزه در یکی از ساختمان های خیره کننده شهر قرار دارد که توسط معمار معروف پل استرن طراحی و ساخته شد. این ساختمان یک نمونه کامل از معماری گوتیک و اسلامی است.

راهنمای سفر به تفلیس

موزه دولتی تئاتر، موسیقی و سینمای گرجستان

معماری این ساختمان سه طبقه با سقف های شیب دار و تراس های باز به همراه کتیبه ای زیبا و تزئین شده، یک نگاه غیر معمول از طراحی سنتی تفلیس به نمایش می گذارد. تاریخ به معماری این بنا جذابیت بیشتری می افزاید.

موزه دولتی تئاتر، موسیقی و سینمای گرجستان

در سال ۱۹۲۷ موزه تئاتر توسط دیوید که یکی از چهره های معروف گرجستان بود تاسیس شد و به این ساختمان انتقال یافت. دیوید در سال ۱۹۶۳ به عنوان اولین مدیر موزه روبلف آندری در مسکو منصوب شد.

موزه دولتی تئاتر، موسیقی و سینمای گرجستان

در این موزه تئاتر،سینما و موسیقی، بیش از ۳۰۰۰۰۰ اشیاء تاریخی که ارائه دهنده اطلاعاتی درباره فرهنگ و هنر، تئاتر ، سینما، موسیقی و رقص ،خصوصا رقص باله است و همچنین به ارائه اطلاعاتی درباره چهره ها برجسته هنری و فرهنگی گرجستان وجود دارد.

موزه دولتی تئاتر، موسیقی و سینمای گرجستان

اشیاء موجود در موزه از دوره کلاسیک شروع می شوند. از جمله مهمترین آثار هنری موجود در این موزه می توان به ماسک عتیقه کشف شده در کاوش های باستان شناسی اشاره کرد. علاوه بر آن وجود نسخه های خطی و اسناد و مدارکی از آکاکی تسرتلی، الکساندر، لیا چاچداوادزه و کزبگی نیز در این موزه به چشم می خورد. از دیگر آثار برجسته هنری موجود در این موزه می توان به آرشیو موسیقی آهنگسازان بزرگ گرجستانی از جمله دیمیتری آرکشیویلی، زکریا پریاشویلی و وانو ساراجیشویلی اشاره کرد. آثار دیگری نیز از نمایش نامه نویس و بنیان گذار تئاتر گرجستان مدرن جورجیو اریستاوی و یک کارگردان و فیلم نامه نویس معروف به نام میخائیل چیارولی وجود دارد.

موزه دولتی تئاتر، موسیقی و سینمای گرجستان

علاوه بر آن ترجمه اثر ویلیام شکسپیر به زبان گرجی که توسط ایوانه ماچاولی انجام شده بود نیز جزء این آثار با ارزش به شمار می رود. لباس های فیلم ،پوسترهای تئاتر وکتاب هایی مربوط به قرن ۱۷ تا ۱۹ نیز در میان این مجموعه آثار قرار دارند.

موزه دولتی تئاتر، موسیقی و سینمای گرجستان

مجموعه از فیلم ها و عکس های منحصر بفرد مربوط به فیلم های معروف گرجی نیز از جمله اشیاء این مجموعه می باشند. کولکسیونی از آثار هنری از جمله میناتور های ایرانی مربوط به قرن ۱۶ و ۱۷ و حکاکی های فرانسوی مربوط به قرن ۱۸ نیز از جمله آثار خارق العاده این موزه هستند.

راهنمای سفر به تفلیس

توصیه های سفر به تفلیس

کلمات جستجو شده:

موزه دولتی تئاتر، موسیقی و سینمای گرجستان, تفلیس, مکان ها فرهنگی گرجستان, معماری گوتیک , موزه روبلف آندری , فیلم های معروف گرجی, آهنگسازان بزرگ گرجستان

دسته ها:
}