لطفا صبر کنید...

موزه تاریخ تفلیس | مراکز گردشگری تفلیس
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/25

موزه تاریخ تفلیس در پایتخت گرجستان شهر تفلیس واقع شده و نشان دهنده، زندگی روزمره، تاریخ، فرهنگ و آداب و رسوم این کشور است. این بنا در سال ۱۹۱۰ به عنوان موزه شهر ساخته شد و در همان اوایل به خاطر شهرت زیاد شاعر وطن پرست گرجستانی، لوسب گریشاشویلی (Ioseb Grishashvili )، به نام وی نام گذاری شد؛ او در سال ۱۸۸۹ چشم به جهان گشود و تا زمان مرگش در سال 1965 خدمت زیادی به ادبیات گرجستان نمود. بعدها در سال ۱۹۸۴، این بنا به موزه تاریخ تفلیس تغییر نام یافت.

راهنمای سفر به تفلیس

موزه تاریخ تفلیس قبل از تشکیل اتحادیه جماهیر شوروی تنها یک کاروانسرا با عکس های زیبا و خاطره انگیز بوده و پایگاهی برای تجارت در جاده ابریشم محسوب می شد.

این موزه بیش از پنجاه هزار شی منحصر به فرد را از حدود چهار هزار سال قبل از میلاد تا به حال در خود جای داده و در معرض دید همگان قرار داده است. در این موزه، موارد مربوط به باستان شناسی و قوم شناسی بایگانی شده و نیز قطعه هایی از هنرهای ملی ، سنت و آیین گرجستان موجود است. همچنین مجموعه ای غنی از آثار منحصر به فرد هنری و گرافیکی در این موزه نگهداری می گردد. این موزه دارای آثار بسیار قدیمی از هنر معاصر می‌باشد و از سال ۱۹۸۶ تا اکنون تعداد زیادی از آثار هنرمندان گرجستانی و خارجی را در این مکان به نمایش گذاشته اند.

انواع سلاح های قدیمی رایج در گرجستان و کشورهای همسایه و همچنین مجموعه آثار لادو گودیاشویلی (Lado Gudiashvili) ، موس تویدزه (Mose Toidze ) و نقاشی الن اخولدیانی (Elene Akhvlediani ) در این بنا نگهداری می شود.

در این موزه می‌توان طیف وسیعی از نمایشگاه های جالب سرامیک ۴۵۰۰ ساله از آولاباری (Avlabari )، مدل خانه های تیره رنگ و کلیساهای قدیمی تفلیس را مشاهده نمود. تجهیزات موسیقی سنتی نیز در این کلیسا جایگاه خود را دارد و همچنین قسمتی از موزه، به سکه شناسی اختصاص داده شده است.

 

این مکان از سال ۲۰۰۴ زیر نظر نهاد عمومی و حقوقی موزه ملی گرجستان (تحت کنترل وزارت فرهنگ و حفاظت از آثار تاریخی گرجستان) اداره می‌شود. موزه ملی این کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سفارت ایران، نمایشگاهی برای بازدید عمومی ایجاد کرده اند که این نمایشگاه با عنوان « دریا نمادی برای دوستی » به معرفی شصت آثار از هنرمندان گرجستان و ایران می‌پردازد و از دریا به عنوان نمادی از وحدت و دوستی بهره می گیرد. 

راهنمای سفر به تفلیس

توصیه های سفر به تفلیس

کلمات جستجو شده :

پایتخت گرجستان شهر تفلیس , لوسب گریشاشویلی, موزه تاریخ تفلیس, باستان شناسی و قوم شناسی, سنت و آیین گرجستان , انواع سلاح های قدیمی رایج در گرجستان, مجموعه آثار لادو گودیاشویلی, نقاشی الن اخولدیانی, موزه ملی گرجستان,

دسته ها:
}