لطفا صبر کنید...

موزه باستان شناسی  Archaeology Museum باتومی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/06

موزه باستان شناسی باتومی یکی از قدیمی ترین موزه های کشور گرجستان به شمار می رود. هر چند این موزه یک قرن قدمت دارد اما از سال 1994 درب های آن به روی بازدیدکنندگان گشوده شده است. موزه باستان شناسی باتومی یکی از بهترین موزه ها در نوع خود، نه تنها در باتومی بلکه در کل گرجستان می باشد. در این موزه آثار فرهنگی و تاریخی از دوران مختلف وجود دارد. در این موزه قریب به 22800 اثر از دوران تاریخی مختلف کشور گرجستان گرداوری شده که اکثریت یافته شده در حفاری های قلمرو Adjaria هستند.

راهنمای سفر به باتومی

موزه باستان شناسی  Archaeology Museum باتومی

این موزه کوچک است وتنها دو طبقه دارد اما دارای آثار تاریخی بی شماری در خود می باشد که در خیابان Chavchavadze  قرار دارد. موزه باستان شناسی باتومی دارای یک آرشیو عکس و کتابخانه می باشد که توسط آن ها می تواند اطلاعات جامع تری را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهد.

موزه باستان شناسی  Archaeology Museum باتومی

این موزه به طور کلی دارای دو سالن اصلی بسیار بزرگ است که محل نمایش تمامی آثار می باشد. برای بازدید از موزه، لازم است که از طبقه اول شروع کنید، زیرا مجموعه آثار آن مربوط به دوران سنگ و آهن است. بیشتر این مجموعه، آثاری از جنس آهن هستند که مربوط به فرهنگ قبیله کولچیس می باشد؛ می توان گفت که این مجموعه دارای آثار غنی از این دوره ی تاریخی است.

موزه باستان شناسی  Archaeology Museum باتومی

طبقه همکف این موزه متعلق به دوران عتیق و اواخر قرون وسطی است. علاوه بر این مجموعه لوازم آشپزی و وسایلی مربوط به یونانیان و رومی ها و همچنین سکه های مربوط به آن ها در طبقه همکف موجود می باشد. این مجموعه از آثار در حفاری های انجام شده در The Gonio-Apsaros Fortress کشف و به موزه ی باتومی تحویل داده شده است. به طور خاص موارد کشف شده توسط باستان شناسان در نزدیکی دیواره دژ Gonio  پیدا شده بود.

موزه باستان شناسی  Archaeology Museum باتومی

از جمله موارد کشف شده در این باستانشناسی می توان به شیشه ها،برنز، زیورآلات و لوازم آشپز خانه رومی و همچنین مجسمه هایی مربوط به خدای یونانیان سراپیس را نام برد. از این کشف به نام گنج باستانی یاد می کنند. در این میان، موزه باستان شناسی باتومی آثاری با نام گنج به خاک سپرده شده اعراب را نیز در خود جای داده که مربوط به اوایل قرون وسطی است. علاوه بر این آثار موزه آثاری را که مربوط به اواخر قرون وسطی و درست زمانی که عثمانی به Adjaria حکومت می کرد را نیز به عموم همگان قرار داده است.

موزه باستان شناسی  Archaeology Museum باتومی

این موزه دارای آثاری بسیار غنی و متفاوت است که می تواند اطلاعات بسیاری را درباره گذشتگان و هنر و تاریخشان در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهد. از جمله دیگر یافته های منحصر بفرد کشف شده مربوط به این منطقه، می توان به سکه، سفال، ظروف طلا و برنز، تندیس های رومی،چکش، صلیب و تصاوبر سنتی متفاوت اشاره کرد. از دیگر آثار موجود در موزه می توان به آثاری مربوط به کلیسای ارتودکس، حلقه های یونانی با تصاویری از هرمس، آفرودیت و اروس که بهترین آثار ساخته شده در کارگاه های یونان باستان بوده اند نام برد که امروزه به تماشای عموم گذاشته شده اند.

موزه باستان شناسی  Archaeology Museum باتومی

راهنمای سفر به باتومی

کلمات جستجو شده:

موزه باستان شناسی  Archaeology Museum باتومی, موزه باستان شناسی باتومی, قدیمی ترین موزه های کشور گرجستان, خیابان Chavchavadze , قبیله کولچیس, دوران عتیق , دیواره دژ Gonio,یونانیان سراپیس, کلیسای ارتودکس, 

دسته ها:
}