لطفا صبر کنید...

موزه استالین یکی از برترین جاذبه های گردشگری شهر تفلیس
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/26

این موزه طی 50 سال گذشته دستخوش تغییرات عظیمی قرار گرفته است. در ژوئن 2010 تنها مجسمه استالین از میدان مرکزی شهر برداشته شد، اما موزه وی هنوز هم قابل مشاهده می باشد.

موزه استالین

راهنمای سفر به تفلیس

استالین در سال 1878 و در گوری متولد شد. گوری واقع در هشتاد کیلومتری تفلیس است. برای دسترسی به این مکان از پایتخت گرجستان باید مسافتی حدود یک ساعت را با اتوبوس طی کرد. در سال 1951 موزه تاریخ محلی به عنوان مکانی جهت برگزاری مراسم یادبود استالین در نظر گرفته شد.

موزه استالین

مرگ استالین در سال 1953 اتفاق افتاد و این موزه در سال 1957 به وی اختصاص یافت. این موزه درسال ۱۹۸۹ بسته شد؛ اما اخیرا با این استدلال که موزه یک جاذبه توریستی است، مجدد بازگشایی گردید.

موزه استالین

تور مجازی از طریق موزه

در قسمت ورودی موزه، منطقه ای جذاب و مجلل با کف پوشیده شده از سنگ مرمر، فرش قرمز و لوستر به چشم می خورد. غرفه بلیط فروشی با پنجره ای کوچک در گوشه ای به گونه ای نمادین درون موزه قرار دارد. مجسمه استالین در مقابل پنجره شیشه ای رنگ آمیزی شده باعث می گردد بازدیدکننده حس ورود به یک کلیسا یا دیگر مکانهای مذهبی را داشته باشد.

موزه استالین

اولین سالن نمایشگاه به ابتدای زندگی استالین اختصاص داده شده و نیز عکس ها، نقاشی ها و مقالات مختلفی از دوران زندگی استالین در آن دیده می شود .سالن دوم نمایشگاه، نمایانگر قدرت استالین در حزب کمونیست است.سالن سوم، نقش استالین به عنوان فرمانده کل ارتش سرخ طی جنگ جهانی دوم را مجسم می سازد.

موزه استالین

موزه استالین

یک اتاق دیگر نیز برای برگزاری جشن پیروزی استالین بر نازی ها و پایان دادن به جنگ بزرگ میهنی به همراه یک ورودی کوچک که به اتاق بعدی منجر می گردد و در آن ماسک مرگ استالین در مرکز یک دایره نمایش داده می شود، ساخته شده است. همچنین اتاقی تاریک نگه داشته شده با رنگ آمیزی سیاه و سفید و فرش قرمز تیره، فضایی شبیه به آرامگاه لنین را ترسیم می نماید و هم چنین این نمایشگاه دربرگیرنده اتاقی است که در آن اموال شخصی و هدایای استالین نگهداری می شود.

موزه استالین

هدیه و اموال استالین

سالن آخر این نمایشگاه،مختص اموالی است که به استالین تعلق دارد و هم چنین هدیه هایی که از مقامات خارجی و سازمان های کمونیستی دریافت کرده در این سالن نگهداری میشود. هدیه ی جالب از سوی هلند، مجموعه ای از کفشهای چوبی و نیز نقاشی کوچکی از روزنامه کمونیستی هلندی "Waarheid" درون آن قرر دارد. این موزه همچنین نمایشگر لباس های استالین از جمله پالتو، چکمه و کلاه وی می باشد.

موزه استالین

راهنمای سفر به تفلیس

توصیه های سفر به تفلیس

کلمات جستجو شده:

موزه استالین, مجسمه استالین, گوری, تفلیس, پایتخت گرجستان, موزه تاریخ محلی, جاذبه توریستی, مکانهای مذهبی, حزب کمونیست, فرمانده کل ارتش سرخ , جشن پیروزی استالین, آرامگاه لنین, روزنامه کمونیستی هلندی "Waarheid", نمایشگاه

دسته ها:
}