لطفا صبر کنید...

موزه آرمیتاژ گنجینه ای ارزشمند در سن پترزبورگ
امتیاز 0/5 از 0 نظر
2

1396/01/20

 موزه آرمیتاژ (ارمیتاژ لغت فرانسوی به معنای مکان خلوت) که در شهر زیبای سن ‌پترزبورگ واقع ‌شده با بیش از سه میلیون اثر هنری که در خود جای ‌داده یکی از بزرگ‌ ترین و البته معتبرترین موزه‌ ها در جهان به شمار می‏ رود که سالانه گردشگران بسیاری که برای اولین بار به شهر سن ‌پترزبورگ سفر می‌ کنند را به خود جذب می‌ کند.

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

موزه آرمیتاژ

موزه ارمیتاژ در دل خود گنجینه ی بسیار باارزشی جای‌ داده، چرا که این موزه مجموعه ‌ای است از شاهکارهای امپرسیونیست و گنجینه‌ های شرقی جذاب و همچنین مجموعه‌ های نفیسی با قدمتی برابر با عصر حجر تا به امروز و همچنین، غنی ‌ترین مجموعه‌ های جهان را در خود جای ‌داده است و از جمله نفیس ترینشان می‏ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نقاشی‌های اروپایی و غربی قرون ‌وسطی
 • بسیاری از شاهکارهای هنری دوره رنسانس
 • شاهکارهای باروک ایتالیایی، هلندی، فرانسوی
 • منابع گسترده و قابل ‌توجه ای از هنر آسیایی

موزه آرمیتاژ

همچنین ازجمله هنرمندان مشهوری که آثارشان در این موزه وجود دارد می‌ توان به افراد زیر اشاره کرد:

 • لئوناردو داوینچی Leonardo da Vinci
 • پابلو پیکاسو Pablo Picasso
 • میکل‌آنژ Michelangelo
 • ونسان ون گوک Vincent van Kook
 • پیتر پل روبنس Peter Paul Rubens
 • کلود مونه Claude Monet
 • آنتونی فان دیک Anthony van Dyck

 موزه آرمیتاژ

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

موزه آرمیتاژ

موزه آرمیتاژ

در سال ۱۷۶۴ کاترین کبیر، که پادشاهی مبتکر و اهل هنر بدون مرز بود مجموعه‌ ای شامل ۲۲۵ نقاشی از استادان فلاندرز و هلندی را خریداری نمود که این خرید نشان ‌دهنده عشق کاترین کبیر از زیبایی متعالی، و همچنین درک درست او از نحوه جمع‌آوری بی‌ پروای آثار هنری بوده. آمار نشان می ‌دهد که بیش از: ۴۰۰۰ نقاشی، ۳۸۰۰۰ کتاب، ۱۰۰۰۰ سنگ حکاکی، ۱۰۰۰۰ نقشه، ۱۶۰۰۰ سکه و مدال و مجموعه تاریخی در طول سلطنت کاترین کبیر انباشته شد. همچنین مجموعه موجود در قصر زمستانی به ‌جز آثار گفته ‌شده شامل: آثار باستانی کلاسیک، آثار اروپای غربی، کنده‌ کاری سنگ و کتابخانه ولتر نیز می ‏شوند.

موزه آرمیتاژ

این موزه تاریخی که در بین رودخانه نوا (Neva) و میدان کاخ واقع ‌شده متشکل از پنج ساختمان و یک بنای اصلی به نام قصر زمستانه است. هر یک از ساختمان‌ ها توسط معماران مشهوری از قرن ۱۸ و ۱۹ ساخته ‌شده که معروف‌ ترین آن‌ ها بنای قصر زمستانی، طراحی ‌شده توسط Bartolommeo Rastrelli است که محل اقامت امپراتوران روسیه تا سال ۱۹۱۷ نیز بوده است.

موزه آرمیتاژ

در زمان جنگ جهانی اول ساختمان‌ های این قصر به‌ عنوان بیمارستان استفاده می ‌شد، بعد از پیروز انقلاب در اکتبر سال ۱۹۱۷ مجموعه‏ ی ارمیتاژ با فرمان لنین به موزه تبدیل شد. در جنگ جهانی دوم نیز در سال ۱۹۴۱ تمام آثار ارمیتاژ به‌ وسیله راه‌آهن به سیبری ارسال و در سال ۱۹۴۵ بعد از پیروزی روسیه بر آلمان بازگشت داده شد.

موزه آرمیتاژ

در طول ۲۰ سال گذشته با ساخت و سازهای جدید این موزه بزرگ بیش‌ از پیش توسعه ‌یافته و اکنون آثار موزه هنرهای معاصر را نیز شامل می ‌شود. بسیاری از گردشگرانی که به شهر سن پترزبورگ سفر می‌ کنند به همراه تور و راهنما به این موزه بروند تا بتوانند در زمان کمتر از بخش‌ های اصلی و باارزش دیدن کنند چرا که بازدید از همه ی آثار داخل موزه بسیار زمان ‌بر است به طوری که اگر برای تماشای آثار این موزه برای هر اثر فقط یک دقیقه زمان بگذارید، چیزی در حدود ۱۱ سال طول می ‌کشد تا از تمام آثار دیدن کنید.

موزه آرمیتاژ

موزه ارمیتاژ نقش عمده‌ ای در توسعه فرهنگ روسیه ایفا کرد، زمانی که بنای جدیدی به ارمیتاژ اضافه شد ورود به آن محدودیت داشت و تا پایان قرن ۱۹ این محدودیت وجود داشت که البته روشنفکران روسی برای دسترسی گسترده ‌تر به مجموعه بسیار جنگیدند. موزه ارمیتاژ اکنون شامل هشت بخش است: فرهنگ بدوی، عتیقه کلاسیک، فرهنگ‌ های مردم از شرق، تاریخ و فرهنگ روسی، سکه ‌شناسی، هنر اروپای غربی، آموزش‌ و پرورش، مرمت وهمچنین دارای بیش از ۳۵۰ سالن نمایشگاه که هر سال حدود ۳٫۵ میلیون نفر بازدیدکننده دارد.

موزه آرمیتاژ

موزه آرمیتاژ گنجینه ای ارزشمند در سن پترزبورگ

موزه آرمیتاژ

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

دسته ها:
}