لطفا صبر کنید...

دریاچه اونگا دومین دریاچه بزرگ اروپا و زیباترین دریاچه روسیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
2

1396/02/11

دریاچه اونگا (به روسی Oniézhskoye Ozero) که در کشور روسیه واقع شده، واقعا فوق العاده است. مناظر بسیار زیبا و حیرت انگیز در اطراف آن به چشم می خورد که هرکدام جذابیت و جادوی خاص خود را دارند. شهرهای اصلی در سواحل دریاچه ،پتروزاودسک پایتخت کارلیا ، کوندوپوکا و مدوژیگورسک هستند. این دریاچه یکی از بزرگ ترین دریاچه های غرب روسیه و در جمهوری کارلیا روسیه، لنینگراد و لوگدا واقع است.

دریاچه اونگا

دریاچه اونگا

دریاچه اونگا

دریاچه اونگا پس از دریاچه لادوگا که بزرگترین دریاچه اروپا است دومین دریاچه بزرگ اروپا محسوب می گردد و زیباترین و شگفت انگیزترین دریاچه روسیه می باشد. مساحت دریاچه 9894 کیلومترر مربع ، حجم 280 کیلومتر مکعب و حداکثر عمق آن 120 متر است.58 تا از مهم ترین رودخانه های دریاچه اونگا عبارتند از : شویا ( 194 کیلومتر ) ، سونا ( 280 کیلومتر ) ، وودلا ( 149 کیلومتر ) و ویتگرا ( 64 کیلومتر ) . این دریاچه از راه رودخانه اسویر به دریاچه لادوگا منتهی می شود.

دریاچه اونگا

lake onega

دریاچه اونگا

مجمع الجزایر kizhi که برای میراث جهانی یونسکو شناخته می شود در قسمت شمالی دریاچه قرار دارد. این سیستم دارای مجموعه ای تاریخی متشکل از 89 تا از کلیساهای ارتدکس چوبی و ساختمان های چوبی بسیاری است که از قرن 20 ام می باشند و 1200 سنگ نگاره ( حکاکی شده ) در ساحل شرقی دریاچه وجود دارد که به 2 تا 4 هزارسال قبل از میلاد برمی گردد.

دریاچه اونگا

دریاچه اونگا

دریاچه اونگا یکی از مهم ترین جاذبه توریستی در روسیه است این دریاچه فوق العاده زیبا به دریای سفید و دریای بالتیک متصل است که آنها هم به رودخانه ولگا ، دریای سیاه و دریای خزر متصل هستند.کانال اونگا در بین سال های 1818 – 1820 و 1845 – 1852 ساخته شده و به رودخانه ویتگرا و رودخانه اسویر ( SVIR) و بخشی از کانال مارینسک وصل است. سواحل دریاچه پوشیده شده از جنگل های بکر . انواع درخت های کاج ، ادلر و نارون . این دریاچه غنی از نی است. اردک ها ، قوها و غازها پرندگانی هستند که همواره در این محیط دیده می شوند . پستاندارانی مانند گرگ ، روباه ، خرس قهوه ای ، سیاه گوش ، گوزن ، سنجاب ، رودک ، سمور کاج ، راسو ، موش آبی آمریکایی حیواناتی هستند که در این منطقه زندگی می کنند.

دریاچه اونگا

 دریاچه اونگا

دریاچه اونگا

دسته ها:
}