لطفا صبر کنید...

مرکز خرید اپراکسین دوور Apraksin Dvor
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/17

مرکز خرید اپراکسین دوور Apraksin Dvor که به روسی Apraxin Dvor خوانده می شود، یک بازار زیبا و بزرگ در شهر سنت پترزبورگ است. Wilkinson Eyre معماراصلی و طراح این بازار است که طرح او در بین ده ها طرح دیگر رای مورد نظر را برای پروژه ی ساخت Apraksin Dvor به دست آورد. این بازار شامل دو ساختمان و خیابان ما بین آن ها است که توسط سقفی شیشه ای پوشانده می شود و علاوه بر فروشگاه های خرده فروشی، دارای مکان های تفریحی و سرگرمی بسیاری نیز می باشد.

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

مرکز خریداپراکسین دوور Apraksin Dvor

Wilkinson Eyre به همراه معمار Glavstroyدر میان 10 معمار دیگر که برای آزمون آمده بوند، برای انجام طرح گسترش این بازار در 14 هکتار زمین، برگزیده شدند. ساختمان هایی که در این بازار وجود دارند به قرن نوزدهم بر می گردند و به همین علت دارای بافت فرسوده ای بودند که توسط این دومعمار با دقت تمام دستخوش تغییرات عمده و بازسازی شدند که البته در این بازسازی بافت قدیمی بناها به صورت ویژه ای حفظ شد که البته همین امر یکی از عوامل زیبایی ساختار این بازار به شمار می رود.

مرکز خریداپراکسین دوور Apraksin Dvor

امروزه در دوساختمان موجود تعداد زیادی از فروشگاه ها وجود دارد و البته یکی از آن ها به عنوان هتل مورد استفاده قرار می گیرد، چرا که بازار Apraksin Dvor گردشگران و بازدید کنندگان بسیاری را به خود جذب می کند. پروژه ی ساخت سقف شیشه ای این بازار هنوز به اتمام نرسیده است و در دست ساخت می باشد، معمار آن WilkinsonEyre در رابطه با طرح منحصر به فرد این سقف شیشه ای گفته است که" سقف شیشه ای بازار Apraksin Dvor از فضای باز آن یک محیط منحصر به فرد خواهد ساخت که با حفظ زیبایی طبیعی از جمله نور خورشید و زیبایی شب،آن را برای تمام فصول فعال و مورد استفاده ی فروشدگان و خریداران قرار می دهد و آن ها را از سرمای زمستان، بارش باران و برف در امان نگاه خواهد داشت، بنابر این ممکن است به یکی از پر طرف دار ترین مراکز خرید، تفریح و سرگرمی سنت پترزبورگ تبدیل شود و محبوبیتش چند برابر بیش از قبل شود."

مرکز خریداپراکسین دوور Apraksin Dvor

مرکز خریداپراکسین دوور Apraksin Dvor

یکی دیگر از مواردی که باعث شده این بازار محبوبیت به سزایی داشته باشد، قرار داشتن آن بر روی پل رودخانه ی Fontanka است که جلوه ی زیبا و منحص به فردی را به آن بخشیده است. همه ی محصولات در بازار Apraksin Dvor با قیمتی مناسب تر از مکان های دیگر مسکو ارائه می شوند و شاید همین امر نیز یکی دیگر از دلایل محبوبیت این بازار باشد.

مرکز خریداپراکسین دوور Apraksin Dvor

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

کلمات جستجو شده:

مرکز خریداپراکسین دوور Apraksin Dvor, سنت پترزبورگ, سقف شیشه ای بازار Apraksin Dvor, پر طرف دار ترین مراکز خرید سنت پترزبورگ, رودخانه ی Fontanka ,

دسته ها:
}