لطفا صبر کنید...

مدرسه قدیمی کارآتی آنتالیا
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/04/13

مدرسه کاراتی (Karatay Medrasa) که در سال ۱۲۵۱ و توسط هنرمند معروفEmir Calaledin  ساخته شد امروزه به عنوان موزه کاشی شناخته می شود. این کاشی ها مربوط به دوران حکومت سلجوقی و زمان الزیدین کیکاووس است. فضای داخلی این مدرسه با صفحات موزاییک پوشیده شده و معماری اصلی ساختمان توسط محمد بنالعلان انجام گرفته است.

راهنمای سفر به آنتالیا

مدرسه قدیمی کارآتی

دیوار های این مدرسه از سنگ ساخته شده و گنبد و طاق آن از جنس آجر می باشد؛ مدرسه کاراتی به عنوان یک مکان برای تدریس حدیث و تفسیر در دوره سلجوقی مورد استفاده قرار می گرفت. ورودی مدرسه از مرمر سفید ساخته شده که نمونه ای از شاهکار معماری دوره سلجوقی را به نمایش می گزارد.

مدرسه قدیمی کارآتی

بر روی درب ورودی این بنا یک کتیبه نصب شده که اطلاعاتی درباره ساخت مدرسه و همچنین آیات و احادیث حکاکی شده بر روی آن نقش بسته اند. مدرسه کاراتی به عنوان مهم ترین مکان نگهداری کاشی های دوره سلجوقی در منطقه آناتولی محسوب می شود که در سال ۱۹۵۵ به عنوان موزه آثار ساخته شده از کاشی افتتاح شد.

مدرسه قدیمی کارآتی

آرامگاه سلالدین کارتای در قسمت جنوب غربی مدرسه ساخته شده است. در این موزه سرامیک ها و کاشی هایی از دوران سلجوقی، بیلیک و دوران عثمانی وجود دارد که از صفحات کاشی، زیور آلات ساخته شده از گچ، لامپ و بسیاری از اشیاء دیگر به چشم می خورد.

مدرسه قدیمی کارآتی

نام های پیامبرانی همچون محمد، عیسی مسیح، داوود و همچنین امام علی(ع) و خلفایی همچون عمر، عثمان و ابوبکر در مثلثی گنجانده شده است. در این مدرسه بسیاری از کاشی ها و موزاییک های به کار گرفته شده برای تزئین دیوار ها و کف مدرسه از بین رفته اند. بنابراین برای نمایش کاشی های هم دوره آن ها این محصولات را از مناطق دیگر جمع آوری کرده اند.

مدرسه قدیمی کارآتی

رنگ های استفاده شده در این کاشی ها و چینی ها رنگ فیروزه ای، آبی و مشکی می باشد که با نقش هایی به اشکال مختلف تزئین شده و برای هر ببینده ای جذاب و دیدنی است. این بنا به عنوان یکی از آثار تاریخی ترکیه و شهر آنتالیا ثبت شده که جزء زیبا ترین بنا های تاریخی شهر، بازدیدکنندگان فراوانی دارد.

مدرسه قدیمی کارآتی

علاوه بر نمایش سرامیک ها کاشی ها و چینی ها در این موزه محصولات ساخته شده از جنس چوب نیز به نمایش گذاشته می شوند. همچنین سنگ های مرمر کار شده در جلوی درب ورودی نیز یکی از بی نظیر ترین اشیاء به نمایش درآمده در این موزه هستند.

مدرسه قدیمی کارآتی

 مدرسه کاراتی (Karatay Medrasa)  در سمت شمال تپه Alaettin  و در نزدیکی مسجد Alaettin واقع شده است که بهترین کاشی های سلطنتی ترکی در آن قرار دارد. این موزه هر روزه به جز روز های دوشنبه میزبان گردشگران داخلی و خارجی می باشد.

مدرسه قدیمی کارآتی

این بنا دارای گنبدی است که با کاشی های زیبایی تزئین شده؛ علاوه بر کاشی های منحصر بفرد به کار برده شد در دیوار ها و سقف این بنا، موزه دارای یک مجموعه بزرگ از کاشی های خانواده سلطنتی و اطلاعات پیرامون آن ها است.

مدرسه قدیمی کارآتی

یکی از قدیمی ترین انواع کاشی به نمایش درآمده در این موزه کاشی Konya  است که دیدن آن برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب است.

مدرسه قدیمی کارآتی

راهنمای سفر به آنتالیا

کلمات جستجو شده:

مدرسه قدیمی کارآتی, موزه کاشی, مهم ترین مکان نگهداری کاشی های دوره سلجوقی, منطقه آناتولی, آرامگاه سلالدین کارتای,  آثار تاریخی ترکیه, زیبا ترین بنا های تاریخی شهر آنتالیا, تپه Alaettin, قدیمی ترین انواع کاشی,

دسته ها:
}