لطفا صبر کنید...

قلعه سنت پیتر  بدروم به همراه آدرس و تصاویر | Castle of St Peter
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/30

قلعه سنت پیتر در شهر بدروم »» شهر توریستی بدروم در کشور ترکیه دارای جاذبه های تفریحی و تاریخی و گردشگری بسیاری می باشد، یکی از این جاذبه های گردشی و تاریخی هم در شهر بدروم قلعه سنت پیتر می‌باشد که سالانه گردشگران بسیاری از سرار دنیا به بازدید از این قلعه تاریخی می روند و از شکوه این قلعه تاریخ و آثار به جا مانده تاریخی و مناظر زیبای اطراف آن لذت می برند.

ویدیو معرفی قعله سنت پیتر بدروم

پیشینه تاریخی و نحوه ساخت قلعه سنت پیتر در شهر بدروم

قلعه باستانی سنت پیتر در قرن پانزدهم میلادی در سال 1402 توسط شوالیه های رودس در طول جنگ های صلیبی در قرون وسطی ساخته شد و آن ها نام این قلعه را سنت پیتر یا پترونیوم (Petronium) نهادند. قلعه سنت پیتر بدروم از لحاظ وسعت دارای مساحتی در حدود سی هزار فوت مربع می باشد که در منطقه ساحلی ساخته شده؛ پروژه طراحی و ساخت و ساز این قلعه چند سالی به طول انجامید، دیوار های بزرگ خارجی آن توسط یک مهندس آلمانی به نام هاینریش Heinrich SChlegelhot در قرن پانزدهم ساخته و بخش های دیگر قلعه که شامل برج‌ های قلعه می باشد توسط مهندسان دیگری طراحی و ساخته شد، در کل پنج برج طراحی گشت که به طور مثال یک برج توسط مهندس فرانسوی و یکی دیگر توسط مهندس انگلیسی و یکی دیگر توسط معمار ایتالیایی در سال 1436 طراحی و همچنین بخش پایانی قلعه بین سال 1476 تا 1593 ساخته شد و پروژه قلعه سنت پیتر به پایان رسید.

قلعه سنت پیتر در شهر بدروم

در زمان ساخت قلعه سنت پیتر از سنگ های آرامگاه ماسولوس نیز استفاده کردند، چرا که بخشی از آرامگاه ماسولوس در اثر زلزله تخریب شده بود و مهندسان از سنگ های باقی مانده این خرابه ها برای ساخت بخشی از دیوار های قلعه سنت پیتر استفاده کردند.

قلعه سنت پیتر در شهر بدروم

همچنین در زمان پروژه اولیه ساخت قلعه سنت پیتر در داخل قلعه یک کلیسا ساخته شده اما این کلیسا در سال 1522 توسط حکومت عثمانی و در زمان سلطنت سلطان سلیمان به یک مسجد تبدیل گشت. قلعه باستانی سنت پیتر در شهر بدروم دارای ابعادی مربع شکل است، مهندسان ساخت این قلعه را در ارتفاع 48 متری بالاتر از سطح دریا ساخته اند، ورودی درب قلعه سنت پیتر در قسمت شمال غربی این قلعه قرار دارد اما این قلعه به طور کلی دارای هفت درب ورودی و خروجی است و همچنین دارای دو جداره از دو طرف شمالی و غربی می باشد، دیوارهای قلعه نیز با ضخامت بالا ساخته شدند و همچنین سقف های آن نیز شیب دار هستند.

آدرس قلعه سنت پیتر بدروم روی نقشه

آدرس : Kale Cad.Bodrum City, Turkey

قلعه سنت پیتر در شهر بدروم

در سال های گذشته تمامی قسمت های مختلف قلعه بدروم به سالن‌هایی برای نمایشگاه و موزه باستان شناسی تبدیل شده است، اما در گذشته یعنی در حدود سال 1595 از این قلعه به عنوان زندان استفاده می شد که بعدها کاربری آن تغیر کرد. درب های قلعه سنت پیتر که به عنوان موزه باستان شناسی استفاده می شود به روی عموم مردم باز است و همچنین این قلعه در طول سال میزبان چندین جشنواره فرهنگی کشور ترکیه نیز می باشد.

کلمات جستجو شده:

قلعه سنت پیتر در شهر بدروم, شهر توریستی بدروم در کشور ترکیه, جاذبه های تفریحی و تاریخی و گردشگری بدروم, پیشینه تاریخی و نحوه ساخت قلعه سنت پیتر در شهر بدروم, وسعت قلعه سنت پیتر, سنگ های آرامگاه ماسولوس, نمایشگاه و موزه باستان شناسی قلعه بدروم, جشنواره فرهنگی کشور ترکیه

دسته ها:
}