لطفا صبر کنید...

قلعه تاریخی و نظامی روملی حصار Rumeli Hisarı
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/05/19

 قلعه روملی حصار Rumeli Hisarı در ساحل اروپایی بسفورس Bosphorus و در منطقه شمالی استانبول Istanbul واقع شده است. قلعه روملی حصار Rumeli Hisarı به عنوان یکی از تاریخی ترین بناهای استانبول قابل توجه افراد بسیار زیادی است. سالانه هزاران نفر از بازدیدکنندگان از مناطق دور و نزدیک به منظور بازدید از این قلعه تاریخی و اعجاب انگیز به ساحل بسفورس Bosphorus می آیند و این قلعه چشمگیر را از دور مشاهده می کنند.

راهنمای سفر به استانبول

قلعه تاریخی و نظامی روملی حصار Rumeli Hisarı

   برخی از تاریخ شناسان معتقدند که این ساختمان در طول سال های 1453-1371 در محاصره و سقوط قسطنطنیه نقش به سزایی داشته است. شکل و جزئیات قلعه روملی حصار نمایانگر تحولات تاریخی است که منجر به یک رویداد جهانی یعنی پایان امپراتوری بیزانس بعد از هزار سال و آغاز امپراتوری عثمانی در قرن پنجم شده است.

   یکی از دلایل متمایز بودن قلعه روملی حصار در مقایسه با سایر اماکن تاریخی، منظره بسیار زیبای آن به پل فاتح سلطان Fateh Sultan است که اروپا و آسیا را به هم متصل می کند. قلعه روملی حصار، مجموعه ای شگفت انگیز شامل بقایای دیواره های برج، دروازه ها، مخازن، چشمه ها و مساجد است. در حاضر این قلعه به عنوان یک مرکز فرهنگی به همراه یک تئاتر و یک موزه فعالیت می کند.

قلعه تاریخی و نظامی روملی حصار Rumeli Hisarı

   نام روملی حصار Rumeli Hisarı به معنای قلعه ای در سرزمین رومیان است. البته در ابتدا تحت عنوان Boğazkesen Castle نامیده می شده است که به معنی دهانه برنده بوده است. این ساختمان در سال 1452 به دستور سلطان محمود فاتح Fatih Sultan Mehmed معروف به محمود دوم و در باریک ترین نقطه از کانال بسفروس و در مقابل دیگر قلعه عثمانی تحت عنوان آنادلو حصار Anadolu Hisarıساخته شد. حدود 60 سال پیش در طول سال 1395-1390 از این قلعه به عنوان قرارگاه دیدبانی و نقطه امنی برای پناه گرفتن تعداد کمی از سربازان عثمانی استفاده می شده است.

قلعه تاریخی و نظامی روملی حصار Rumeli Hisarı

   با وجود خسارات، تعمیرات و اصلاحاتی که در طول این سال ها بر روی قلعه روملی حصار انجام شده است، اما هم چنان به عنوان یکی از سرزنده ترین بناهای تاریخی استانبول به شمار می رود. قابل ذکر است که وجود قلعه در هر دوره ای نشانگر جنگ و درگیری، سیاست های خارجی و دفاعی ایلات در برابر دشمنان است.

   قرن بیست و یکم زمان معرفی مواد جدید جنگی (باروت) و تکنیک های جدید مبارزه (اسلحه گرم و ماشین آلات پیچیده) بوده است. همین امر منجر به تغییرات چشمگیری در جنگ و هم چنین طراحی قلعه های جدید شد؛ بنابراین یکی از دلایل اهمیت قلعه روملی حصار Rumeli Hisarı به علت وجود ویژگی های جدید معماری در ساختار قلعه است، به طوری که منجر به توسعه تکنولوژی جنگ در ارتش عثمانی می شده است. یکی دیگر از دلایل اهمیت این قلعه، موقعیت استراتژیک قلعه و عملکرد آن در طول فتح عثمانی و سقوط امپراتوری بیزانس بوده است.

قلعه تاریخی و نظامی روملی حصار Rumeli Hisarı

   قلعه روملی حصار Rumeli Hisarı مساحتی بالغ بر 30 هزار متر مربع را اشغال کرده است. این قلعه بیشتر شبیه به یک شهر کوچکی است که در میان دریا قرار گرفته است. قلعه روملی حصار Rumeli Hisarı شامل سه برج بزرگ (دو برج در سمت چپ و یکی کنار ساحل) و 13 برج دیدنی کوچک در اشکال مختلف می باشد. برج اصلی این قلعه در قسمت شمالی با 9 متر ارتفاع، 28 متر طول و 23 متر قطر قرار گرفته است.

   در نتیجه قلعه روملی حصار Rumeli Hisarı به عنوان یکی از قوی ترین مکان ها به منظور حس صداها، بوها و تصاویر جنگ است.

قلعه تاریخی و نظامی روملی حصار Rumeli Hisarı

قلعه روملی حصار

قلعه تاریخی و نظامی روملی حصار Rumeli Hisarı

قلعه تاریخی و نظامی روملی حصار Rumeli Hisarı

راهنمای سفر به استانبول

با مطالعه نکات ضروری سفر به استانبول که در زیر آمده است، سفر خوشی برای خود فرآهم کنید:

نکات ضروری سفر به استانبول

همچنین کی سفر به شما پیشنهاد می‎کند که در سفر استانبول خود درصورت نیاز از اپلیکیشن های زیر استفاده کنید تا سفر راحتی داشته باشید:

اپلیکیشن های کاربردی در سفر به استانبول

کلمات جستجو شده:

قلعه تاریخی و نظامی روملی حصار Rumeli Hisarı, رزرو آنلاین تور استانبول, ساحل اروپایی بسفورس, تاریخی ترین بناهای استانبول, پل فاتح سلطان Fateh Sultan, سرزنده ترین بناهای تاریخی استانبول, باریک ترین نقطه از کانال بسفروس

دسته ها:
}