لطفا صبر کنید...

فروشگاه Tsum
امتیاز 0/5 از 0 نظر
2

1396/03/09

فروشگاه Tsum در واقع بزرگ ترین فروشگاه اروپا به شمار می رود که دارای مساحتی بالغ بر 70 هزار متر مربع بوده و بیش از دو هزار مارک نیز در آن وجود دارد که در میان آن ها Dolce & Gabbana, Valentino, Celine, Ralph Lauren, Alexander McQueen, Brioni, Loro Piana, Chopard, Rolex, Graff, Garrard, Patek Philippe از بهترین ها و پر فروش ترین برندها محسوب می شوند. این فروشگاه امکانات کامل و بی عیب و نقصی را به خریداران خود  ارائه می دهد به نحوی که دیگر نیاز به خرید خارج از مسکو را پیدا نکنند.

در سال 1857 فروشگاه Tsum  توسط Endru Myur تاجر اسکاتلندی که به خرید و فروش پارچه و سایر محصولات در بریتانیا، مسکو و سن پترزبورگ، مشغول بود و عمده ی پارچه هایش به دربار امپراتوری فرستاده می شد با نام Meriliz آغاز به کار کرد که البته عمده ی فعالیت آن در حیطه ی فروش پارچه بود. در سال 1885 مغازه ی فروش کلاه و البسه ی مردانه و زنانه در خانه ای سه طبقه،  به این مجموعه اضافه شد و همچنین چهار بار در طی سال این فروشگاه کاتالوگی از محصولات خود به مردم ارائه می داد که هزینه های آن توسط بخش اروپایی روسیه تامین می شد. در همان سال یک آتش سوزی مهیب به طور کامل این ساختمان را از بین برد ودر دسامبر آن سال نیز مجددا این فروشگاه در یک ساختمان سه طبقه ی دیگر آغاز به کار کرد و در نهایت در سال 1906 شروع ساخت و ساز ساختمان جدید آغاز گشت. این ساختمان به سبک آسمان خراش های نیویورک توسط معمار، رومی کلاین در سبک احیای گوتیک طراحی شد و قابل ذکر است که این ساختمان اولین بنا در مسکو است که به این شیوه ی خاص طراحی و ساخته شده است.

در اوت 1908 انجمن صنعتی و بازرگانی فروشگاه عمومی میبور در این ساختمان آغاز به کار کرد. قابل به ذکر است که این بنا در 28.5 ماه ساخته شد و در آن زمان 670 نفر در روز با هزینه ای برابر با 1.5 ملیون روبل در این مکان مشغول کار بودند. در سال 1933 نام Tsum که مخفف فروشگاه مرکزی است، برای این ساختمان در نظر گرفته و در سال 1941 درست در زمان آغاز جنگ در طبقه ی فوقانی به یک سربازخانه مجهز شد.

سپس در سال 1965 فروشگاه  Tsum از دولت جدا و به صورت خود کفا یا خصوصی مبدل گشت و چند سال بعد در 1976 ساختمان جدید مرکزی به این مجموعه افزوده شد که معمار کازاگوف طراحی و اجرای آن را بر عهده داشت. گستره ی فعالیت این فروشگاه به نحوی بود که شعبه ای از آن با نام DLT در سال 2012 در سن پترزبورگ ساخته و خیلی زود به یکی از فروشگاه ی مرکزی این شهر مبدل گشت.

در نهایت پس از گذراندن سال های طولانی و پر از پیچ خم این فروشگاه در سال 2016 دست به تغیرات عظیمی در شیوه ی سیاست های قیمت گذاری اش زده و امروزه به عنوان یکی از محبوب ترین و شلوغ ترین و نیز با کیفیت ترین مراکز خرید مسکو از آن یاد می شود.

فروشگاه Tsum, بزرگ ترین فروشگاه اروپا, خرید و فروش پارچه, آسمان خراش های نیویورک, با کیفیت ترین مراکز خرید مسکو,

دسته ها:
}