لطفا صبر کنید...

فروشگاه GUM یکی دیگر از مراکز خرید برتر مسکو
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/09

فروشگاه GUM اصلی ترین مرکز خرید در مسکو به شمار می رود که در جنب کاخ کرملین و میدان سرخ واقع شده و به عنوان قطب اصلی مسکو از آن یاد می شود. همچنین پس از اتمام ساخت ساز این بنا، در سال 1893 بخش بی شماری از ساختمان زیبای  GUM را طراحان مد به خود اختصاص دادند.

از نکات برجسته ی این ساختمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وجود بیش از 200 فروشگاه از مارک های شناخته شده برای مد، جواهرات، هدایا و همچنین چندین کافه و رستوران شیک.

نمای زیبا و با ابهت فروشگاه GUM که شامل سه طبقه به ارتفاع 800 فوت می شود و معماری آن توسط معمار روسی Alexander Pomerantsev در سال 1890 طراحی و اجرا شده، البته از نکات اصلی این معماری، سقف شیشه ای و زیبای آن است که توسط Vla 105e dimir Shukov با استفاده از بیش از 200.000 پوند فلز،ساخته شده است.

ورود به فروشگاه GUM همانند دیگر فروشگاه ها رایگان است، با این حال باید آماده ی پرداخت هزینه های بالا برای خرید هرچیزی باشید. برندهای Dior  و Hermes از برندهایی هستند که فروشگاه GUM را مرکز اصلی فروش خود می دانند.

با در نظر گرفتن مالیات بسیاربالایی که فروشندگان این ساختمان پرداخت می کنند، خرید در فروشگاه GUM می تواند گران ترین و پر هزینه ترین بخش از سفر شما در مسکو به شمار برود.

بدیهی است که این ساختمان  نمونه ای نفیس از معماری پیش از انقلاب روسیه بوده و خوب است که لذت عکاسی در این محیط را از دست ندهید و حتما دوربین خود را به همراه داشته باشید.

شما در فروشگاه GUM گرسنه نخواهید ماند، چرا که علاوه بر این که این فروشگاه از لوکس ترین فروشگاه ها تشکیل شده است، دارای رستوران هایی عالی در سطح همان فروشگاه ها می باشد.

علاوه بر آن چندین کافه ی گران قیمت نیز در این ساختمان وجود دارد که البته توصیه ی ما به شما صرف کردن ناهار در جایی منحصر به فرد تر و ارزان تر از آن ها در بیرون از فروشگاه GUM است.

تاریخچه فروشگاه GUM 

در پایان قرن 16 GUM  به عنوان یک مرکز تجاری هوای باز، با 1200 فروشگاه در میدان سرخ کنونی مسکو وجود داشت و در زمان کمونیسم اصلی ترین مرکز تجاری مسکو محسوب می شد.در آغاز انقلاب روسیه GUM به فضایی اداری برای مقامات و توده های انقلابی مبدل و پس از آن از سال 1928 تا زمان مرگ استالین در سال 1953 به عنوان مرکز رهبری شوروی از آن استفاده می شد. پس از سال 1953 GUM مجدد به عنوان یک مرکز تجاری فعالیت خود را آغاز کرد و صنف نمادین اتحاد جماهیر شوروی از این مکان به عنوان انبار ذخیره سازی خود استفاده می کرد.

امروزه  GUM یکی از منحصر به فرد ترین مراکز خرید مسکو به شمارمی رود که دارای حدود 200 فروشگاه

دسته ها:
}