لطفا صبر کنید...

فروشگاه بزرگ او پُنت قوژ (روی پل سرخ) Au Pont Rouge
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/16

فروشگاه بزرگ او پُنت قوژ » این فروشگاه در سال 1906 در شهر سنت پترزبورگ توسط طراحی به نام  Konstantin de Rocherort  طراحی و ساخته و در سال 1907 به عنوان یک فروشگاه در سطح جهانی افتتاح شد. این فروشگاه متعلق به یک نجیب زاده اروپایی به نام Stefan Esders  بود که در کنار پل قرمز و رودخانه ویکا قرار دارد. این فروشگاه با ورودی پر زرق و برق، گنبد و پله های پیچ در پیچ بسیار خیره کننده می باشد.

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

فروشگاه بزرگ او پُنت قوژ

در سال 1919 درب این فروشگاه برای همیشه به روی مشتریان بسته شد و آنجا به یک کارگاه دوزندگی تبدیل گشت. در سال 1930 گنبد این فروشگاه تخریب شد و پس از آن از این ساختمان به عنوان یک گالری، دفاتر شرکت های بین الملی و هم اکنون به عنوان فروشگاه او پونت استفاده می شود؛ به همین دلیل از این ساختمان به عنوان یکی از نماد های فرهنگی مترقی و مرکز مد سنت پترزبورگ از آن زمان تا کنون نام برده می شود.

فروشگاه بزرگ او پُنت قوژ

هم اکنون پس از گذشت 111 سال، این فروشگاه شکوه و جایگاه قبلی خود را باز یافته و به مقصدی برای افراد خلاق و هنرمند سنت پترزبورگ همانند معماری به نام  Lifschutz Davidson Sandilands تبدیل شده است.

فروشگاه بزرگ او پُنت قوژ

داخل این مجموعه توسط یک طراح آمریکایی به نام Rafael به سبک شجاعانه و با اقتباس از تئاتر طراحی شده است، به طوری که طبقه سوم و چهارم ساختمان را به فروشگاه زنانه و مردانه اختصاص داد و از مجسمه های ساخته شده توسط آلومینوم و رنگ روشن برای دکور استفاده کرد. او از طرح های سنتی برای اطراف اتاق ها و کف استفاده نکرد و ستون ها را درون فضای داخلی اتاق ها و روی زمین طراحی کرد. او فضا را توسط لایه هایی از دیوار از جنس فلز و شیشه های رنگی تقسیم بندی کرد که حریم خصوصی هر قسمت را مشخص می نمود.

فروشگاه بزرگ او پُنت قوژ

معمار رافاعل از عناصر مدور و استوانه ای و دیواره های دارای منحنی از جنس فولاد ضد زنگ با شفافیت و جلا و روشنایی خاصی برای طراحی برخی از غرفه استفاده کرد. علاوه بر آن از رنگ های سبز و نارنجی برای طراحی داخلی و همچنین از سایه بانی با جنس آینه و چراغ های هندسی که منعکس کننده دیدگاه های تو در تو از محیط اطراف بود کمک گرفت. این غرفه ها به ارائه خدماتی از جمله آرایشگری و خال کوبی می پردازند.

فروشگاه بزرگ او پُنت قوژ

طراحی این مجموعه به صورتی است که هر طبقه هدف خاص خود را دنبال کند و برای طیف گسترده ای از مشتریان که علاقه مند به فرهنگ و هنر، مسافرت، طراحی و موسیقی هستند مناسب باشد. در این فروشگاه انواع برند های مطرح روسیه و جهان به فعالیت می پردازند که از آن جمله می توان بهAlexander Wang ،Self Portrait, Muveil, Etudes Studio, Etre Cecile، Yohji Yamamoto, minimalist Helmut Lang و بسیاری از برند های معروف دیگر را نام برد.

فروشگاه بزرگ او پُنت قوژ

این فروشگاه به عنوان یک مرکز خرید منحصر به فرد در قلب سنت پترزبورگ در تلاش برای ادغام طرح سنتی یک صد ساله آن با طراحی نوین و مدرن به همراه محصولات با کیفیت می باشد که بتواند رضایت مشتریان خود را تضمین کند.

فروشگاه بزرگ او پُنت قوژ

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

فروشگاه بزرگ او پُنت قوژ , شهر سنت پترزبورگ, پل قرمز,  رودخانه ویکا, ماد های فرهنگی سن پترز بورگ , قلب سنت پترزبورگ,

دسته ها:
}