لطفا صبر کنید...

فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو - Sheremetyevo International Airport
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/03

فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو Sheremetyevo International Airport یکی از معروف ترین فرودگاه های کشور روسیه، در شهر خیمکی واقع شده است . شرمتیوو را می توان قلب شرکت هواپیمایی  ایرفلوت دانست؛ این فرودگاه یکی از بزرگ ترین فرودگاه های کشور روسیه است. تنها با چند دقیقه رانندگی شما می توانید از این فرودگاه به شهر مسکو سفر کنید چرا که در 29 کیلومتری شمال غربی شهر مسکو واقع شده است.

فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو

فرودگاه شرمتیوو یا شرمتیوسکی 

این فرودگاه در اصل نامش شرمتیوسکی بود و با همین نام نیز در سال 1953 ساخته شد؛ اما چند سال بعد نامش را به شرمتیوو تغییر دادند. نخستین مسافرانی که به واسطه این فرودگاه پرواز کردند آلمانی ها بودند.

فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو

امتیازات فرودگاه

این فرودگاه دومین فرودگاه برتر اروپایی از نظر کیفیت خدمات است. این رتبه بندی برای سال 2012 – 2013 از نظر میزان رضایت مسافران از خدمات ارائه شده توسط کلیه فرودگاه های جهان بود که با توجه به 37 معیار اصلی فرودگاه بین المللی شرمتیوو به عنوان برترین فرودگاه اروپا از شناخته شد و در رتبه دوم جای گرفت.

فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو

فرودگاه شرمتیوو از سال 2010 در ارزیابی سطح کیفیت از ASQ  که توسط شورای بین المللی فرودگاه ها انجام می شود شرکت دارد. این فرودگاه بزرگترین باند پرواز روسیه را دارد و سالانه 12 تا 35 میلیون مسافر را جابجا می کند و همچنین مجهز به هواپیماهای ایرباس است. این مسیر پرواز شامل 300 مقصد در سراسر جهان است و نمایندگان مختلفی نیز در سراسر جهان دارد؛ از جمله:


Air France, KLM, Delta, CSA Czech Airlines, Alitalia, China Southern Airlines, Korean Air, Star Alliance(SAS), Air China, LOT, Adria Airways, Oneworld (Finnair)  a

فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو

مراکز خرید فرودگاه شرمتیوو

مسافران می توانند از مراکز خرید موجود در فروگاه استفاده کنند. طیف وسیعی از کالاها با کیفیت بالا از جمله محصولات لوکس در این فرودگاه به فروش می رسند. در سال 2011 برای حمل و نقل راحت مسافران ترمینال مسافربری در بخش شمالی فرودگاه ساخته شد. این فرودگاه مجهز به مترو و ترمینال مسافربری با ظرفیت 75 هزار مسافر است و دارای 100 سیستم امنیتی مدرن و سیستم های مدیریت کسب و کار و منابع انسانی باکیفیت است.

فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو

ورودی هایش مجهز به پست های بازرسی است و کلیه اشیا فلزی و اندوسکوپی اشکار می شود و به اسکنرهای پیشرفته ای مجهز است که می تواند 100 درصد چمدان ها را بازرسی کند. همچنین سیستم نظارت تصویری نیز دارد.

امکانات دیگر

 1. دارای ISO 14000
 2. دارای گواهینامه ISAGO
 3. مبلمان راحت
 4. تلویزیون با صفحه نمایش گسترده
 5. نوشیدنی های گرم
 6. اینترنت وای فای در پایانه مسافری
 7. مجهز به مراکز پزشکی 24 ساعته
 8. ارائه کمک های شخصی به مسافران مریض احوال
 9. فضای مخصوص کودک در فرودگاه
 10. آشپزخانه های مدرن با میز
 11. سالن های VIP و مخصوص کسب وکار
 12. هتل های راحت در کنار فرودگاه
 13. مجهز به اتاق های کنفرانس
 14. زمین بازی
 15. انتقال مسافران با خودروهای لوکس
 16. امکانات حمل چمدان
 17. دارای پارکینگ اختصاصی

فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو

خدمه پرواز

کارکنان این فرودگاه بسیار مهمان نواز هستند و به گرمی از مسافران استقبال می کنند . یکی از مواردی که خاص این فرودگاه است دادن کارت پرواز با هر دو دست به مسافران است که نشان دهنده سنت شرقی و نماد احترام ویژه به مهمانان است.

فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو

قرار است از سال آینده تا سال 2030 با در نظر گرفتن استراتژی حمل و نقل هوایی فدراسیون روسیه ظرفیت این فرودگاه به 64 میلیون نفر افزایش یابد و جریان حمل و نقل نیز تا 25 درصد افزایش پیدا کند. شرمتیو در نظر دارد که در پایانه مسافربری خود 35 میلیون مسافر را جابه جا کند و سهم فعالیت های غیر از حمل و نقل هوایی را تا 60 درصد از کل درآمد خود افزایش دهد. انتظار می رود که تا سال 2030 محدوده فرودگاه به حدود 20 هزار متر مربع افزایش پیدا کند و بیش از یک میلیون تن محموله در هر سال را جا به جا خواهد کرد.

فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو

تلفن:

74955786565

سایت:

http://www.svo.aero

آدرس:

روسیه، مسکو، خیمکی، 141400، فرودگاه بین المللی شرمتیوو

کلمات جستجو شده :

فرودگاه بین‌المللی, شرمتیوو,  heremetyevo International Airport , معروف ترین فرودگاه های کشور مسکو, شهر خیمکی, قلب شرکت هواپیمایی آئروفلوت,  بزرگ ترین فرودگاه های کشور روسیه, شهر مسکو, دومین فرودگاه برتر اروپایی, فرودگاه بین المللی, شورای بین المللی فرودگاه ها , مراکز خرید فرودگاه شرمتیوو

دسته ها:
}