لطفا صبر کنید...

غواصی بهترین ورزش توریستی در بدروم | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/29

غواصی در بدروم یکی از بزرگترین فعالیت های ورزشی آبی انجام شده توسط گردشگران در دوره تعطیلاتشان در این شهر توریستی است. غواصی یک فعالیت فوق العاده در آب های زلال دریای اژه به شمار می رود که بدروم را به یک مقصد بزرگ برای این ورزش تبدیل کرده است. جزایر واقع در سواحل جنوبی شبه جزیره بدروم برای غواصی بسیار ایده آل است. در این میان محبوب ترین ساحل برای غواصی چه برای مبتدیان و چه حرفه ای ها سواحل کارادا است که سر تا سر سواحل بدروم را پوشانده و به طول چهار کیلو متر در امتداد آن گسترده می باشد.

این ساحل با داشتن بستر سنگی با سنگ های بزرگ و کوچک اجازه می دهد تا دوست داران غواصی یک تجربه فراموش نشدنی را در دریایی با عمق ۶ تا ۳۵ متر تجربه کنند. یکی دیگر از مکان های مناسب برای غواصی کورت بورنا است که در حدود بیست دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد.

علاوه بر این سواحل جزیره کرگی نیز که در حدود ۱ ساعت و بیست دقیقه از بندر بدروم فاصله دارد و می تواند مقصدی عالی برای دوست داران غواصی و یک تجربه عالی با وجود دو دیوار سنگی با ارتفاع ۲۵ و ۱۰۰ متر باشد. برخی از این مکان ها دارای سرویس های رایگان از هتل به جزیره برای غواصی است.

غواصی در بدروم با استفاده از تجهیزات جدید و لوازم با استاندارد های بین الملی و اروپایی است. مدرسان در سطوح مختلف از مبتدی تا سطح حرفه ای به آموزش غواصی به علاقه مندان می پردازند. برای رفتن به دریا و محیط های با عمق بیشتر از قایق های موتوری استفاده می شود.

در این میان سایت های شیرجه ای نیز وجود دارد که در آن شیرجه و غواصی از ورزش های آبی مهم به شمار می رود. در این مکان می توان علاوه بر غواصی در دریای زلال و شفاف و دیدن زندگی دریایی زیر آب یکی از هیجان انگیز ترین تفریح ها در این شهر را انجام داد.

غواصی در آب شفاف دریای اژه با آب و هوای مدیترانه ای با متوسط دمای ۱۵ درجه در زمستان و دمای ۳۴ درجه سانتی گراد در تابستان هوایی گرم و مرطوب دارد که محلی مناسب برای یک غواصی نشاط آور را فراهم می آورد. برای غواصی در این آب ها نیازی به داشتن گواهی غواصی و تجربه نیست و هر کسی با آشنایی داشتن به غواصی و یا آشنا نبودن با غواصی می تواند در این آب های روشن و زیبا غواصی کند. علاوه بر شیرجه از روی صخره ها که عمق آب در زیر آن به چیزی در حدود ۵ متر می رسد می توان از درون قایق ها نیز به درون آب پرید که این مورد بیشتر برای غواصان با تجربه توصیه می شود.

دسته ها:
}