لطفا صبر کنید...

غذاهای محبوب گرجستان | کی بریم سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/03/04

کشور گرجستان به عنوان یکی از کشور های اروپای شرقی و با فرهنگی آمیخته با شرق و غرب دارای آداب و رسوم و سنت هایی می باشد که یکی از آن ها غذا است. از جمله غذا های محبوب و پر طرفدار این کشور می توان به فهرست زیر اشاره کرد:

لوبیو Lobio

لوبیا به عنوان یک ماده غذایی نقش مهمی را در فرهنگ غذایی گرجستان ایفا می کند. در این کشور با استفاده از لوبیا غذا های متفاوتی درست می شود که با مخلوطی از سیر، پیاز، گشنیز و گردو درست می شوند و غذایی گرمی که توسط ادویه ها و درون سفال طبخ می شود.

چورچ Churchkhela

یکی از دسر های محبوب گرجی که در کشور های همسایه گرجستان نیز بسیار پر طرفدار است چورچ می باشد که نوعی آب نبات به شکل سوسیس است. این دسر توسط یک رشته طولانی از نخ گردو یا بادام که به آن آجیل متصل کرده اند و درون آب انگور تازه می گذارند تا شکلی ژلاتین مانند پیدا کند تهیه می شود.

چاکاپولی Chakapuli

محبوب ترین غذا در فصل بهار و فصل برداشت آلو چاکاپولی است که یک نوع خورشت بره با آلو سبز، برگ ترخون ، پیاز، شراب سفید و فلفل تهیه و طبخ می شود.

چاناخی Chanakhi

خورش بره طبخ شده درون قابلمه خاک رس است که برای تهیه آن از گوشت راسته بره، سیر، گوجه رنگی و پیاز در حال که قطعات بادمجان در کف قابلمه ریخته شده استفاده می شود.

شکمرولی Shkmeruli

این غذا که مربوط به ناحیه راچا گرجستان است دارای مرغ خرد شده و مزه دار شده با سس سیر و شیر است که به شکل کامل سرخ می شود.

کارچو Kharcho

سوپ گوشت گاو سنتی گرجستان تهیه شده با گردو، برنج، پوره گیلاس و آلو و گشنیز خرد شده است؛ علاوه بر گوشت گاو می توان از گوشت مرغ یا خوک نیز برای طبخ این غذا استفاده کرد. این غذا بسیار مقوی و سالم است و برای فصول سرد مورد استفاده قرار می گیرد.

خینکالی Khinkali

خینکالی یکی از محبوب ترین غذا های گرجستان است که تهیه شده با گوشت گوسفند، خوک و یا گاو است و به همراه چاشنی درون خمیر پیچیده می شود. علاوه بر این ترکیبات می توان از سیب زمینی، قارچ و پنیر نیز استفاده کرد و آن را به شکل پیراشکی تهیه نمود. آب گوشت را نیز در هنگام پخت به روی غذا می ریزند.

کاچاپوری  Khachapuri

علاوه بر خینکالی، کاچاپوری نیز به عنوان محبوب ترین غذای کشور گرجستان به شمار می رود و شیوه های پخت گوناگون و طعم های متفاوتی نیز دارد. نان و پنیر به شکل گرد تهیه شده و یا به صورت مستطیلی درست می شوند و در کنار آن تخم مرغ سرخ شده نیز قرار می گیرد.

کاچاپوری  Khachapuri

کلمات جستجو شده :

غذاهای محبوب گرجستان, لوبیو Lobio, چورچ Churchkhela, چاکاپولی Chakapuli, چاناخی Chanakhi, شکمرولی Shkmeruli, کارچو Kharcho, خینکالی Khinkali, کاچاپوری  Khachapuri,

دسته ها:
}