لطفا صبر کنید...

غذاهای بدروم | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/03/30

غذاهای بدروم » شهر بدروم که در کشور ترکیه واقع شده یکی از بهترین شهر های توریستی این کشور می باشد و گردشگران بسیاری از سراسر دنیا در طول سال به این منطقه سفر می کنند، یکی از بخش های مهم در سفر برای گردشگران بخش صرف غذا های محلی منطقه ای است که به آن سفر کرده اند، چرا که هر منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی خود دارای یک سری غذاهای مخصوص به منطقه خود می باشد که جز غذاهای محلی و بومی آن منطقه شناخته می‌شود، شهر بدروم نیز دارای یک سری غذاهای محلی خود است که عموما گردشگران در طول سفری که به شهر بدروم دارند این غذاها را امتحان می کنند.

غذاهای بدروم

از جمله بهترین و محبوبترین این غذاها در شهر بدروم کباب ترکی یا (کباب دانر) می باشد، در واقع می‌توان گفت این غذا در کل کشور ترکیه از غذاهای محلی و محبوب در بین مردم است و دارای طعمی بسیار لذیذ است، اما در منطغذقه بدروم این غذا کمی متفاوت تر و با سبزیجات دیگر سرو می شود.

غذاهای بدروم

این کباب خوشمزه معمولا برای ناهار و شام صرف می شود اما تفاوت هایی با نمونه هایی که در ترکیه در رستوران آماده می‌شود دارد از جمله این تفاوت ها: استفاده از سبزیجاتی مانند هویج، سیب زمینی، فلفل سبز و قرمز و گاهی اوقات استفاده از بادمجان و لوبیا در این کباب است.

غذاهای بدروم

تفاوت دیگری که این کباب در شهر بدروم با سایر نقاط ترکیه دارد در نوع نانی است که همراه این کباب استفاده می شود گاهی اوقات از نان سفید، پیتا یا نان لواش استفاده می شود که البته انتخاب نوع نان توسط مشتری صورت می گیرد و بطور کلی این کباب دارای طعمی فوق العاده به ویژه برای افرادی است که به گوشت علاقه دارند.

از جمله غذاهای دیگری که در منطقه بدروم می‌توان میل کرد، باید به غذاهای دریایی مثل صدف اشاره کرد، زیرا شهر بدروم درمنطقه دریایی قرار گرفته و غذای دریایی یکی از غذاهای همیشگی مردم این منطقه بوده، به طور مثال یکی از مکان هایی که می توان از آن غذای دریایی تهیه کرد چرخهای دستی است که در بیشتر نقاط شهر در کنار خیابان قرار دارد و می توان از آن ها غذای محلی خریداری کرد، از جمله این غذاها می‌توان به صدف که با برنج معطر پر شده اشاره کرد، زمانی که مشتری این غذا را خریداری می‌کند به همراه آن یک برش لیمو ترش نیز به مشتری داده می‌شود.

غذاهای بدروم

چای ترکی نیز یکی از نوشیدنی هایی است که توریست های بدروم معمولاً آن را امتحان می کنند و دارای طعمی به یاد ماندنی است که تهیه شده از چای سیاه و سفید است، همچنین از دیگر نوشیدنی هایی که در ترکیه باید امتحان کرد قهوه ی ترکیه است که همراه با یک لیوان آب سرد سرو می شود.

غذاهای بدروم

از جمله مواد خوراکی که در بدروم به همراه با غذا سرو می شود ترشی فلفل است و همچنین پودر فلفل نیز به عنوان ادویه به همراه غذا بر روی میز غذا گذاشته می شود.

غذاهای بدروم

از دیگر مواد غذایی که در شهر بدروم به همراه ناهار و شام صرف می‌شود سالادهای سبزیجات است که شامل سبزیجات سبز و زرد رنگ و پرتقال است که به رژیم غذایی نیز کمک می کنند و همینطور معمولاً در وعده های از غذایی از زیتون استفاده می شود چرا که در شهر بدروم باغ های زیتون بسیاری وجود دارد.

غذاهای بدروم

یکی دیگر از غذاهای محلی در منطقه بدروم پیتزا های ترکیه می باشد که بر روی یک نان مسطح مخلوطی از گوشت با ادویه جات مخصوص، ترشیجات، گوجه فرنگی و سبزیجات ریخته شده و پس از پخت به مشتری داده می شود.

غذاهای بدروم

و از دیگر خوراکی هایی که به عنوان دسر استفاده می شود شیرینی سنتی پنیری است که پس از آماده شدن در شکر و گلاب غلتانده شده و طعمی بسیار لذیذ به خود می گیرد و از محبوب ترین دسرها در این منطقه به شمار می رود.

غذاهای بدروم

کلمات جستجو شده:

غذاهای بدروم, بهترین شهر های توریستی کشور ترکیه, غذاهای محلی شهر بدروم, بهترین و محبوبترین غذاها در شهر بدروم, کباب ترکی شهر بدروم, مواد خوراکی در بدروم که همراه با غذا سرو می شود, پیتزا های ترکیه, شیرینی سنتی پنیری بدروم, موقعیت جغرافیایی شهر بدروم,

دسته ها:
}