لطفا صبر کنید...

غار شگفت انگیز کاراجا | معرفی جاذبه های کوش آداسی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/30

غار کاراجا یکی از غار های شگفت انگیز جهان می باشد که در دوران باستان محلی برای سکونت انسان های نخستین بوده است. هم اکنون این غار سالانه میزبان هزاران توریست از سر تا سر دنیا می باشد. این غار در شرق دریای سیاه، در استان Gumushane  و در شمال شرقی منطقه Kirantas واقع شده و به یکی از مهم ترین مناطق جذب توریست در ترکیه به مدت ۱۵ سال به تبدیل گشته است. این غار در اوایل فصل آپریل بازگشایی و در اواخر فصل نوامبر بسته می شود، در طول این مدت غار درآمدی بیشتر از ۲۰۰۰۰۰ لیر ترکیه را داراست.

غار شگفت انگیز کاراجا

غار کاراجا یکی از با شکوه ترین غار های جهان می باشد که توانسته توجه بسیاری از بازدیدکنندگان را به خود جلب نماید. غار کاراجا هر ساله بمدت چند ماه تعطیل می باشد تا بتوان مسیر های جدیدی را به آن اضافه کرد؛ این اقدام زمانی صورت می گیرد که تعداد بازدیدکنندگان در آن سال به مرز ۴۷۰۰۰ نفر رسیده باشد.

غار شگفت انگیز کاراجا

طول این غار ۱۰۵ متر است که در مدت ۳۰۰۰۰ سال شکل گرفته و شامل سنگ هایی با عمر ۱۴۵ میلیون سال می باشد. در حدود ۱۰۰۰ متر از اطراف غاربا سنگ های آتش فشانی پوشیده شده است؛ این در حالی است که در میان سنگ های آتش فشانی این منطقه تکه های کوچکی از سنگ های رسوبی نیز به چشم می خورد.

غار شگفت انگیز کاراجا

علاوه بر زیباهای شگرفی که سنگ های درون غار برای آن رقم زده اند می توان از استخرهای متعددی نام برد که شگفتی غار را دو چندان کرده اند. این استخرها به طور میانگین ۱ متر عمق دارند و توسط آبی که از سقف چکه می کند پر شده اند، در نتیجه هیچ گونه رودخانه ای در غار جاری نیست تا بتواند این استخر ها را پر کند. سنگ هایی که از سقف غار آویزان هستند یکی از شگفت انگیز ترین جاذبه های این غار زیبا به شمار می روند.

غار شگفت انگیز کاراجا

امسال در ماه نوامبر، غار برای بوجود آوردن مسیر های جدید و همچنین تعبیه ی سیستم روشنایی مسیرها، تعطیل و در ۱۵ آپریل مجددا باز گشایی شد. این مسیرها به گونه ای ساخته شده اند تا برای حرکت گردشگران مناسب و در آن ها احساس راحتی داشته باشند؛ علاوه بر این ، امکانات رفاهی همچون محل اقامت و رستوران هایی در اطراف غار ساخته شده تا مسافران بیش از پیش احساس راحتی نمایند.

غار شگفت انگیز کاراجا

علاوه برغار کاراجا، ۲۵ غار دیگر نیز در این استان قرار دارد که اهداف بعدی برای ایجاد منطقه گردشگری در Gumushane به شمار می آیند. داخل غار کاراجا برای اولین بار در سال ۱۹۸۳ توسط یک دانشجوی زمین شناسی به نام   Sukru Eruz کشف شد؛ پس از آن گروهی ازMTA کار اکتشاف در غار را شروع کردند؛ در پی این اکتشاف بزرگ و در سال ۱۹۹۶ غار برای بازدید عموم بازگشایی شد.

کوش آداسی

غار شگفت انگیز کاراجا

در میان ۳۰۰۰۰ متر مربع از غار که کشف شده است ۱۵۰۰ متر مربع مسیر بازدید می باشد که شامل رسوبات آهکی و طاقدیس ها است. میزان اکسیژن داخل غار یکی از مهمترین بخش های تحت کنترل و نظارت کارکنان می باشد، زیرا کم شدن میزان اکسیژن درون غار مستقیما با سلامت بازدیدکنندگان در ارتباط است.

کلمات جستجو شده :

غار شگفت انگیز کاراجا, غار کاراجا ترکیه, شرق دریای سیاه, استان Gumushane, منطقه Kirantas, مناطق جذب توریست در ترکیه, غار های با شکوه جهان , سنگ های آتش فشانی, شگفت انگیز ترین جاذبه های غار کاراجا, منطقه گردشگری  Gumushane, طاقدیس

دسته ها:
}