لطفا صبر کنید...

تپه ی گنجشک‌ها طبیعتی چشم‌نواز در قلب مسکو
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/19

تپه ی گنجشک‌ها برگرفته از نام روستای ووروبیوو  Vorobyo و پارک معروفی واقع در هفت ‌تپه مسکو می ‌باشد. این پارک از پارک‌های معروف مسکو بوده و در مجاورت رودخانه موسکوا Moskova قرار دارد. پارکی زیبا و بزرگ همراه با خاک ‌ریزی برای رفت و آمد عابرین پیاده و مناظر طبیعی که بهترین چشم‌انداز را از شهر به نمایش می‌ گذارد. در این پارک شما می‌توانید مسکو را در قابی سرسبز به تصویر بکشید.

طبیعتی چشم‌نواز در قلب مسکو

تپه ی گنجشک‌ها درست در مقابل پارک، ورزشگاه لوژینیکی Lozhiniki واقع ‌شده که بزرگ‌ترین ورزشگاه روسیه و مکانی برای فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی و موسیقی بوده و بازی‌های المپیک تابستانی در آن برگزار می‌ شود. انواع کنسرت‌ها و مراسم اجرای موسیقی نیز در این ورزشگاه صورت می ‌پذیرد. این مجموعه دارای خدمات مختلفی مانند پینت بال و گلف می ‌باشد. کلیه این خدمات تفریحی در مجاورت تپه گنجشک‌ها بوده که مجموعه‌ای دلپذیر را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌آورد.

طبیعتی چشم‌نواز در قلب مسکو

این تپه در مقابل هفت‌تپه مسکو واقع‌ می ‏باشد. تپه گنجشک‌ها طبیعتی در جنوب غرب مسکو و در مجاورت رودخانه مسکو است که پوششی جنگلی سراسر آن را فرا گرفته است.  شمال تپه گنجشک‌ها نیز با باغ نسکوچنی Neskuchny هم ‌مرز است. شیب این تپه به سمت رودخانه بوده و دره‌ای عمیق در آن وجود دارد. تپه گنجشک‌ها نمونه‌ای شبیه‌سازی ‌شده از پارکی به همین نام می ‌باشد که دارای سه استخر و فضای جنگلی انبوه است.

طبیعتی چشم‌نواز در قلب مسکو

نام تپه گنجشک‌ها از روستای کوچکی از قرون‌ وسطی گرفته‌ شده است. در سال 1648 در قرن هجدهم صومعه‌ای در بخش شمالی تپه ساخته‌ شده و پس از پایان قرن نوزدهم، تپه گنجشک‌ها به یکی از مکان‌های محبوب و دیدنی کشور روسیه تبدیل شد. از سال 1949 تا سال 1953، ساختمان دانشگاه دولتی مسکو در کنار تپه گنجشک‌ها ساخته‌ شده و هم ‌اکنون این تپه از مکان‌های مورد علاقه مردم برای برگزاری میهمانی‌ها، جشن‌های عروسی و مراسم مختلف می ‌باشد. رمپ اسکی و بالابر اسکی در زمان‌های خاصی از سال در دسترس عموم بوده و مسابقات دوچرخه ‌سواری نیز در این مکان اجرا می ‌شود.

طبیعتی چشم‌نواز در قلب مسکو

در سال 1958 پل مترو در کنار تپه ساخته شد، که پل زیبایی با چشم‌اندازی از دانشگاه روسیه بود. تاریخچه این تپه بیش از 1000 سال می‌باشد که یادآور گذشته ای دور و ارمغانی از طبیعتی بکر و دست ‌نخورده است. زیبایی این طبیعت بی‌نظیر همچون دیگر جاذبه‌های شهر مسکو نظیر هفت ‌خواهران استالین جذابیت‌های خاص خود را به همراه دارد.

طبیعتی چشم‌نواز در قلب مسکو

با نگاهی اجمالی به تپه گنجشک‌ها متوجه شیب طبیعی آن به سمت دانشگاه مسکو شده و طبیعت جنگلی تپه و رودخانه مسکو همگی در مقابل چشم شما قرار می‌گیرد. پیاده‌ روی شیب تپه بسیار لذت‌ بخش بوده و خدمات تله کابین نیز مهیا می‌باشد. در فصل تابستان خاک ‌ریز منتهی به رودخانه از نقاط محبوب مردم برای پیک‌نیک، آفتاب گرفتن و دوچرخه ‌سواری است.

تپه گنجشک‌ها در بالاترین نقطه مسکو واقع‌ شده که  الهام‌بخش بسیاری از شاعران و نویسندگان روسی بوده است. در زمان‌های قدیم، مسافران با صعود به تپه از مناظر اطراف آن لذت می‌بردند. پس از کمی پیاده‌روی و صعود بر روی این تپه جادویی و زیبا به‌ راحتی می‌توانید شهر مسکو را مشاهده کنید.

همچنین صومعه و کلیساهای کرملین، کلیسای جامع و هفت‌خواهران استالین بخشی از این چشم‌انداز زیبا را تشکیل می‌دهند. تپه گنجشک‌ها نه‌تنها برای بازدیدکنندگان بلکه برای معماران روسی نیز مورد توجه می‌باشد. درگذشته قرار بر این بود که کلیسای جامع در این مکان ساخته شود اما این امر اتفاق نیفتاده و پس‌ازآن در قرن 20، معبدی در این تپه ساخته می‌ شود. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو نیز در مجاورت تپه گنجشک‌ها قرار دارد و شما با صرف مدت‌ زمان کمی پیاده‌روی می‌توانید خود را به این تپه زیبا برسانید. در تورهای گردشگری، راهنمای تور مسکو ، بازدیدکنندگان را به سمت تپه گنجشک‌ها هدایت می‌ کنند. با گردشی کوتاه از زیبایی طبیعی این تپه لذت خواهید برد و می‌ توانید بسیاری از ساختمان‌های معروف مسکو را از فراز این تپه مشاهده کنید.

تپه گنجشک‌ها طبیعتی چشم‌نواز است که از فراز آن می‌توان قلب مسکو را مشاهده کرد. تپه‌ای رؤیایی با شیبی ملایم و جنگلی انبوه که در مجاورت رودخانه مسکو منظره‌ای رؤیایی را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می‌ آورد.

کلمات جستجو شده :

تپه گنجشک‌ها,طبیعتی چشم‌نواز,طبیعت جنگلی در روسیه,مکان های دیدنی روسیه,طبیعت روسیه,معرفی تبه گنجشک ها

دسته ها:
}