لطفا صبر کنید...

صومعه نووودویچی |کی بریم سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/09

صومعه نووودویچی یکی از مشهورترین صومعه های مسکو است که در سال 2004 به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. صومعه نووودویچی یکی از کمیاب ترین صومعه ها در جهان که هنوز دست نخورده باقی مانده است. این صومعه دارای برج ها و دیوارهای باشکوهی است که هر بیننده ای را مجذوب می سازد؛ قدمت برج ها و دیوارهای آن به سال های ۱۶۸۵ تا ۱۶۸۷ باز می گردد. این صومعه در جنوب غربی شهر مسکو و در نزدیکی رودخانه ای فوق العاده زیبا قرار دارد. معماری صومعه به سبک باروک است و حوادث تاریخی ، سیاسی ، مذهبی و فرهنگی زیادی در تاروپودش نهفته است.

صومعه نووودویچی

به صومعه نووودویچی صومعه دوشیزگان نیز می گویند چرا که یکی از محبوب ترین صومعه هایی بود که توسط زنان تزار و خانواده های اشراف مورد استفاده قرار می گرفت. سبک معماری بی نظیر و آثار باستانی و نقاشی های تاریخی از جمله جاذبه های گردشگری این مکان می باشد . دور تا دور صومعه از درختان تنومند و پارکی بسیار زیبا پوشیده شده است.

صومعه نووودویچی

این پارک وسط بافت های شهری از شمال و شرق محدود شده است و از سمت غرب به رودخانه ی مسکو و از جنوب به یک بزرگراه شهری منتهی می شود. شما می توانید در امتداد رودخانه ی زیبا قدم بزنید و از مناظر و چشم اندازهای مسحور کننده اش لذت ببرید این صومعه یکی از جذاب ترین اماکن توریستی مسکو است به خصوص در سپیده دم که هوا گرگ و میش است فوق العاده رویایی می شود. در زمستان سطح رودخانه یخ میزند و یکی از مکان های محبوب جهت اسکی است.

صومعه نووودویچی

قبرستان نووودویچی

افراد مشهور بسیاری در این قبرستان به خواب ابدی فرو رفته اند که جهان مدیون وجود آنهاست. در ابتدا فقط اجازه دفن ثروتمندان و اشراف مسکو در این قرستان وجود داشت اما قهرمانان و چهره های برجسته هنری، فرهنگی، نظامی و بسیاری در این گورستان به خاک سپرده شده اند. از جمله مشهورترین افرادی که در این قبرستان مدفون شده اند می توان به آنتون چخوف، نیکلای گوگول، پطر کروپوتکین، نیکیتا سرگیویچ خروشچف، سرگئی پروکفیف، دمیتری شوستاکوویچ، کنستانتین استانیسلاوسکی و بوریس یلتسین اشاره کرد.

صومعه نووودویچی

صومعه نووودویچی

قبرستان یا نگارخانه ای زیبا

این قبرستان بیشتر از اینکه شبیه به قبرستان باشد شبیه به نگارخانه ای از زیباترین و ماهرانه ترین مجسمه هاست. سنگ ها به قدری زیبا تراشیده شده اند که شما را حیرت زده می کند. این قبرستان 27 هزار قبر دارد و روی سنگ قبرها مجسمه هایی بی نظیر قرار دارند زیبایی مجسمه ها اینجا را به محبوب ترین مکان برای توریست های مجسمه ساز و دوست داران هنر تبدیل کرده است هرساله افراد زیادی فقط برای بازدید از این مجسمه های بی نظیر به مسکو سفر می کنند. این قبرستان وامدار افراد مشهوری است که تاریخ روسیه را رقم زده اند و نام آنها در دل همگان زنده است . مخترعین ، هنرمندان ، سیاستمداران ، دانشمندان و افراد مشهور زیادی در این گورستان خفته اند.

صومعه نووودویچی

صومعه نووودویچی

صومعه نووودویچی

تلفن صومعه نووودویچی

+7 499 246 8526

سایت صومعه نووودویچی

novodev.msk.ru

آدرس صومعه نووودویچی

Novodevichy Passage, 1, Moskva روسیه، 119435

 

صومعه نووودویچی, قبرستان نووودویچی, آدرس صومعه نووودویچی, سایت صومعه نووودویچی , تلفن صومعه نووودویچی

دسته ها:
}