لطفا صبر کنید...

صخره های شگفت انگیز وارنا | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/29

صخره های شگفت انگیز وارنا »» شهر وارنا یکی از شهر های ساحلی کشور بلغارستان است که در سال های اخیر به یکی از شهر های گردشگری قابل توجه در نظر گردشگران تبدیل شده است. جاذبه توریستی پر بازدید و زیبایی در دریاچه Chudnite و بخش های شرقی کوه های بالکان، در حدود ۵۵ متر در جنوب شرقی وارنا واقع شده است. یکی از این جاذبه ها صخره های فوق العاده وارنا The Wonderful Rocks Varna هستند که در نزدیکی روستای Struya و Dobromi  قرار دارد و حدود ۲۰ کیلو متر از بزرگترین روستای وارنا Asparuhovo فاصله دارد. این صخره های شگفت انگیز، تشکیل شده از سنگ های مخروطی شکل با ارتفاع ۵۰ متر به صورت یک صخره بالا آمده است.

 

این صخره ها به دلیل نزدیکیشان به شهر یک مکان پر طرفدار به شمار می روند که علاقه مندان بسیاری را به خود جذب می کنند، نه تنها برای دیدن از این سنگ ها بلکه برای بازدید از سد Tsonevo و ماهی گیری دراین آب ها؛ به همین دلیل این مکان برای تعطیلات آخر هفته و کوتاه مدت بسیار ایده آل است.

با توجه به دیدنی های این مکان باید در فصل تابستان مراقب مار هایی بود که در این صخره ها و در زیر آفتاب سوزان وجود دارند. علاوه بر آن حیوانات دیگری همچون مارمولک ها، قورباغه ها، پرندگان و حشرات و پستان داران کوچک نیز در میان این تخته سنگ ها زندگی می کنند که باید به آن ها نیز توجه ویژه ای داشت. البته اخیرا این مکان ها توسط سازمان گردشگری تحت نظارت قرار گرفته است.

در ابتدا این منطقه تنها به عنوان یک اردوگاه مورد استفاده قرار می گرفت ولی امروزه در مجاورت آن مناطق جذاب و رستوران ها، کافه ها و هتل هایی نیز تعبیه شده تا گردشگران به راحتی به این مکان سفر کنند و امکانات بیشتری در دست داشته باشند. صخره های شگفت انگیز وارنا The Wonderful Rocks Varna در سال ۱۹۴۹ به عنوان یکی از جاذبه های خارق العاده طبیعی اعلام شد. در زیر این صخره ها مجموعه ای از تونل ها وجود دارد که راه دسترسی با یک ماشین به دریاچه Tsonevo می باشد.

 

این منطقه جذاب یک محل بکر و عالی برای علاقه مندان به ورزش صخره نوردی است، بسیاری از ورزشکاران این مکان را به عنوان یک فرصت عالی برای تمرین های صخره نوردی خود بر گزیده اند. این مکان زیبا، با وجود صخره ها و دریاچه یک محیط طبیعی فوق العاده را به نمایش می گذارد.

این پدیده طبیعی نتیجه نفوذ آب و باد به درون سنگ های آهکی است؛ این سنگ های آهکی یکپارچه نیستند و به صورت بلوک هایی جدا از هم که به سمت بالا آمده اند شکل گرفته اند. این سنگ ها از جاده اصلی قابل رویت هستند و با شکل مجسمه مانند خود گردشگران را جذب می کنند. تماشای آن ها در این محیط طبیعی به انسان احساس آرامش می دهد.

در این محل یک آپارتمان برای اقامت گردشگران تعبیه شده که می توان بهترین گزینه برای کسانی باشد که قصد اقامت در این مکان را دارند.

دسته ها:
}