لطفا صبر کنید...

شکوه و عظمت کاخ کرملین | Kremlin
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/06

کاخ کرملین Kremlin شامل ساختمانی بلند با نمایی تزئین شده از سنگ‌های سفید مرمر حکاکی است. نمای اصلی کاخ کرملین با 125 متر طول در امتداد تپه برویتسکی Borovitsky واقع شده است. این ساختمان به‌عنوان محل اقامت امپراتورها و بعدها نیز به‌عنوان اقامتگاه اتحادیه جماهیر شوروی سوسیالیستی طراحی ‌شده است.

کاخ کرملین

در سال های اخیر بیش از 700 اتاق به مجموعه شگفت‌انگیز 20000 مترمربعی این کاخ، اضافه شد. این کاخ شامل 5 سالن بسیار بزرگ با نام‌های سالن جورج George، الکساندر Alexander، ولادیمیر Vladimir، تالار آندری Andrei و سالن کاترین Catherine است؛ نام هر یک از این سالن‌های این کاخ برگرفته از نام امپراتورهای روسیه است.

کاخ کرملین

در حال حاضر از این کاخ به‌منظور برگزاری مراسم‌های رسمی و دیپلماتیک استفاده می‌شود. کاخ کرملین Kremlin  محل برگزاری تشریفات مربوط به مراسم  های رسمی ریاست ‌جمهوری روسیه است. همچنین مراسم تحلیف ریاست جمهوری در کاخ کرملین Kremlin  برگزار می‌شود.

در قرن 18 این کاخ به دستور ملکه الیزاوتا پتروونا Elizaveta Petrovna دختر پیتر کبیر تخریب و از نو ساخته شد، با این‌حال یک قرن بعد به دستور امپراتور نیکولای اول، این کاخ به دلیل جایگیری نامناسب مجددا تخریب شده و یک کاخ دیگر جایگزین آن ساخته شد. درنهایت معماران موفق شدند عناصر اصلی این کاخ را از قرون 15 تا 18 به شکل کنونی آن سازمان‌دهی دهند.

کاخ کرملین

سالن ولادیمیر Vladimirskyبه عنوان ارتباط‌دهنده بین بخش جدید و قدیمی این کاخ عمل می کند. کاخ کرملین به چند مکان مهم دیگر پیوند می‌خورد. بااین‌حال، پس از ساخت اقامتگاه ریاست جمهوری، دسترسی به همه بخش‌های این کاخ توسط مراجعه‌کنندگان و بازدیدکنندگان اکیداً ممنوع و غیرقابل‌دسترس شد.

کاخ کرملین

 

قلعه‌ی هرمی شکل پله‌دار با دروازه‌های بزرگ تحت عنوان قلعه‌ی برویتسکایا Borovitskaya نامیده می‌شود. قسمتی که بالای سرازیری واقع در جنوب غربی سالن برویتسکایا Borovitskaya قرارگرفته، اصلی‌ترین بخش کاخ کرملین را تشکیل می دهد. هر سال درخت ویژه جشن کریسمس برای کودکان در این منطقه به نمایش در می‌آید. ظرفیت کاخ کرملین 6000 صندلی است. در سال 2003 سیستم‌های صوتی و روشنایی جدیدی جایگزین سیستم‌های قدیمی شد. در قسمت چپ این برج و در پشت درخت‌ها، در فاصله ی نزدیکی از این کاخ، کلیسای جامع مسیح ناجی به چشم می‌خورد. در اواخر قرن 19 فضای کاخ کرملین توسط ساختمانی تحت عنوان اسلحه‌خانه امپراتوری اشغال شد. تا قبل از این اسلحه‌خانه، اتاق‌های سلطنتی امپراتور بوریس گدوناو Boris Godunov در این محل وجود داشت. وقتی‌که زرادخانه موجود در این مکان تخریب شد، نمونه تسلیحات قدیمی روسی به زرادخانه جدید منتقل شد. از سمت خیابان کبلید Cobbled و از سمت ورودی اصلی کاخ کرملین، یک ساختمان زردرنگ کلاسیک دیده می‌شود که همان ساختمان زرادخانه است. این ساختمان در گوشه شمالی کرملین، بین محله های نیکلسکایا Nikolskaya و ترویتسکایا Troitskaya قرارگرفته است.

 کاخ کرملین

در زیرزمین این ساختمان نمایشگاه عمومی الماس روسیه قرارگرفته است. این نمایشگاه یکی از مجموعه‌های منحصربه‌فرد در روسیه است که مجموعه‌ای از سنگ‌های گران‌قیمت، جواهرات و قطعات طلا در آن نگهداری می‌شود. در سمت راست این زرادخانه، یادبود دانش آموزان مدرسه نظامی کرملین قرارگرفته است. شروع ساخت‌ و ساز این زرادخانه تحت فرمان امپراتور پیتر کبیر در سال ۱۷۰۲ آغاز شد. امروزه از این ساختمان به‌عنوان محل کار و دفتر اداری کارکنان و کارمندان کرملین استفاده می‌شود.

کاخ کرملین

کاخ کرملین

دسته ها:
}