لطفا صبر کنید...

شهر هنر بوریس جورجیف | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/21

بوریس جورجیف » گالری هنر بوریس جورجیف Boris Georgiev City Art (به بلغاری Градска художествена галерия Борис Георгие“) واقع در خیابان لیوین Lyuben1 در شهر وارن کشور بلغارستان می باشد که به افتخار هنرمند مشهور بلغاری بوریس جورجیف در سال 1999 افتتاح و نامگذاری شد.

شهر هنر بوریس جورجیف

شهر هنر بوریس جورجیف

بنای بوریس جورجیف در ابتدای سپتامبر سال 1885 به عنوان دبیرستان پسرانه ی شهر وارنا افتتاح شد. این بنا در راستای احیای سبک گوتیک Gothic Revival style طراحی شده که در اواخر سال های 1740 در اروپا پدید آمد و در ابتدای قرن نوزدهم شهرت و جذابیت بسیاری را در میان هنرمندان سبک نئو گوتیک به دست آورد. نئوگوتیک ویژگی های خاصی را همچون پنجره های نوک تیز و عوامل تزیینی بسیاری را در خود جای می دهد.

شهر هنر بوریس جورجیف

شهر هنر بوریس جورجیف

به گفته ی برخی از محققان بلغاری، استاد Gencho Kanev نقش مهمی را در طرح احیای ملی این بنا ایفا کرده، چرا که بین سال های 1912 و 1928 ساختمان دبیرستان پسرانه ی وارنا در جنگ به عنوان یک بیمارستان مورد استفاده قرار گرفت؛ که همین امر باعث تخریب برخی از قسمت های بنا و نیز آسیب کلی به بدنه ی آن شده بود. پس از سال 1928 این بنا مجدد به عنوان دبیرستان مورد استفاده قرار گرفت تا اینکه مجمع عمومی هنرمندان وارنا تصمیم به ایجاد شهر هنر در دبیرستان آسیب دیده را می گیرند و در 12 ژانویه 1944 بازسازی آن به شکل کامل آغاز می شود.

شهر هنر بوریس جورجیف

شهر هنر بوریس جورجیف

بوریس جورجیف صاحب مجموعه ی قابل توجهی از هنر بلغاری بود که در قرن بیستم به بعد به یکی ازبزرگترین و با ارزش ترین مجموعه های هنری بلغارستان مبدل گشت. در سال 1999 شهر هنر گالری وارنا با کمک ارزش مالی 13 آثار هنرمند بوریس جورجیف تکمیل شد و در سال 2011 باقی اثار بوریس توسط دخترش Virdzhiniya Dzhakometi به این گالری اهدا گشت. بوریس جورجیف یکی از معدود هنرمندان بلغاریست که تقریبا به اکثر کشورهای آسیایی و اروپایی سفر کرده و نمایشگاه های متعددی را در هر یک از این کشورها برپا کرده است. زندگی این هنرمند توانا سرشار از پستی و فرودهای معنوی و عاشقانه ای می باشد و تمام زندگی نامه ی این هنرمند بر روی لوحی در گالری هنر وارنا که به نام اوست نگاشته شده است تا تمام بازدید کنندگان بتوانند به راحتی به مطالعه ی آن بپردازند.

شهر هنر بوریس جورجیف

از دیگر هنرمندان بلغاری که آثارشان در این گالری موجود است می توان از Vladimir Dimitrov ، Ivan Milev، Sirak Skitnik، Zlatyu Boyadzhiev، sanko Lavrenov  Nayden Petkov , David Peretz , Svetlin Rusev , Daria Vassilaynska نام برد، همچنین در طبقه ی دوم آن نیز نمونه هایی از هنر پرتره عصر طلایی هلند وجود دارد که برای عموم قابل مشاهده هستند. در مجموع مساحت این گالری 1000 متر مربع (11،000 فوت مربع) است که در هشت سالن نمایشگاه خلاصه می شود.

شهر هنر بوریس جورجیف

شهر هنر بوریس جورجیف

کلمات جستجو شده:

شهر هنر بوریس جورجیف, گالری هنر بوریس جورجیف, خیابان لیوین در شهر وارن, شهر وارن کشور بلغارستان , دبیرستان پسرانه ی شهر وارنا , محققان بلغاری, بزرگترین و با ارزش ترین مجموعه های هنری بلغارستان, زندگی نامه ی بوریس جورجیف, هنرمندان بلغاری, پرتره عصر طلایی هلند,

دسته ها:
}