لطفا صبر کنید...

پریوزرسک | شهر زیبای پریوزرسک در یک نگاه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/25

پریوزرسک (RUSSIA: Приозерск، Priozersk) یک شهر بسیار بزرگ در استان لنینگراد (Leningrad) است. این شهر، تاریخی غنی دارد و همچنین از آثار معماری زیادی برخوردار می‌باشد. پریوزرسک در محل اتصال رودخانه ی ویوسکی ( Vuoksi) به دریاچه لادوگا (Ladoga) واقع شده، و طبق آخرین آمار جمعیت پریوزرسک ۲۰۰۰۰ نفر و جمعیت سراسر منطقه ۶۰۰۰۰ نفر براورد شده است.

پریوزرسک

اولین ساخت‌ و ساز مدرن قلعه در سال ۱۰۶۶ آغاز شد. ارتش ‌هایی همچون ارتش لیتوانی (Lithuanian) و سوئدی (Swedish) به طور مداوم برای تسخیر این مکان تلاش می‌ کردند. این قلعه در اصل متعلق به سوئد بود و تا زمان شروع جنگ در سال ۱۸۰۸، «ککسهلم» (پریوزرسک کنونی Kexholm) جزو مناطق مرزی محسوب می ‌شد. این بنا در جنگ خرابی ‌های زیادی را به خود دید و پس از آن به عنوان یک زندان برای زندانیان سیاسی استفاده می ‌شد که حتی پس از پایان جنگ جهانی دوم نیز به طور کامل ترمیم نیافت و همچنین برای مدتی طولانی، شهر پریوزرسک جزوی از فنلاند محسوب می ‌شد.

پریوزرسک

جاذبه‌های گردشگری شهر پریوزرسک

کرلای قدیمی (Old korela): به معنی جزیره کوکوشکین (Kukushkin) یا تنگه می‌ باشد که در قرن ۱۳ و ۱۴ از سمت شمال غرب از روسیه حمایت کرد.

صومعه کنوسکی (Konevsky): این مکان واقع در جزیره‌ای (حدود ۵ کیلومتر) در دریاچه لادگاو می‌ باشد که در گذشته توسط یک راهب سرگردان آرسنی (Arseny) ساخته شده است.

رودخانه ویوسکی: این رودخانه بزرگ ترین رودخانه در شمال اروپاست که یخ ‌های آب شده شمال روسیه را در خود جای می ‌دهد.

پریوزرسک

آب و هوا پریوزرسک

آب و هوای این منطقه را می‌توان سرد و تا حدودی معتدل توصیف کرد البته به لطف اقیانوس اطلس، مناطق ساحلی دارای زمستان‌ های گرم و برفی می‌ باشد، اما گاهی با حمله توده سرد از قطب شمال آب و هوا تغییر می ‌کند و دما در بعضی از ساعات حتی به منفی ۳۵ درجه نیز می‌ رسد و همچنین این شهر دارای تابستان ‌های کوتاه و نسبتاً گرم است.

پریوزرسک

فعالیت و سرگرمی های پریوزرسک

طبیعت زیبای کارلیا (Karelia) حضور جنگل ‌های کاج قدرتمند و وسعت غنی رودخانه، باعث جذب گردشگر به منطقه می ‌شود و به علاوه علاقه مندان می‌ توانند به شکار گوزن، خرس، گراز وحشی، خرگوش‌ های صحرایی و روباه بپردازند. البته شکار حیوانات در بعضی از فصول سال ممنوع می‌ باشد و همچنین سرگرمی‌ های دیگری نیز در پریوزرسک همچون ماهی گیری و اسکی وجود دارد. از سوغاتی ‌های پریوزرسک می ‌توان به پوست درخت غان، سنگ و برنج اشاره کرد و همچنین در فصل پاییز زغال اخته و قارچ سفید نیز به این لیست اضافه می‌ شود.

پریوزرسک

هتل و رستوران ها در پریوزرسک

هتل ‌ها در پریوزرسک به دو دسته تقسیم می‌ شوند. گروه اول به شکل مستقیم در خود شهر واقع شده است. هتل ‌های این گروه به طور کلی دارای اتاق‌ های کوچک و متوسطی هستند و میانگین نرخ قیمت آن‌ ها در هر روز بین ۱۴۰۰ تا ۲۵۰۰ روبل (Russia: рублевый، Ruble) است. گروه دوم یک مرکز تفریحی، با امکانات بالایی همچون استخر شنا، سونا و دستگاه‌ های ماساژ واقع در روستا‌های اطراف است که هزینه اقامت روزانه در آن بیشتر از ۲۰۰۰ روبل می ‌باشد.

اوراسیا (Eurasia): این رستوران یکی از بزرگ ترین رستوران ‌های منطقه است که در آن غذا‌های ژاپنی، چینی و اروپایی سرو می ‌شود و همچنین این مکان دارای ۲ اتاق مجزا برای افراد سیگاری و غیر سیگاری است.

پریوزرسک

هتل و رستوران ها در پریوزرسک,فعالیت و سرگرمی های پریوزرسک,آب و هوا پریوزرسک,رودخانه ویوسکی,صومعه کنوسکی,کرلای قدیمی,جاذبه‌های گردشگری شهر پریوزرسک

دسته ها:
}