لطفا صبر کنید...

شهر ارتاکنت Ortakent در شبه جزیره بدروم | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/04/03

شهر ارتاکنت »» یکی از مناطق گردشگری در شبه جزیره بدروم منطقه Ortakent می باشد؛ گردشگران بسیاری در طول سال برای گذراندن تعطیلات و اوقات فراغت خود به منطقه ارتاکنت سفر می کنند؛شهر ارتاکنت در فاصله حدود ۱۵ کیلومتری با مرکز شبه جزیره بدروم در منطقه موغله واقع شده است و یکی از مناطق قدیمی و مسکونی در شبه جزیره بدروم به شمار می رود و دارای مساحتی در حدود 22000 کیلومتر می باشد،که به دلیل موقعیت مکانی، شرایط جغرافیایی، وجود باغ های نارنگی و مناظر طبیعی منحصر به فردی که دارد سالانه پذیرای تعداد زیادی توریست از سراسر دنیا و همچنین گردشگران بومی بدروم است که برای گذراندن تعطیلات خود با تفریحات دریایی و غیره به این منطقه زیبا سفر می کنند.

شهر ارتاکنت (Ortakent) در شبه جزیره بدروم

یکی از ویژگی‌های مهم این منطقه که سبب جذب توریست می شود دارا بودن یکی از طولانی ترین سواحل نسبت به سایر سواحل در شبه‌جزیره بدروم است، ارتاکنت دارای ساحلی شنی و دریایی با آب درخشان است که هیچ گونه جلبکی در آب دریای این منطقه وجود ندارد و دارای شفافیت بالایی می باشد. به همین دلیل حتی کسانی که در منطقه بدروم زندگی می‌کنند در این منطقه آپارتمان هایی دارند که در فصل تابستان برای تفریح و سپری کردن اوقات فراغت به ارتاکنت سفر می‌کنند و گردشگرانی که به این منطقه می‌آیند صبح را با نور خورشید و شنا کردن در دریای منحصر به فرد ارتاکنت شروع می کنند.

شهر ارتاکنت (Ortakent) در شبه جزیره بدروم

شهر ارتاکنت

شهر ارتاکنت (Ortakent) در شبه جزیره بدروم

شهر زیبای ارتاکنت دارای باغ‌ های نارنگی بسیاری است و همچنین دارای مناطق طبیعی سرسبز بسیار زیبا نیز می باشد به همین دلیل اگر شخصی قصد سفر به این منطقه را داشته باشد بهتر است که در ماه های آوریل و ماه می به این منطقه سفر کند، چرا که به دلیل وجود این باغات و طبیعت سرسبز منطقه ارتاکنت در این فصل ها مناظر این شهر بسیار زیبا می شود و هر روز صبح عطر گل ها در هوای ارتاکنت پیچیده می شود؛همچنین در منطقه ارتاکنت رستوران ها و غذاخوری هایی در کنار دریای اژه وجود دارد که می توان لحظاتی به یاد ماندنی را همراه با صرف وعده غذایی خوشمزه تجربه کرد.

شهر ارتاکنت (Ortakent) در شبه جزیره بدروم

در شهر ارتاکنت هتل ها و مراکز اقامتی بسیاری برای ارائه خدمات به توریست ها در نظر گرفته شده، که در حدود چهار هزار نفر در هتل ها و مراکز اقامتی این منطقه برای پذیرش توریست ظرفیت وجود دارد. همچنین برای توریست های خارجی دسترسی به فرودگاه از منطقه نیز بسیارآسان است زیرا فاصله شهر ارتاکنت تا فرودگاه بین المللی بدروم (فرودگاه میلاس) 40 کیلومتر و فاصله آن تا فرودگاه دالامان 240 کیلومتر می باشد.

شهر ارتاکنت (Ortakent) در شبه جزیره بدروم

به دلیل وجود شرایط آب و هوایی مناسب از ماه آوریل تا ماه نوامبر بهترین زمانی است که می توان در شهر ارتاکنت به تفریحات دریایی و شنا کردن و همچنین به دوچرخه سواری، پیاده روی، موج سواری، اسب سواری و غیره پرداخت. علاوه بر آن می توان در باشگاه‌های گلف و باشگاه های تنیس این منطقه حضور داشت.

شهر ارتاکنت (Ortakent) در شبه جزیره بدروم

در فصل تابستان که هوای این منطقه گرم و مناسب برای تفریحات دریایی است بیشترین تعداد توریست ها به این منطقه سفر می کنند و در فصل زمستان میزان سفرهای گردشگران به این منطقه سفر بسیار کمتر است، به همین دلیل قیمت هتل های ارتاکنت در فصل تابستان بالاتر از فصل زمستان است و حتی در فصل زمستان برخی از هتل ها تعطیل می باشد.

کلمات جستجو شده:

شهر ارتاکنت Ortakent در شبه جزیره بدروم, مناطق گردشگری در شبه جزیره بدروم, منطقه ارتاکنت, منطقه موغله, مناطق قدیمی و مسکونی در شبه جزیره بدروم, گردشگران بومی بدروم, طولانی ترین سواحل در شبه‌جزیره بدروم, رستوران های منطقه ارتاکنت, فرودگاه بین المللی بدروم , فرودگاه میلاس, فرودگاه دالامان, شرایط آب و هوایی شهر ارتاکنت,

دسته ها:
}