لطفا صبر کنید...

شهر سیاستروی | شهری کوچک با قدیمی ترین کارخانه ی کاغذ سازی روسی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/08

یکی از شهرهای زیبای لنینگراد در روسیه شهر سیاستروی است. سیاستروی شهری است که در آن خانه‌های جدید سنگی در کنار خانه‌های قدیمی در یک رده  قرار می‌گیرند. نگهداری از حیواناتی مانند بز و مرغ در خانه‌های سیاستروی کاملاً عادی است و گله ‌های گاو به‌ صورت آزادانه در اطراف شهر به چشم می‌خورند و همچنین مردم روستاهای اطراف به فعالیت‌هایی چون ماهی گیری، صنایع‌ دستی مشغول هستند.

شهری کوچک با قدیمی ترین کارخانه ی کاغذ سازی روسی

قریب به 25 سال است که سیاستروی به‌عنوان یک شهر در کشور پهناور روسیه فعالیت می‌کند. نام این شهر بسیار جالب است و دو منشأ اساسی دارد. سیاستروی از نام یک رودخانه‌ی کوچک به نام Sjas (پشه) و همچنین نام یک نوع عقاب به نام Sjas (نوعی پرنده‌ی شکاری که از ماهی‌های رودخانه‌ی Syassky تغذیه می‌کرده) گرفته ‌شده است. سیاستروی در شرق رودخانه‌ی Syassky قرار دارد. ساکنان اطراف رودخانه درگذشته از تنه‌ی درختانی که پوک و توخالی بودند، برای قایقرانی استفاده می‌کردند.

شهری کوچک با قدیمی ترین کارخانه ی کاغذ سازی روسی

در 22 ژانویه سال 1702 به دستور پیترمن بزرگ ساخت یک کشتی درون رودخانه‌ ی Syassky آغاز شد و در سال 1705 به اتمام رسید. ساخت این کشتی بزرگ مشکلاتی در مسیر رودخانه به وجود آورد که پس ‌ازآن دستور ساخت کشتی‌های کوچک صادر شد. در سال 1925 ساخت یکی از نخستین کارخانه‌های کاغذ در روسیه درون روستای کوچک Sjas (سیاستروی کنونی) آغاز گشت. تقطیر سولفیت و تولید کاغذ در این کارخانه موجب پیشرفت صنعتی و درنتیجه پیشرفت و خوشحالی مردم شد که حتی امروزه هم اقتصاد مردم سیاستروی به این کارخانه متکی است.

شهری کوچک با قدیمی ترین کارخانه ی کاغذ سازی روسی

در قرن 18 میلادی در مسیر رودخانه‌ی Syassky کلیسای چوبی الکسیس توسط شخصی به نام الکسیس پتروویچ ساخته و لقب (مرد خدا) به ایشان اعطا گردید. این کلیسا هم‌اکنون بانام ویرجین وجود دارد و عمر آن حدود 200 سال است و با افسانه بازماندگان معجزه‌آسا سربازان اسیر سوئدی همراه است. مردم معتقدند که در سال‌های جنگ جهانی دوم در هنگام حمل نان برای لنینگراد سیاستروی محاصره شد و مردم برای آزادی در این کلیسا دعا می‌کردند. ازجمله قهرمانان معروف جنگ جهانی دوم که در ذهن مردم باقی‌ مانده‌اند ژورس آلفروف (دانشمند) و لئونید آفاناسیف (شاعر) می‌باشند.

شهری کوچک با قدیمی ترین کارخانه ی کاغذ سازی روسی

در سال 1992 روستا کم‌کم توسعه یافت و به شهری کوچک تبدیل شد. یک نشان ملی به نام kunin (برگرفته از نام شاعر معروف) نیز به شهر اعطا گردید. هتل Sjas در سیاستروی میزبان گردشگران این شهر است که همه‌ی موجبات راحتی، طی چند روز اقامت در آن فراهم ‌شده است. در حین قایق‌سواری در رودخانه می‌توان از مناظر بسیار زیبای سواحل Sjas لذت برد. در این ‌بین طی یک توقف می‌توان از کلیسای ویرجین که توسط یک معمار ناشناخته در نیمه اول قرن 19 ساخته ‌شده است و همچنین موزه خمیر Syassky و کارخانه کاغذ این شهر دیدن کرد. در حین حرکت در امتداد ساحل، اثر تاریخی قهرمانی به نام کولا لاوروف (در طول دفاع از لنینگراد و کمک‌های او ازجمله کشتی‌سازی SIAS vkalad) به چشم می‌خورد. معبد مریم باکره از دیگر آثار ارزشمند این شهر است که باوجود ارزش بسیار بالا متأسفانه دچار آسیب‌های جدی شده است، اما خوشبختانه در سال‌های اخیر مورد بازسازی قرارگرفته است.

 شهری کوچک با قدیمی ترین کارخانه ی کاغذ سازی روسی

شهری کوچک با قدیمی ترین کارخانه ی کاغذ سازی روسی

شهری کوچک با قدیمی ترین کارخانه ی کاغذ سازی روسی

شهری کوچک با قدیمی ترین کارخانه ی کاغذ سازی روسی

کلمات جستجو شده:

شهری کوچک با قدیمی ترین کارخانه ی کاغذ سازی روسی, شهر سیاستروی, شهرهای زیبای روسیه, رودخانه‌ی Sjas  پشه, رودخانه‌ی Syassky, کلیسای چوبی الکسیس, قهرمانان معروف جنگ جهانی دوم, هتل Sjas,کلیسای ویرجین, موزه خمیر Syassky,

دسته ها:
}