لطفا صبر کنید...

شب های سفید روسیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/02/10

گرچه شب های سفید پدیده ای شناخته شده است و تنها به روسیه و سنت پترزبورگ خلاصه نمی شود؛ اما هیچ شب سفیدی شب سفید سنت پترزبورگ نمی شود. در هیچ شهری شما نمی توانید چنین حس شاعرانه ای را بیابید. چه چیزی می تواند رمانتیک تر از قدم زدن عاشقانه در خنکای ساحل در زیر نورهای رنگارنگ و خیابان های شاعرانه این شهر باشد. در هیچ شهر اروپایی نمی توان ( آن هم در اوج تابستان) اینطور لحظات عاشقانه را در فضایی شاعرانه تجربه کرد. یک دنیا شور و هیجان ، موسیقی عالی ، نمایش های هنری را می توانید در کنار مردم و محیطی دوستانه تجربه کنید.

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

شب های سفید روسیه

رویدادی هنری و مهیج و البته طبیعی که در فصل پاییز هم زمان با برگ ریزان درختان آغاز می شود. مردم از هر گوشه­ی جهان به خیابان های این شهر می آیند تا شاهد این رویداد باشند. از اواخر ماه مه تا اوایل ژوئیه دوران طلایی و شب های سفید آغاز می شود به طور معمول از 11 ژوئن تا 2 ژوئیه است. شب سفید پدیده ای ناشی از موقعیت جغرافیایی در کشورهایی که نزدیک قطب شمال هستند و در 59 درجه 57 درجه شمالی ( تقریبا در عرض اسلو ، نروژ ، گرینلند جنوبی ، آلاسکا ) این پدیده رخ می دهد. سن پترزبورگ نیر از جمله­ ی این شهرها است. جالب اینجاست که در شب های سفید نیازی به روشن کردن چراغ نیست .

شب های سفید روسیه

در این شب ها آسمان کاملا روشن است و گردشگران بی شماری از تمام نقاط دنیا برای دیدن این پدیده به روسیه سفر می کنند. در تمام روسیه زیباترین شب سفید را سنت پترزبورگ دارد هر تابستان این پدیده در سنت پترزبورگ رخ می دهد و شب مانند روز روشن می شود تلالو نورها بر روی رودخانه فوق العاده است. رنگ آسمان آبی و افق مایل به صورتی است . خورشید در این ایام نمی تواند کاملا در افق محو شود و برای همین شب مثل روز روشن است و رنگ فوق العاده رمانتیکی می گیرد.  

شب های سفید روسیه

در این شب ها هیچ کس در این شهر نمی خوابد همه در کنار رودخانه دور هم جمع می شوند . این شهر با جمعیت دو میلیون نفری خود در این چند شب میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است. برگزاری مراسمات و جشن ها، نورپردازی های زیبا و باز شدن کانال از جمله مواردی است که در این شهر شاهد آن خواهید بود.

شب های سفید روسیه

آسمان شهر پر می شود از نورهای رنگی که نشان شادی مردم است. موزه ها ، گالری ها ، اماکن هنری تا دیر وقت باز هستند؛ و هنرمندان برنامه های مختلفی اجرا می کنند. رقص و موسیقی ، ترانه های زیبا ، نمایش ها و رویدادهای هنری همواره در طول شب های سفید به اجرا در می آید. گرچه شب های سفید روسیه خودش به تنهایی  هیچ نوع رویداد فرهنگی نیست بلکه پدیده ای جوی و طبیعی است اما رویدادهای زیادی را با خود به دنبال دارد.

شب های سفید روسیه

شب های سفید روسیه

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

دسته ها:
}