لطفا صبر کنید...

سوغات شهر بدروم | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/29

سوغات شهر بدروم »» شهر بدروم که به عنوان یکی از قطب های توریستی و گردشگری در کشور ترکیه به شمار می‌رود؛ علاوه بر جاذبه‌های طبیعی و تفریحی و گردشگری و بناهای تاریخی که دارد، دارای فروشگاه ها و بازار های سنتی نیز می باشد. توریست‌ ها و گردشگران می‌توانند برای خود و دوستان از این مغازه ها، سوغاتی های شهر بدروم را خریداری کرده و یا کالاهای مورد نیاز خود را از این مغازه ها تهیه کنند.

این فروشگاه‌ ها در دو قالب سنتی و مدرن در این منطقه وجود دارد؛ بدون شک یکی از بهترین بخش ها در هر سفر خرید کردن به ویژه خرید سوغاتی از فروشگاه های آن منطقه و همچنین کالاهایی است که به عنوان سوغاتی آن منطقه و یا صنایع دستی آن منطقه شناخته می‌شود، مغازه ها و فروشگاه هایی که در بازار های شهر بدروم وجود دارد برخی در اواخر شب نیز باز بوده و به مردم خدمات می‌دهند و برخی دیگر فقط در طول روز فعالیت دارند.

از جمله کالاهایی که در شهر بدروم به عنوان سوغات در بازارها فروخته می‌شود و در میان توریست ها و گردشگران طرفداران زیادی دارد مهره های شیشه ای چشم زخم است که گفته می شود برای شخص دارنده این مهره خوش شانسی به همراه دارد و همچنین او را از بلایا دور نگه می دارد که در بازارهای سنتی انواع مختلف از این مهره ها در اشکال متنوع فروخته می شود؛ همچنین یکی دیگر از سوغاتی ها کیسه های کوچکی است که در آن ها فندوق و انار ریخته می شود که بسیار خوش طعم و لذیذ است.

از دیگر سوغاتی های شهر بدروم می‌توان به حوله های ترکیه ای و لوازم حمام مانند صابون های زیتون و روغن ابریشم و همچنین کیسه های دستی ترکیه ای اشاره کرد که در انواع بافت های مختلف در حالت صاف و یا خشن وجود دارد؛ همچنین در بخش های دیگر از بازارهای ترکیه ظروف تزئینی کوچکی مانند کاسه های سرامیکی و یا کاشی نیز فروخته می‌شود که از سوغات منطقه بدروم به شمار می‌روند.

از دیگر کالاهایی که می توان در بازارهای سنتی بدروم به عنوان سوغات خریداری کرد صنایع دستی است که از چرم ساخته شده و همچنین صنایع دستی دیگری که از جنس مس هستند و از دیگر سوغاتی های معروف می توان به فرش و گلیم های ترکی اشاره کرد که نمادی از تاریخ و فرهنگ ترکیه به شمار می‌رود و در طرح‌ها و شکل های مختلفی آن ها را می سازند.

یکی دیگر از سوغاتی ها در شهر بدروم پارچه های محلی رنگارنگی است که در همان منطقه تهیه شده و در رنگ ها و الگوهای مختلف ارائه می شود تا افراد با سلیقه های متفاوت به راحتی بتوانند با توجه به سلیقه خود انتخاب کنند. همچنین در شهر بدروم سوغاتی های دیگری مانند صنایع دستی این منطقه از جمله ظروف آشپزخانه و لباس ها را می‌توان از فروشگاه‌های مختلف تهیه کرد؛ از دیگر سوغات های شهر بدروم می‌توان به شیرینی های خوش عطر و طعم ترکیه ای اشاره کرد و یا صنایع دستی تزئینی که با استفاده از صدف های دریایی ساخته می شود و بسیار زیبا می باشند.

دسته ها:
}