لطفا صبر کنید...

سوغاتی های کشور گرجستان | کی بریم سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/03/06

سوغاتی های کشور گرجستان »  کشور گرجستان یکی از مناطق دیدنی در شرق اروپا است که هر ساله میزبان هزاران گردشگر از سر تا سر دنیا می باشد. گردشگران بعد از اتمام سفر خود به خرید اجناسی می پردازند که به عنوان سوغات گرجستان به شمار می روند. سوغاتی های این کشور به حدی گسترده و متنوع است که اغلب اوغات گردشگران برای انتخاب بهترین سوغاتی به چالش کشیده می شوند. تعدادی از سوغاتی های معروف کشور گرجستان به شرح زیر است:

چورچ

چورج نوعی آب نبات طبیعی است که طعم بسیار خوبی دارد. این خوراکی از ترکیب آجیل های مختلف رشته ای که درون نوشیدنی خوابانده شده و سپس خشک شده اند می باشد. چورچ های بلند و عجیب و غریب در انواع رنگ های و در کنار خیابان ها خصوصا در شهر تفلیس به فروش می رسند. این چورچ ها می توانند بهترین سوغاتی برای همکاران و یا کودکان فامیل باشند. مردم گرجستان خود از طرفداران خوراکی های شیرین نیستند به طوری که بیشتر فروشگاه های مواد غذایی بستنی نمی فروشند و شما هیچ گاه فردی را که در حال خوردن چورچ در خیابان است نمی بینید.

سوغاتی های کشور گرجستان

عروسک پشمی

عروسک های دست ساز پشمی از جمله سوغات های گرجستان است که عمدتا به شکل حیوانات ساخته می شوند. این عروسک ها در تمامی فروشگاه های مختلف سوغاتی و همچنین در کنار خیابان پیدا می شود. برای افرادی که با صنایع دستی آشنایی ندارند، شیوه ساخت این عروسک ها عجیب و غریب است؛ یک توپ پشمی به تدریج با حرکات دست و با استفاده از نخ و سوزن تبدیل به یک عروسک زیبا می شود.

سوغاتی های کشور گرجستان

ادویه جات ترشی جات و سس

بهترین مکان برای خرید این سوغاتی بازار ادویه است که در آن فروشندگان با صدای بلند به تبلیغ ادویه خود و مزایای آن می پردازند. ادویه گوشت یا ماهی به طور جداگانه ای در ظروف شیشه و یا ظروف دیگر ریخته شده و جلوی فروشنده روی میز قرار دارند. سس و دیگر مایعات در بطری های کوکاکولا ریخته شده اند و بدون هیچ نوشته ای بر روی آن ها؛ ولی فروشندگان تمام  توضیحات را درباره این خوراکی ها به مشتریان می دهند.

سوغاتی های کشور گرجستان

سوغات گرجستان

کلاه گرجستانی

این کلاه که به شکل مو های ژولیده است و با پشم درست می شود به عنوان نمادی از عزت قفقاز به شمار می رود. این کلاه ها در فروشگاه ها و در کنار جاده به فروش می رسد. کلاه های گرجستانی در سایزهای مختلف به فروش می رسد و در بین مردم این کشور بسیار پر طرفدار هستند.

سوغاتی های کشور گرجستان

پنیر

سنت تهیه پنیر در گرجستان قدمت زیادی دارد. پنیر را می توان در یک فروشگاه خریداری کرد، اما بهترین مکان برای خرید آن ها مغازه های پنیر است که در آن پنیر ها را بر اساس ظاهر و طعم دسته بندی کرده اند. بهترین نوع پنیر، پنیر دودی است که در کنار جاده نیز می توان آن ها را خریداری کرد.

سوغاتی های کشور گرجستان

سوغاتی های گرجستان

علاوه بر این اقلام سوغاتی هایی همچون بشقاب های نقاشی شده، خنجر هایی با دسته های زیبا و بسیاری از اجناس دیدنی دیگر را می توان در بازار های این کشور پیدا کرد.

 

کلمات جستجو شده:

سوغاتی های کشور گرجستان,سوغاتی های معروف کشور گرجستان,چورج نوعی آب نبات طبیعی,شهر تفلیس,عروسک پشمی گرجستان, عروسک پشمی گرجستان,بازار ادویه گرجستان,کلاه گرجستانی, پنیر گرجی,

دسته ها:
}