لطفا صبر کنید...

سورتاولا | شهری تاریخی و افسانه ای در روسیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/25

شهر قدیمی و تاریخی سورتاولا Sortavala واقع در 992 کیلومتری شهر مسکو، شهری زیبا با تاریخچه ای فنلاندی و سوئدی است که در سال 2016 به عنوان سرمایه ملی روسیه شناخته شد. این شهر واقع در مرز فنلاند بوده و نزدیک ترین همسایه جزیره والام valaam است که در نزدیکی دریاچه لادوگا قرار دارد. در یک سفر چند ساعته می توانید از جاذبه های این شهر دیدنی لذت ببرید. سورتاولا در کنار دره ای با دریاچه آب گرم و جنگل هایی پنهان از سنگ ها، واقع شده و جزایر کوچکی آن را احاطه کرده است. شب هنگام و زمانی که هوا صاف است، ستارگان در پهنای آسمان این شهر خودنمایی می کنند. این شهر کوچک و تاریخی از نقاط محبوب گردشگران به شمار می رود.

سورتاولا  

با پیاده روی در امتداد یکی از میدان های مثلثی شکل شهر، به یک گالری هنری و تاریخی نزدیک می شوید. در این گالری تصاویر سه بعدی بر روی چوب، توسط هنرمندان محلی حک شده است که از بهترین آثار هنری این شهر محسوب می شود؛ و همین امر بر ارزش این گالری افزوده است. نقوش برجسته بر روی مجسمه ها و شمایل و پارچه های زیبای تاریخی و هنری در این گالری در معرض نمایش قرارگرفته و همچنین کتیبه هایی حاوی آثار حماسی فنلاندی در مورد زندگی، طبیعت، معماری و روستاهای قدیمی در این گالری وجود دارد.

سورتاولا

پارک کوهستانی سورتاولا

پارک کوهستان در حدود 30 کیلومتری این شهر و از بخش های توریستی اصلی آن محسوب می شود. در این پارک و در گذشته های دور، سنگ مرمر استخراج می شد. این منطقه از نقاط تاریخی شهر بوده و سنگ مرمرهای کلیسای سنت اسحاق و کلیسای جامع سن پترزبورگ از این منطقه استخراج شده اند. مناظر آتش فشانی و ویلاهای جنگلی از دیگر بخش های تفریحی سورتاولا است. در این شهر، طبیعت گردی، بازدید از موزه ها و استراحتگاه ها از موارد مهم جذب گردشگران می باشد. در رستوران های شهر، غذاهای ویژه زمستانی شامل ماهی سفید آب های عمیق دریاچه لادوگا و قزل آلای دودی یکی از غذاهای لذیذ و محبوب این سرزمین به شمار می روند.

سورتاولا

املاک لادوسکایا Ladozhskaya و یوسادبا Usadba از دیگر بخش های توریستی این شهر به حساب می آید که در سال 2011 بازسازی شدند. این املاک، از املاک خانواده ثروتمند فنلاندی در قرن 19 بوده و همچنین در سال 2015، برنده جایزه بهترین هتل لوکس شده و به سبک هنر سرزمین شمالی روسیه ساخته شده است. مسافران ثروتمند، بیشتر اوقات فراغت خود را در این هتل سپری می کنند. همچنین یک مجموعه تفریحی و گردشگری در این شهر وجود دارد و در کنار دریاچه نیز می توان از ماهیگیری لذت برد. تنوعی از مواد غذایی به صورت غذاهای محلی و متنوع و دل چسب شامل سوپ ماهی و انواع ترشی ها و انواع شیرینی ها در این شهر دیده می شود. شیرینی های محلی نیز از خمیر چاودار تهیه شده که با توت های وحشی آن را تزیین می کنند.

سورتاولا

پارک های اطراف شهر سورتاولا

پارک های اطراف شهر سورتاولا از مناظر دیدنی آن محسوب می شود که آن را به شهری تجاری و توریستی تبدیل کرده که با سفر به این شهر زیبا و دیدنی شما می توانید پارک کوهستان و دره سنگ مرمر را ببینید و ازگردش در فضای باز و پیاده روی و اسب سواری در این مناطق زیبا نهایت لذت را ببرید . سورتاولا در شمال غربی روسیه واقع شده و یکی از بزرگ ترین لذت های بازدیدکنندگان، مواد غذایی این منطقه است پس مطمئن شوید که از رستوران ها و کافه های این شهر دیدن کرده اید.

سورتاولا

این شهر در استان کارلیا karliya قرار دارد. بر اساس آخرین سرشماری ها، بیش از 21000 نفر در این شهر زندگی می کنند که البته گرایش به سمت کاهش جمعیت نیز در آن مشاهده می شود. سورتاولا، شهری قدیمی است که برای اولین بار در اسناد سوئدی از آن نام برده شد. این شهر زیبا و تاریخی در کنار دریاچه لادوگا، سرزمینی زیبا و مناسب برای تعطیلات و گردشگران می باشد.

سورتاولا

دسته ها:
}