لطفا صبر کنید...

سواحل وارنا Varna | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/03/22

سواحل وارنا  » در این مقاله به معرفی برخی از ساحل های معروف شهر زیبای وارنا در بلغارستان برای علاقه مندان به تفریحات آبی در کنار سواحل دریای سیاه می پردازیم.

ساحل شن های طلایی Golden Sands

استراحتگاه ساحلی شن های طلایی Golden Sands یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین سواحلی است که در 19 کیلومتری شمال شرق وارنا Varna و 490 کیلومتری صوفیه Varna واقع شده است. در قسمت شمالی ساحل شن های طلایی، استراحتگاه کرانوا Kranevo و در قسمت جنوبی آن، روستای توریستی چایکا Chaika قرار گرفته است. گلدن سندز Golden Sands با استراحت گاه های ریویرا Riviera و النا Elena ادغام شده است. ساحل گلدن سندز Golden Sands، مساحتی بالغ بر 1800 هکتار از سواحل دریای سیاه بلغارستان را اشغال کرده است.

 سواحل معروف وارنا Varna

 این ساحل شبیه یک پارک با درختان و بوته های فراوان است. چشمه های آب گرم و جنگل های سرسبز و زیبای واقع در فلات فرانگا Franga، یکی از مهیج ترین و توریستی ترین اماکن موجود در این ساحل است. دمای هوا و دمای آب از مه تا سپتامبر به ترتیب حدود 18-28 و 18-24 درجه سانتیگراد است. به دلیل ترکیبات خاص آب معدنی موجود در چشمه های این منطقه، از آن برای درمان بیماری هایی از جمله بیماری های روانی، آسم، استرس، فارنژیت مزمن و برونشیت استفاده می شود. ساحل گلدن سندز با تعداد زیادی از تخت ها و چترهای حمام آراسته شده است و شما می توانید با پرداخت هزینه ای ناچیز از آن ها استفاده کنید. در ساحل گلدن سندز امکانات تفریحی و ورزشی بسیار متنوعی تعبیه شده است که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گشت و گذار با قایق های تفریحی، اسکی روی آب، جت اسکی، بالن سواری، چتربازی روی آب، مراکز غواصی، زمین های والیبال، تنیس، پینت بال، اسب سواری و سالن بولینگ.

سواحل معروف وارنا Varna

ساحل آلبنا Albena

ساحل آلبنا Albena در 30 کیلومتری وارنا Varna، 12 کیلومتری بالچیک Balchik و در قسمت شمالی ساحل دریای سیاه بلغارستان واقع شده است. ساحل آلبنا در یک خلیج بسیار زیبا و تمیز قرار گرفته، این ساحل 5 کیلومتر طول و 150 متر عرض دارد و از شن و ماسه و آب شفاف و آرام بهره می برد. در طول ماه های مه تا اکتبر به دلیل شرایط مساعد آب و هوایی، بیشترین توریست از این ساحل بازدید می کنند. دمای هوا در تابستان در این نقطه به بیش از 25 درجه سانتیگراد می رسد. در اطراف این ساحل حدود 43 هتل، 5 روستای توریستی و 1 اردوگاه وجود دارد. از جمله امکاناتی که در این ساحل در اختیار گردشگران قرار می گیرد عبارتند از: شنا در استخرها، جت اسکی روی آب، سالن بولینگ، اسکی روی آب، ماهیگیری زیر آب، قایق رانی، موج سواری، تنیس، اسب سواری، مدرسه غواصی، مینی گلف، والیبال ساحلی، پرواز با گلایدر و ایروبیک. هم چنین یک پارک تفریحی، مینی قطار، نمایشگاه های سرگرم کننده و وسایل بازی بادی برای کودکان در نظر گرفته است.

سواحل معروف وارنا Varna

ساحل سنت کنستانتین و النا Saint Constantine and Elena

ساحل سنت کنستانتین و النا Saint Constantine and Elena در 7 کیلومتری ساحل گلدن سندز Golden Sands و 8 کیلومتری وارنا varna واقع شده است. در واقع این ساحل در یک پارک قدیمی با درخت های سرو و انجیر واقع شده است. این ساحل به عنوان یکی از قدیمی ترین مکان های تفریحی بلغارستان به شمار می رود.

 سواحل معروف وارنا Varna

 محبوبیت این ساحل به دلیل کنار هم قرارگیری چشمه های آب معدنی و سواحل شنی است. هم چنین یک مجتمع آب درمانی در این ساحل وجود دارد. از جمله دیگر جاذبه ها و امکانات این ساحل عبارتند از: حمام حرارتی، یک اسکله برای قایق بادبانی، زمین تنیس، زمین فوتبال و انواع ورزش های آبی و جاذبه های ساحلی.

سواحل معروف وارنا Varna

کلمات جستجو شده:

سواحل معروف وارنا Varna, ساحل شن های طلایی Golden Sands,معروف ترین و پرطرفدارترین سواحل وارنا, استراحتگاه کرانوا ,روستای توریستی چایکا,ساحل گلدن سندز , سواحل دریای سیاه بلغارستان , فلات فرانگا, توریستی ترین اماکن موجود در ساحل گلدن سندز, امکانات تفریحی ساحل گلدن سندز, ساحل آلبنا Albena, امکانات ساحل آلبنا, ساحل سنت کنستانتین و النا Saint Constantine and Elena, قدیمی ترین مکان های تفریحی بلغارستان, جاذبه ها و امکانات ساحل سنت کنستانتین و النا,

دسته ها:
}